Anasayfa » Genel » Buderus Kombi Petekler Yanıyor Sıcak Su Gelmiyor(Çözüm)

Buderus Kombi Petekler Yanıyor Sıcak Su Gelmiyor(Çözüm)

Buderus kombi petekler yanıyor sıcak su gelmiyor başlığında ziyaretçilerimizden hayli bir sual almaktayız. Buderus kombi petekler yanıyor sıcak su gelmiyor sualine cevap olarak ayrıntılı bir araştırma yaptık ve bu içeriğimizde paylaşıyoruz. Bu suale yanıt olarak alınabilecek tüm yanıtları sizler için altta hisseleştik.

Neredeyse tüm kombilerin ortak meselelerinden bir tanesi olan ‘ ’Sıcak su gelmiyor ’ ’ meseleyi için birden fazla çözüm usulü bulunmaktadır. Fakat bu çözüm usullerini uygularken her zaman için kendiniz müdahale etmeden evvel bir uzman takımdan dayanak almanız gerekir. Çünkü yapacağınız ekstra bir operasyon kombinizin daha büyük arızalar vermesine bununla beraber kombinizin firari gibi meselelere yol açmasına neden olabilir. Sıhhatiniz ve yaşamınız için kesinlikle ama kesinlikle bir uzman takımdan dayanak almayı sınayınız. Şimdi sizlere petek yanmasına karşın sıcak su gelmiyor meseleyi için sebepleri sıralayalım…

Petek Yanıyor Fakat Sıcak Su Gelmiyor

Sizlere ilk evvel birkaç sual soracağız. Şayet bu suallere Doğru bir biçimde yanıt verebilirseniz sırasıyla sizlere ne yapmanız gerektiği mevzusunda birkaç bilgi aktarmış olacağız.

Kullanım suyu mu ısınmıyor?Petekler mi ısınmıyor?Petekler ve su hiç mi ısınmıyor?Yoksa yeteri derece de su ısınmıyor mu?

Bu 4 sualin hangisi size uygunsa ona göre hareket etkeniz gerekir. Şayet kombiniz yeni tip bir kombiyse yanılgı muhtemelen kombi ekranı üzerinde gözükecektir. Daha Önceki tip kombilerde ne yazık ki kombi arıza koduyla ilgili olarak ekranda bir ihtar belirmiyor.

Petekler Ve Su Isınmıyor Meseleyi

İlk olarak yapmanız gereken şey kombinizin Doğru bir biçimde çalışıp çalışmadığınızı hakimiyet etkeniz gerekir. Kombinizin ateşleme yapıp yapmadığını hakimiyet ederseniz mesele zati ateşlemeden kaynaklı olacaktır ve ateşleme yapmadığı için sıcak suyun gelmemesi oldukça banal bir gidişat olacaktır. Gaz vanasını kapatmış olabilirsiniz veya kombinizin makbuzunu sürüklemiş olabilirsiniz. Tüm bunları hakimiyet ettikten sonra suyunuzun sıcaklığını yine hakimiyet etkeniz gerekir. Daha sonrasında alttaki bilgilere göz atabilirsiniz.

Su tazyik göstergenizi hakimiyet etmenizi önerebiliriz. Su tazyik göstergesi her zaman için 1 veya 2 bar arasında olması gerekir. Şayet 1 veya 2 bar arasında değilse bunun ayarını yapmanız gerekir. Bir değişik çözüm yoluysa kombinizin yaz modunda kalmış olmasıdır. Kombiniz yaz modunda kaldıysa sularınız yeniden ısınmayabilir.

Gaz veya ateşleme meselesinin olup olmadığını hakimiyet edin.Su tazyikini hakimiyet edin.Kombinin kış ayarında olup olmadığını hakimiyet edin.Tazyik gidişatını hakimiyet edin.

Tazyik meseleyi aşırısıyla ehemmiyetli bir meseledir. Şayet tazyik güzergahında bir mesele varsa anakartınız dahil termostata kadar kombinizde arıza alana gelmiş olabilir. Bu gibi vaziyetlerde hiçbir şeyi ellemeden direk olarak Buderus yetkili servisiyle bağlantıya geçmeniz gerekir. Bu meseleyi çözebilecek olan yalnızca onlardır.

Kombiden Sıcak Su Gelmiyorsa Ne Yapmalı

Meselenizi iyi bir biçimde tespit etmelisiniz. Kombinizin hiç çalışmıyor olması veya kombinizin yeterli bereketi ortaya çıkartmıyor olsa başka bir meseledir suyun hiç ısınmıyor olması başka bir meseledir. Bunları asla karıştırmayınız.

Ateşlemeyi hakimiyet edin.Peteklerin gazını alın.Vanaları hakimiyet edin.Kombi makbuzunu hakimiyet edin.

Kombinizin garantisi bitmiş olabilir fakat bu gibi vaziyetlerde direk olarak yetkili servisi çağırmanızı öneririz. Garanti süreciniz devam ediyorsa rastgele bir ek fiyat almadan meselenizi gidereceklerdir. Veya mesele garanti kapsamın da mı değil mi sizlere söyleyerek ekstra fiyat arz edebilirler.

Buderus Yetkili Servisi

Buderus ’un size en yakın yetkili servis hizmetini bulabilmek için Buderus Türkiye resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Buderus Türkiye

Oy Ver