Anasayfa » Genel » Zikir Çekenlerde Görülen Haller (Doğru Cevap)

Zikir Çekenlerde Görülen Haller (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde zikir sürükleyenlerde görülen haller nelerdir? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber değerli ziyaretçilerimize zikir sürükleyenlerde görülen haller mevzusunda Doğru yanıtı verdik. Aynı zamanda zikir sürüklemenin ehemmiyeti, kendi başına zikir sürüklemek, içinden zikir sürüklemek, neden zikir çekilir? Başlıklarında da değişik bilgiler aktardık.

Allah ’a, dine ve Müslümanlığa olan irtibatınızı daha da ileriye götürmek, kendinizi bu yolda emin adımlarla yürüdüğünüze ikna etmek için zikir sürüklemeniz gayet natürel bir gidişattır. Allah ’ın adlarını, sıfatlarını dile getirerek zikir getirebilirsiniz. Zikir getirirken dualar, sureler veya ayetler okuyabilirsiniz. Bunların her birisini tekerrür ederek yaptığınızda zikir yapmış olursunuz. Peki, zikir sürükleyenlerde görülen haller nelerdir? İşte sizlere Doğru yanıtı!

Zikir Sürükleyenlerde Görülen Haller

Zikir Nasıl Yapılır?

Zikir sürükleyerek Allah ’a olan duygusal bağlılığınızı ve sevginizi gösterebiliyorsunuz. Allah için yapılan bu hadisenin azametsiz bir biçimde yapılması çok değerlidir.

Zikir sürüklemeye başlamadan evvel tövbe edilmeye başlanır ve estağfurullah zikri çekilir. Daha sonrasındaysa zikir sürüklemek için bilginlerle uygulanan usullere başlanır. Zikir sürüklerken yalnızca Allah ’ı anmamalısınız. Allah-u Teala ile beraber peygamberlerini, meleklerine rağmen salavat getirmenizde oldukça bedelli bir gidişattır.

Zikir Sürüklemenin Yararları Nelerdir?

Zikir tamamen Allah ile kul arasındaki bir imandan ibarettir. Dürüst bir biçimde yapılan bu imanda zikir sürükleyen birey isteklerini, methiyelerini ve kendini kalben Allah ’a aktarır. Parasal ve manevi olarak zikir sürüklemenin çok bereketli olduğu öğrenilir ve Allah-u Teala tarafından beğenilen bir imandır.

Allah ’ın en çok hoşlandığı zikirler arasında Subhanallahi ve Bihamdihi zikrinin yer aldığı öğrenilmektedir. Ve bu zikirler Allah sizlere parasal, manevi olarak tüm yaşamınızın genişlemesini sağlar. Günahlarınızdan temizlemek, alı koyulmak ve Allah ’a bağlılığınızı göstermek için zikir sürüklemelisiniz. Zikir sürükleyen şahıslarda kalp rahatsızlıklarının çok az görüldüğü ve Alzheimer gibi hastalıklara da tesadüfülmediği ortaya çıkmıştır.

Zikir Sürükleyenlerde Görülen Haller Nelerdir?

Zikir sürükleyen bir birey zikir sürüklemeye başlamadan evvel tamamen saf ve iyi amaçlı duygularıyla hareket etmelidir. Allah ’a olan bağlılığını gösterebilmek için kendini yormasına gerek yoktur fakat bir zamandan sonra ortaya çıka enerjiyle beraber saf kalp zikir sürükleyen şahsın gözlerinin kapanmasına, değişik duygular sezmesine ve kafasının ileri ve geri gitmesine neden olmaktadır.

Zikir sürükleyen bir şahsa dışarıdan baktığınızda ‘ ’bu ne yapıyor? ’ ’ diyebilirsiniz. Fakat o birey derin bir biçimde Allah ’ı anmaktadır ve dürüst bir biçimde imanını yapmaktadır. Zikir sürükleyen şahısta titremeler, haykırmalar ve derin soluk almaları ortaya çıkar. Aynı zamanda elektrik çarpması gibi hallerinde görüldüğü öğrenilir. Bunları öğrenmeyen bireyler dışarıdan baktıklarındaysa şahsın çılgın olduğunu varsayırlar fakat yukarıyada da dediğimiz gibi zikir sürükleyen birey yalnızca Allah ’ı anmaktadır.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver