Anasayfa » Genel » Disney Plus Donma Sorunu 2022

Disney Plus Donma Sorunu 2022

Disney Plus donuyor, Disney Plus donma meseleyi veya Disney Plus kilitleniyor biçiminde sualleri bulunan ziyaretçilerimize bu içeriğimiz takviyeci olabilir. Disney Plus donma meseleyi ve Disney Plus kilitlenme meselesiyle ilgili tüm bilgileri altta sizlere maddeler halinde hisseleştik.

Disney Plus, 14 Haziran 2022 tarihinde Türkiye ’ye giriş yaparak bir çok film ve dizi severi oldukça mutlu etti. Netflix ’e rakip olan Disney+ uygulaması çok kısa bir müddet içerisinde milyonlarca kullanıcıya erişerek sektör içerisinde büyük bir yer edinmiş oldu. Daha evvelinde Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Hollanda, Arjantin hatta Brezilya ’da yayını olan Disney+ uygulamasının Türkiye ’ye gelmesi gerçeğinde çok iyi bir vaziyeti ortaya çıkarttı zira Netflix gibi işletmeler sektör içerisinde tekel iken Disney+ uygulamasının sektöre dahil olması maliyetlerin çok daha uyguna çekilmesine neden oldu diyebiliriz. Disney+ uygulaması bugün Türkiye ’de aylık 34,99 TL ’e satılmaktadır. Senelik maliyetiyse 349,99 TL ’dir.

Bilgi: Disney+ uygulamasına kayıt olmak için Disney+ resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Disney Plus Donuyor Meseleyi ve Çözümü

Disney Plus ülkemize girdi girmesine fakat hali hazırda bir çok meseleye de sahip diyebiliriz. Bazı kullanıcılar bazı telefonlarda donma meselesiyle ve kilitlenme meselesiyle karşılaşıyor. Mesela birkaç kullanıcı birkaç forumda ‘ ’Samsung Disney Plus donuyor ’ ’ veya ‘ ’iPhone Disney Plus donuyor ’ ’ gibi başlıklar açmış. Bu cins meselelerin sebebi hem Disney+ uygulamasındadır hem de sizin telefonunuzdadır. Uygulama 2019 senesinden bu yana etkin bir biçimde dizi ve film hoşlanırlar için içerik paylaşımı yapmakta fakat bugün Türkiye ’de Disney+ donma meseleyi varsa değişik ülkelerde de aynı biçimde bu meseleyle karşılaşan bir çok kullanıcı mevcut. Disney+ donma meselesini çözmek için alttaki usulleri kullanabilirsiniz.

Disney+ uygulaması donduğunda veya yanıt vermediğinde karşınıza beyaz ekran çıkabilir. Beyaz ekran haricinde de dönen çarkla karşılaşabilirsiniz. Şayet ekranınızda Disney+ boş ekran meseleyi varsa veya Disney+ dönen çark meseleyi varsa alttaki usulleri uygulayarak meseleyi çözebilirsiniz.

disney plus donuyor

Disney+ Boş Ekran Meseleyi Çözümü

Bir içerik filtresi, antivirüs uygulaması, proxy süratlendirici veya açılır pencere yasaklayıcıyı aktifleştirmediğinizden emin olun. Aktifleştirilmiş olanlar varsa bu hizmetleri devre dışı vazgeçip tekerrür deneyin.

Disney Plus Dönen Çark Meseleyi Çözümü

Web tarayıcınızı veya uygulamanızı yenileyin, kapatın ya da yine başlatın ve tekerrür açın Aygıtınızda aynı anda çalışıyor olabilecek değişik uygulamaları kapatın Aygıtınız mobil 3G, 4G veya 5G ağlarından birine bağlıysa daha emin bir çevrimiçi video izleme tecrübeyi için Wi-Fi ağı kullanmayı deneyin

Disney Plus Donuyor Meselesiyle İlgili Bilgilendirme

Beyaz ekran veya dönen çark meselelerinin tek kaynağı telefonunuz değildir. Disney+ uygulamasında filmler ve diziler ilk evvel arabelleğe alınır daha sonrasında sizlere aktarılır. Bu ara hafızaya alma süresi süresince donma meselesiyle karşılaşabilirsiniz. Daha iyi bir internete sahip olmak ve internet süratinizin iyi olması bu vaziyeti direk olarak etkilemektedir. Aynı zamanda Disney+ ’nın telefonunuzda daha iyi bir biçimde meselesiz olarak çalışması için yeterli depolama alanına sahip olmanız gerekir. Yeterli depolama alanı yoksa hem telefonunuz donacaktır hem de izlediğiniz içerikler çok sık bir biçimde donacaktır.

Bu içeriğimizin sonuna geldik. Bir değişik içeriğimizin olan Disney Plus fiyatsız izleme isimli içeriğimize göz atmayı unutmayın.

Oy Ver