Anasayfa » Genel » Sosyal Medya Kanunu Maddeleri PDF 2022

Sosyal Medya Kanunu Maddeleri PDF 2022

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde sosyal medya kanunu maddeleri pdf sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber kıymetli ziyaretçilerimize sosyal medya kanunu pdf 2022 mevzusunda takviyeci olacağız. Bununla beraber sosyal medya kanunu nedir, sosyal medya kanunu ne işe verim, sosyal medya kanunu onaylandı mı, sosyal medya kanunu kabul edilen maddeler hakkında farklı bilgileri sizlere sunacağız.

Twitter ve değişik sosyal medyaların gündeminde bugünlerde çok sık bir biçimde sosyal medya kanunu hakkında haberler dönmekte. İnsanlar alaka sürükleyen bu yasağın neleri içerdiğini, ne işe yaradığını ve hangi kabahatlerle oluştuğunu hayli bir merak ediyor. Bizlerde bu mevzuda ziyaretçilerimize bilgi paylaşımı sunarak devletimiz tarafından kabul edilen 40 maddeden 18 kanunu PDF halinde sunacağız.

Sosyal Medya Kanunu Maddeleri PDF

Sosyal Medya Kanunu Nedir?

Dezenformasyonla gayret ismi altında sunulan sosyal medya kanunu kanun öneriyi olarak meclise sunuldu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet Komiteyi tarafından kabul edildi. İnternet haberciliğine rağmen tertip etmeler kapsayan sosyal medya kanununda halen görüşmeler devam etmekte ve müzakerelere sürat kesmeden yenisi ilave ediliyor.

Sosyal medya kanunu sahte hesaplar üzerinden yasa dışı içeriğe rağmen, farklı dinlere, farklı uluslara müteveccih küfürleri yasaklayabilmek aynı zamanda küfür, kötüle ve hareketleri hakimiyet edebilmek, nefret ve ayrımcılığa son verebilmek için tertip edilmiştir. Bu cins meseleleri ortadan kaldırabilmek emeliyle tertip edilen sosyal medya kanunları Siber Kabahatlerle Gayreti daha kolay hale getirilmek içindir.

Sosyal Medya Kanunu Onaylandı Mı?

Evet, sosyal medya kanunu Türkiye Büyük Millet Meclisi genel heyetinde yapılan görüşmeler sonucunda kabul edilerek kanunlaştı.

Sosyal Medya Kanunu Maddeleri PDF

Sosyal medya kanunu maddeleri mevzusunda en doğru ve en hakikatçi bilgiye mevzuat.gov.tr internet sitesi üzerinden erişebilirsiniz. Bu internet sitesi devletin resmi bir internet sitesi olmakla beraber sizlere en aktüel bilgiyi paylaşabilecek hakikat kanaldır. Altta yer alan linki kullanarak sosyal medya kanunu maddelerine PDF formatında erişebilirsiniz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’de Yayınlanan Resmi Kanun Öneriyi PDF

Sosyal Medya Kanunu PDF 2022

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 – 1 Birey Değerlendirdi!
Oy Ver