Anasayfa » Genel » İşitme Kaybım Var Polis Olabilir Miyim? (Doğru Cevap)

İşitme Kaybım Var Polis Olabilir Miyim? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir biçimde duyma kaybım var polis olabilir miyim? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte kıymetli ziyaretçilerimize duyma kaybım var polis olabilir miyim? Sualinin cevabını vermiş olacağız. Aynı zamanda polis olma koşulları, polislik koşulları, polis olmak için gereken koşullar, polislik duyma kaybı mesele olur mu? Gibi başlıklarda da değişik balakaları aktaracağız.

Türkiye Cumhuriyeti ’nin en kutsal işlerinden bir tanesi olan ve her çocuğun miniklik hayali olan polislik işi bilindiği üzere belirli koşullar altında sunuluyor. Başka Bir Deyişle polis olabilmeniz içi Polis Yüksekokulu ’nin sizden istemiş olduğu belgeler, müzakereler ve sağlık koşulları bulunmaktadır. Bu koşulları bitirmeniz gidişatında polis olabilmeniz için önünüzde rastgele bir mani bulunmamış oluyor. Peki, duyma kaybım var polis olabilir miyim? Sualinin Doğru cevabı nedir? Merak ediyorsanız tüm detaylarıyla polislik sağlık koşulları…

Polislik Koşulları Nelerdir?

Polis Yüksekokulu tarafından müzakereler haricinde belirlenen bazı sağlık koşulları bulunmaktadır. Bu koşullar arasında görme, duyma ve dinleme gibi mevzularda ziyarete girecek olan adayın hatasız olması istenir. Daha bir çok mevzu da istenen sağlık koşulları bulunurken genel bazda polis olabilmek için neler zorunlu? Sualinin cevabını altta maddeli bir biçimde sırayla hisseleştik.

T.C. yurttaşı olmak. Lise, lisans ve ön lisans mezunu olması Şayet yurt dışında rastgele bir mektepten mezun iseniz denklik belgesi. KPSS baraj puanını geçmek. Reşit olmak 18 yaş yasayı 30 yaşını geçmemek. Şahsın silah taşımak için mani bir vaziyeti olmaması Ceza almamış olması Duyma Kaybım Var Polis Olabilir Miyim?

Duyma Kaybım Var Polis Olabilir Miyim?

Emniyet teşkilatı sağlık koşullarınca duyma kaybınızın olması gidişatında bazı maddelerce polis olmanıza rastgele bir mani yoktur. Başka Bir Deyişle belirli dB Desibel seviyesindeyseniz duyma kaybınız olsa bile polis olabiliyorsunuz. Sağlık koşulları idaremeliğinde yer alan balakalara göre;

Bütün ve sağlam olacaktır. Bu siteme ait konjenital anomali, kronik ve ilerleyici hastalığı bulunmayacaktır. İşlevsel konuşma bozukluğu olmayacaktır.Ek tümce:RG-14/12/2012-28497 Her iki kulakta ayrı ayrı 25 dB ’e kadar olan 25 dB dahil duyma kayıpları klasik kabul edilir. Bir kulakta 0-25 dB arası duyma kaybı varken öteki kulakta 26-60 dB arası 60 dB dahil duyma kaybı. Her iki kulakta ayrı ayrı 26-40 dB arasındaki 40 dB dahil duyma kaybı. Her iki kulakta 4000 khz dahil frekanstan itibaren 60 dB ’ in üstünde neurosensoriel duyma kayıpları. Dış kulak yollarının travmaya veya kronik enfeksiyonlarına bağlı darlıkları veya hastalıkları duyma kaybı en fazla B-1,2,3 deki kadar olması hallerinde Duyma kaybı en fazla B-1,2,3 deki kadar olan kataral, sikatrisiyel, adeziv ya da orta kulağın sklerotik cerahatleri, otoskleroz, labirent atrofileri, labirenter hidropslar duyma işlevini bozmayan asemptomatik ufak kalker plakaları sağlam kabul edilir

Belirlenmiş olan bu sağlık koşulları idaremeliğine göre duyma kaybınızda rastgele bir problem olması polis olmanıza mani değildir. Fakat sağlık koşulları idaremeliğinin A ve B kısmına dahil olursanız problem olmayacaktır.

Polis Ücretleri Ne Kadar?

Her 6 ayda bir gelen zamlarla birlikte polis ücretleri de bir hayli çoğalarak alım eforuna, ülkenin ekonomik gidişatına göre değişiklik göstermiş oluyor. Yeni yapılan zamlarla birlikte 2022 seneyi itibariyle en düşük polis ücreti 13.747 TL olmuş oldu. En düşük başkomiser ücretiyse 15.810 TL oldu.

Genel kategorimize göz atmayı unutmayınız.

Oy Ver