Anasayfa » İstanbul » İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı Nerede, Nasıl Giderim ve erişim yolları hakkındaki farklı alternatifleri yazalım. Ayrıca yeni hava alanının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına özel olarak bir açılış günü olduğunu da belirtelim.

İstanbul Hava alanına Nasıl Giderim?

Nasıl Giderim sualine yanıt vermeden evvel, öncelikle bu kadar büyük bir yapıyı ve hizmeti bize kazandırdığı için Cumhurbaşkanımız sayı Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye Doğruten teşekkür ediyoruz.

Yeni hava alanı İstanbul Avrupa yakasında yer almakta olup, kentin hemen her ehemmiyetli noktasından buraya erişim alternatifleri bulunmaktadır. Her nerede olursanız olun otobüs, taksi, özel taşıt, metro ya da metrobüsle bir biçimde buraya gelebilirsiniz.

Metrobüs ile Erişim : Şuan için metrobüs çalışmaları devam etmektedir. 2019 seneyi itibariyle Metrobüs hattının faaliyete geçmesi beklenmektedir.

Özel Taşıt : Taksim alandan yeni hava alanına takribî olarak 45 kilometre mesafe bulunmaktadır. Gidiş gelişe göre benzin bulundurmanız gerekiyor. Ayrıca yeni hava limanı otoparkları ise fiyatsız olarak sunulmaktadır. Tabi sene sonuna kadar.

Otobüsle ile Erişim : Havaş ve değişik otobüs ihtimalleri ile hava limanına en yakın mesafeden başka bir deyişle Sirkeciden 18 lira karşılığında gidebilirsiniz. Tabi değişik erişim noktalarından maliyetler değişkenlik göstermektedir. Hatlar ise şöyledir : Beylikdüzü Tüyap, Otogar, Bakırköy,Beşiktaş, Alibeyköy Cep Otogarı, Kadıköy, Hacıosman, Tepeüstü, Arnavutköy, Kemerburgaz, Sarıyer, Başakşehir, Bahçeşehir, Mahmutbey Metro, Halkalı ve Mecidiyeköy.

Metro ile Erişim : Mevcut gidişatta, başka bir deyişle 2018 seneyi itibariyle Metro çalışmaları daha bitmemiştir. Bundan dolayı metro ile gidemezsiniz. Ancak 2019 seneyi itibariyle Gayrettepe hattı faal olacağı için metro ile gidiş gelişler başlayacak.Oy Ver