Anasayfa » Genel » Haberci Rüyalar Nasıl Anlaşılır (En Doğru Anlatım)

Haberci Rüyalar Nasıl Anlaşılır (En Doğru Anlatım)

Haberci rüyalar nasıl anlaşılır, hangi rüyalar asıl olur, gündüz görülen rüyalar, hoş rüyalar anlatılır mı, görülen rüyanın reelleşmesi, her gece rüya görmek başlıklarında bilgi paylaşacağız. Haberci rüyalar söz mevzusu olduğunda yaygın öğrenilen bir yanlışın olduğunu belirtmek gerekmektedir. Genel olarak haberci rüyalar gelecekten haber veren rüyalar şeklini açıklanır. Oysa ki, şahsın psikolojik olarak kendini hazır sezdiği vaziyetlerin rüyalarla haber verildiğini düşünmesi son derece manalı bir gidişattır. Bir rüyanın Doğruten haberci olduğunu kavramak için ona anlam yüklemeniz gerekmektedir.

Genellikle haberci rüyalar;

Reelcidir.Farkını kavramak pek olası değildir.Etkisi kolay kolay geçmez.Uzun müddet süresince akla kazanç.Sabah ezanından evvel görülür.

Hangi Rüyalar Asıl Olur

Bu mevzuda yaygın öğrenilen bir palavranın daha altını çizmek istiyoruz. Hakikatleşen rüyalar, psikolojide kendini asıllaştıran kahinlik olarak adlandırılır. Başka bir deyiş ile bunu şu biçimde özetlemek muhtemeldir. Misalin ev sahibi olmayı hayal ettiğinizi ve bu mevzuda çalışmalar yaptığınızı düşünelim. Para biriktirirken bir yandan da  devamlı olarak ev sahibi olma hayali kurduğunuz için emin bir zaman sonra rüyalarınızda ev sahibi olduğunuzu görürsünüz. Bu mevzuda kendinizi koşullandırıp devamlı olarak çalıştığınız için de emin bir noktadan sonra artık ev sahibi olursunuz. Kendi çalışmalarınızı ve çabanızı bir kenara atarak buna neden olan tek etmenin gördüğünüz rüya olduğunu söylersiniz. Oysa ki bu vaziyet son derece yanlış ve şahsın kendisine dinlemesi gereken hürmeti göz arkasını ettiği bir tavırdır.

Gündüz Görülen Rüyalar

Yeniden yapılan araştırmalar göstermiştir ki, gündüz müddeti görülen rüyalarda duyu uzuvlarımız daha etkin çalışır. Açken uykuya daldığınızda taze pişmiş bir poğaçayı rüyanızda görebilirsiniz. Bunun kokusunu da daha net bir biçimde sezersiniz. Bu da bireyde anlamsız bir anlam yüklemesi oluşmasına neden olur. Bu sayede gündüz müddeti gördüğünüz rüyalar sizi daha hakikatçi ve daha uzun vadeli bir vaziyetteymiş gibi sezmenize neden olacaktır.

Hoş Rüyalar Anlatılır mı

Kime anlattığınız bu mevzuda daha ehemmiyetlidir. Genel olarak hoş rüyaların anlatılmaması gerektiği hususunda bir kanı vardır. Bunun oranla Doğru olduğunu söyleyebiliriz. Hoş rüyalarınızı anlatmanız yerine onu kendinize gizlemeyi sınamanız nasihat edilir. Bilimsel bir esası olmamakla beraber hoş rüyaların anlatılmasının rüyanın reelleşmesine tesir edeceğine dair bir düşünce olduğu da unutulmamalıdır.

Görülen Rüyanın Reelleşmesi

İnsan oğlu, gördüğü rüyanın reelleşmesi mevzusunda %50 uğru olduğunu öğrenir. Başka bir deyiş ile gördüğünüz rüya büyük olasılıkla asıllaşacaktır.  Reelleşmemesi vaziyetinde ise rüyalar tersine çıkar diyerek rüyanıza kesin anlam yüklersiniz.

Her Gece Rüya Görmek

Hakikatinde herkes her gece birden fazla kere rüya görür. Bazı rüyalar o kadar siliktir ki, rüya gördüğünüzün farkına dahi varamazsınız. Bazı rüyalarınızda aksine son derece reelcidir. Bu nedenle onu rüyanızda görmeniz bir anlam ifade etmemektedir.

Her Gün Absürt Sapan Rüyalar Görmek

Yeniden bilimsel bir Doğruten bahsedelim. Günlük yaşamda çok fazla acı, tuzlu ve ekşi harcayan şahıslar daha fazla absürt rüyalar görmektedir. Bunun nedeni ise siz uykudayken sindirim sisteminizin çok ciddi mücadele gösteriyor olması olabilir.

İnsan Neden Rüya Görmez

Bu bilimsel olarak olası değildir. Hakikatinde her insan rüya görür. Sadece rüya gördüğünü andıramamaktadır. Bu nedenle rüya görüp görmediğinin farkına varması için bazı alıştırmalar yapabilir.

İnsanlar Neden Rüya Görür

Bu neredeyse insanlık tarihi ile akran bir sualdir. Genel olarak rüya mevzusunda muhtelif yorumlar yapılıyor olsa da beynimizin günlük yaşamda ki etkinlikleri açıklama biçimi olduğu düşünülmektedir. Yeniden de insanın neden rüya gördüğü mevzusunda net bir yorum yapılamamaktadır.

İstediğimiz Rüyayı Nasıl Görürüz

Bu mevzuda bazı çalışmalar yapılmaktadır. Hatta rüya simülasyonu biçiminde program ve uygulamaların olduğunu da öğreniyoruz. Beslenme, alıştırma ve psikoloji bilgisi ile rüyalarınızı rejisörüz olası olabilir.

Oy Ver