Anasayfa » İstanbul » Topkapı Sarayı Nasıl Giderim

Topkapı Sarayı Nasıl Giderim

Topkapı Sarayı Nerede? Topkapı Sarayı Nasıl Giderim? Biçiminde sualleri olan ziyaretçilerimize dayanakçı olabilecek yazımızdır. Topkapı Sarayı Nerede? Topkapı Sarayı Nasıl Giderim? Biçiminde sualleri olan ziyaretçilerimizin erişim vasıtaları, erişim yolları, yol tarifi, adres veya bağlantı bilgilerini alabileceği geniş kapsamlı yazımızdır.

İstanbul ’un Sarayburnu ’nda bulunan Topkapı Sarayı 600 senelik bir tarihe sahiptir. 400 sene süresince devletin yönet merkezi olarak kullanılan saray içerisinde 4000 insan yaşamıştır. UNESCO Dünya Servetleri Listesinde yer alan Topkapı Sarayı, Sarayburnu ’nda müze olarak kullanılmaktadır. 1465 senesinde başlayan üretim süreci 1478 senesinde son bulmuştur. Günümüzde ise hali hazırda faal bir biçimde müze kapılarını ziyaretçilerine açmaktadır. Şu anki haliyle müzenin mimarı Alaüddin Davud Ağa olarak öğrenilmektedir. Topkapı sarayı açılış saati 10:00 ’dır.

Topkapı Sarayı Nerede

Topkapı Sarayı nerede diye soracak olursanız sizlere yanıtımız 1Cankurtaran, 34122 Fatih/İstanbul olacaktır. Bu adrese erişebileceğiniz birden fazla erişim yolu ile erişim taşıtı spektrumu bulunmaktadır. Sizlere en uygun erişim vasıtasını ve erişim yolunu seçim ederek süre kaybetmeden süratli bir biçimde erişebilirsiniz.

Topkapı Sarayı Nasıl Giderim

Topkapı Sarayı Nasıl Giderim, Topkapı Sarayı yol tarifi nedir diye soracak olursanız sizlere yanıtımız birden fazla erişim vasıtasını veya yolunu kullanabileceğiniz olacaktır. Çünkü bu adrese özel taşıtınız, ticari taksi ile gidebildiğiniz gibi metro, tren, otobüs veya dolmuşla da meselesiz olarak gidebilirsiniz. Genel olarak buraya erişmek için kullanılan erişim taşıtı otobüstür. Fakat sizler daha kolay olacağını düşünüyorsanız metro veya tren ile de gidebilirsiniz.

Topkapı Sarayı Otobüs Seferleri

Otobüsle gitmek isterseniz altta yazılı olan numaralı rastgele bir otobüs hattını kullanabilirsiniz. Bir çok noktadan kalkan bu otobüs hatları sizleri en Doğru biçimde gideceğiniz konuma eriştirecektir. Size en uygun olan otobüs hattına binmeniz gerekmektedir.

BN1 Mehmetçik Cadde

Topkapı Sarayı Marmaray seferleriyle gitmek isterseniz Ataköy – Pendik veya Marmaray Halkalı – Gebze hattına binmeniz gerekmektedir. Metroyla gitmek isterseniz M2 isimli metroya şayet tramvayla gitmek isterseniz T1 isimli tramvaya binebilirsiniz. Topkapı sarayı vapur seferi Sirkeci Harem İskelesi vapur durağıdır.
Topkapı Sarayı Bağlantı

Telefon: 0212 512 04 80

Topkapı Sarayı Nasıl Giderim

Oy Ver