Anasayfa » Genel » Muhtaç Aylığı Ne Zaman Yatıyor? (Doğru Cevap)

Muhtaç Aylığı Ne Zaman Yatıyor? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir biçimde fakir aylığı ne zaman uyuyor? Mevzusunda sual almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bedelli ziyaretçilerimize fakir aylığı ne zaman uyuyor? Sualinin yanıtını vermiş olacağız. Aynı zamanda fakir aylığı ne kadar?, fakir aylığı nasıl alınır, fakir aylığı müracaat linki ve daha bir çok alt başlıkta bedelli bilgiler sunacağız.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sunulan fakir aylığı aylık hakkından faydalanamayan, rastgele bir kazanca sahip olmayan ve nafaka bağlanmayan, mülkü olmayan, çalışma eforunu %40 oranda kaybetmiş bireylere verilmektedir. Öksüz çocuklarda fakir aylığına tabi olabilmekte. Peki bütün anlamıyla fakir aylığı ne zaman uyuyor? İşte sizlere Doğru yanıtı…

Fakir Aylığı Ne Zaman uyur

Fakir Aylığını Kimler Alabilir?

Fakir aylığını, Vakıflar Genel Müdürlüğü ’nce tanımlanmış olan koşullar ve özel kaliteler dolayısıyla müracaat yaparak alabilirsiniz. Vakıflar Genel Müdürlüğü ’ne müracaat yaparken yanınızda alttaki evrakları bulundurmayı unutmayınız.

DilekçeNüfus kayıt örneğiSağlık heyeti raporuTapu, vergi, özel yönet müdürlükleri ile belediye başkanlıklarından alınacak belgelerSSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığından ücret alınmadığını tevsik eden belgelerMal bildirim beyanıMuhtaçlık dokümanı

Bu dokümanlar ile müracaat yapmanız halinde fakir aylığı alabilirsiniz. Tabi yapılacak olan değerlendirmeler ve araştırmalar sonrasında aylığınız size bağlanacaktır.

Fakir aylığını bir kazanç veya aylık hakkında faydalanamayan, rastgele bir kazanca sahip olmayan, nafaka bağlanmayan, rastgele bir konutu veya gayrimenkulü bulunmayan, çalışma gücünün %40 ’ını kaybetmiş, annesi babası bulunmayan öksüz çocuklar alabilir.

Fakir Aylığı Ne Zaman Uyuyor?

Fakir aylığı için tanımlanmış olan rastgele bir gün bulunmuyor. Genel olarak fakir aylıkları her ayın 10 ’u ila 15 ’si arasında uyumaktadır. Fakat ücretin banka hesabınıza yatış mevzusu bulunduğunuz ile göre farklılık gösterebilir. Edirne ’de değişik bir günde yatıyorken İstanbul ’da değişik bir günde uyuyabilir.

Fakir Aylığı Ne Kadar Oldu?

2022 seneyi itibariyle fakir aylığı 2.088,61 TL olarak ödenmektedir. Fakir aylığı alan birisi ölüm ederse veya fakir aylığı alan birisi 25 yaşını bitirmişse, üzerine kayıtlı lüks bir vasıtaya sahip olursa daha Doğrusu verilen fakir aylığının 170 katını geçmesi gidişatında aylık kesilir.

Yaşlılık Ücreti Hafta Sonu Uyur Mı? içeriğimize göz atmayı unutmayınız.

Oy Ver