Anasayfa » Genel » Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız? (Doğru Cevap)

Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde ‘ ’Kedinin küstüğünü nasıl anlarız? ’ ’ Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber değerli ziyaretçilerimizde kedinin küstüğünü nasıl anlarız? Sualinin Doğru yanıtını verdik. Bununla beraber kediler küser mi, kediler sahiplerine küser mi, küsen kedi, kedim bana darıldı, kedim benden uzaklaştı ne yapabilirim? Suallerine de yanıt vereceğiz.

Kediler, dünya tatlısı küçük arkadaşlarımız olarak öğrenilir. Onların minicik suratları, tatlı halleri derken bizleri suçsuzluklarıyla hayli bir cezbederler. Fakat onları her zaman hoşlanmamızı, alaka ve sevgi görmemizi istemeyebilirler. Başka Bir Deyişle kediler azıcık enteresan varlıklar olduğundan onların ruh hallerini kavrayabilmeniz azıcık güç olabilir. Bu surattan kedinin küstüğünü nasıl anlarız? İsimli bir içerik oluşturduk ve sizlere bu mevzu da Doğru yanıtı verdik!

Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız?

Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız?

Bir kedi drama olduğunda tıpkı insanlara eş biçimde kızgın hareketler sergileyebilir. İnsanlar laflarıyla size karşı olan dargınlığını dile getirirken kediler hırlamasıyla, gırtlaklarından gelen derin bir tıslamayla kırgın olduklarını net bir biçimde belirli edebilirler. Tabi, hırlamaları dolaysız olarak size kırgın oldukları anlamını taşımıyor. Kedinizin etkileşimini, hareketleri ve duygularını iyi bir biçimde takip etmeli vaziyeti ona göre değerlendirmelisiniz.

Kediler bize karşı duygularını belirli edebilmek için beden dillerini harika bir biçimde kullanırlar. Dargın bir kedi sizden dolaysız olarak uzaklaşmaya çalışacaktır veya kuyruğu sert bir biçimde sallayacaktır. Hatta daha da ileriye giderlerse suratınıza dahi pençe atabilirler. Fakat kedilerin bu beden dillerini kavrayabilmek ve size karşı ne kadar asaplı olduklarını göreöğrenmek bu vaziyetlerde bir tık daha anlaşılabilir vaziyette olacaktır. Şayet kedinizin o an ne hissettiğini kavrayabilirseniz ona çok daha iyi bir biçimde dayanak edebilirsiniz.

Kediler Küser Mi?

Evet, kediler tıpkı insanlar gibi size küsebilirler. Yaptığınız rastgele bir hareket, onun hoşlanmayacağı mamayı almanız veya değişik vaziyetlerin her birisi onun üzülmesine neden olabilir. Üzüldükleri içinde size küsebilirler. Kediler gergin ve asaplı oldukları anda göz bebeklerini fazla biçimde geliştirirler. Şayet kediniz size karşı göz bebeklerini geliştiriyorsa öğreniniz ki çok asaplı. Fakat aksi biçimde kediniz yanınıza gelip kıvrılıyorsa öğreniniz ki sizden alaka bekliyor.

Kedinizin mutsuz, size karşı küskün olduğunu kavrayabilmenin öteki bir yoluysa kedinizin kesintisiz olarak kusma meylinde olmasıdır. Mutsuz bir kedi bu cins hareketleri sergileyebilir. Kusmayla beraber kediniz en iyi mamayı alsanız dahi yemek yemekten uzak durabilir. Sahibi olduğunuz rastgele bir hayvan kedi bile olsa kesinlikle kusma meylini çok fazla gösteriyorsa bir baytara götürmelisiniz. İleri derece de kusma meyli varsa kanser gibi hastalıkların habercisi olabilir.

Kedim Benden Uzaklaştı Ne Yapabilirim?

Kediniz sizden uzaklaştıysa onun hoşlanacağı mamalar almayı özellikle yaş mama almayı seçim edebilirsiniz. Onunla daha fazla ilgilenmek ve daha fazla ilgilendiğinizi göstermek size karşı olan duygularını yine yeşertecektir. Kedinizi bu gibi vaziyetlerde tıpkı bir bebek gibi besleyip, değer gösterirseniz kediniz size yine cevap vererek daha önceki mutluluğuna, size karşı olan sevgisine mani olamayacaktır.

Kedilerin geneli drama olduğunda, kayıtsız kaldığında ve kendilerinin hoşlanılmasını istediklerinde yüksek sesle miyavlayabilirler. Bu surattan kediniz bu cins hareketler sergiliyorsa hiç zaman kaybetmeden ona alaka göstererek hoşlanmaya başlayabilirsiniz. Beğenirken bir yandan da en beğendiği mamayı vermeniz çok daha işe bereket bir hareket olacaktır!

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver