Anasayfa » Genel » Bilgisayar Ekranı Yan Döndü (Çözüm Yöntemi)

Bilgisayar Ekranı Yan Döndü (Çözüm Yöntemi)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir biçimde bilgisayar ekranı yan döndü biçiminde sual almaktaydık. Bu içeriğimiz kıymetli ziyaretçilerimize bilgisayar ekranı yan döndü ne yapabilirim? Sualine yanıt vermiş olacaktır. Bununla beraber pc ekranı yan döndü, bilgisayar ekranı ters döndü, bilgisayarda ekran yan döndü nasıl düzelir? Başlıklarında da farklı bilgileri paylaşacağız.

Bilgisayar ile çok haşır neşir olan insanların enderde olsa tesadüftüğü meselelerden bir tanesi de; ‘ ’Bilgisayar ekranı ters döndü ’ ’ meseleyidir. Ayarlarda dolaşıyordunuz ve birden bire ekran ters döndü veya yan döndü. Evham etmeyiniz ve altta sizler için paylaştığımız bilgileri, yöntemleri sınayarak daha önceki haline geri çeviriniz. İşte sizlere Doğru yanıt ile beraber; ‘ ’Bilgisayarın ekranı yan döndü! ’ ’ İçeriğimiz…

Bilgisayarın Ekranı Yan Döndü

Bilgisayarınızın ekranını öğrenmediğiniz bir nedenden dolayı yan döndürdüyseniz ve bu sualin çözümünü arıyorsanız Doğru yerdesiniz. Yan dönen ekranı geri daha önceki haline çevirmek için kullanabileceğiniz 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Altta paylaştığımız yöntemleri uygulayarak bilgisayar ekranınızı tekerrür daha önceki haline çevirebilirsiniz.

İlk Yöntem – Ekran döndürme tuşlarını kullanarak daha önceki haline çevirebilirsiniz. Ekran yan döndürme tuşları; ‘ ’CTRL + ALT + YUKARI OK ’ ’ tuşlarıdır. Bu tuş kombinasyonlarına aynı anda basarak bilgisayar ekranını tekerrür daha önceki haline çevirebilirsiniz.İkinci Yöntem – Değişik bir yöntem olarak ‘ ’Alt GR + ÜST OK Tuşuna ’ ’ basarak ekranı yine daha önceki haline çevirebilirsiniz. Bilgisayar Ekranı Ters Döndü

Bilgisayar Ekranı Ters Döndü

Bilgisayar ekranınız ters döndüyse ve ne yapmanız gerektiğini öğrenmiyorsanız paylaşacağımız değişik yöntemlere göz atabilirsiniz. Yukarıyada 2 farklı düzenleme yöntemi paylaşmıştık. Şayet o yöntemler çalışmadıysa bir sonraki adıma geçebiliriz.

Masaüstünü açın.Fareyle sağ tık yapın ve ‘ ’Görüntü Ayarları ’ ’ alternatifine tıklayın.Açılan sayfa üzerinden ‘ ’Monitör ’ ’ sekmesini açın.Monitör sayfasında ‘ ’İstikamet ’ ’ isimli bir bölüm olacaktır. İstikamet isimli bölümden ‘ ’Dikey ’ ’ olan alternatifi ‘ ’Yatay ’ ’ olarak değiştirin.İşlemleri kaydolun ve çıkın.

İşte hepsi bu kadar! Bu yöntem sayesinde meselesiz bir biçimde ters dönen ekranınızı yine düzenleyebilirsiniz.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver