Anasayfa » Genel » Manili Ücreti Alan Fukara Aylığı Alabilir Mi? Doğru Yanıt

Manili Ücreti Alan Fukara Aylığı Alabilir Mi? Doğru Yanıt

Ziyaretçilerimizden çok sık bir biçimde manili ücreti alan fukara aylığı alabilir mi? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber kıymetli ziyaretçilerimize manili ücreti alan fukara aylığı alabilir mi? Sualinin doğru yanıtını vermiş olacağız.

Bazı gidişatlarda devletten aldığımız sosyal dayanaklar yeterli kalamıyor ve ek parasal dayanaklara müracaat yapmamız gerekiyor. Manili ücreti alan birisinin almış olduğu ücret bugünkü şartlarda yetmeyebilir başka bir deyişle parasal anlamda bir manili ferdin lüzumlarını giderme de çok da yeterli kalmayabilir. Bu surattan manili ücreti haricinde öbür sosyal dayanaklara müracaat etmek gerekebiliyor. Bunun içinde insanlar internette manili ücreti alan fukara aylığı alabilir mi? Sualini soruyor. Bu içeriğimizle beraber doğru yanıtı vermiş olacağız.

Manili Ücreti Alan Fukara Aylığı Alabilir Mi?

Bakıma Fukara Aylığı Kimlere Bağlanır?

Bakıma fukara aylığı alabilmeniz için birden fazla koşul veya koşullar istenebilir. Bakıma fukara aylığı alabilmeniz için zorunlu şartları taşıdığınızı düşünüyorsanız popülasyona kayıtlı olduğunuz şehrin vakıflarına müracaat yaparak bakıma fukara aylığı alabilirsiniz. Müracaatları internet etrafından değil bizzat, yazılı bir biçimde yapmanız gerekmektedir.

18 yaşından büyük ve 65 yaşından minik olan şahıslara,%40 – %69 arası özrü bulunan şahıslara bağlanır.

Bakıma Fukara Aylığı Zorunlu Dokümanlar Nelerdir?

Bakıma fukara aylığına müracaat yaparken yanınızda götürülmesi gereken dokümanları sizler için altta sıraladık.

Aylık müracaat formuVekaletname misali,Özürlülük kriteri, sınıflandırılması ve sağlık heyeti raporu

Manili Ücreti Alan Fukara Aylığı Alabilir Mi?

Konutta bakım ücreti başka bir deyişle manili ücretiyle beraber fukara aylığı alınabilir. Hiçbir problem yoktur fakat sağlık heyeti raporunda %50 ve ağır özürlü yazısı olması gerekmektedir. Manili ücretini alabilmek için Sosyal Destekleşme ve Dayanışma Vakfına müracaat yapmanız gerekmektedir. Konutta bakım ücreti içinse Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Müessesesine müracaat yapmalısınız.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 – 1 Birey Değerlendirdi!
Oy Ver