Anasayfa » Genel » Instagram Mesaj İstekleri Kapatma (Doğru Yöntem)

Instagram Mesaj İstekleri Kapatma (Doğru Yöntem)

Ziyaretçilerimiz bizlere Instagram ileti istekleri kapatma mevzusunda çok fazla sual sormaktaydı. Bu içeriğimizle beraber kıymetli ziyaretçilerimize Instagram ileti istekleri kapatma mevzusunda Doğru yöntemi paylaşmış olacağız. Bununla beraber Instagram ’da ileti isteklerini kapatma, Instagram ileti isteği kapatma, Instagramda ileti istekleri nasıl kapatılır?, Instagram ileti almayı kapatma başlıklarında da daha ayrıntılı bilgiyi aktarmış olacağız.

Instagram kuşkusuz tüm Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Gün içerisinde çok sık girdiğimiz ve hesabımızı hakimiyet ettiğimiz Instagram ’da bir başkasının size yollayabileceği ileti isteklerini kapatabilirsiniz. Millete sarih bir uygulama olduğundan ve milyonlarca kullanıcıya sahip olduğundan Instagram ’da istemediğimiz gidişatlar ortaya çıkabiliyor. Kullanıcı isminize sahip olan birisi size istediği gibi ileti yollayabilir fakat bunu önlemenin yolu vardır. İşte sizlere tüm ayrıntılarıyla; ‘ ’Instagram ileti istekleri kapatma ’ ’ mevzumuz…

Instagram İleti İstekleri Kapatma

Instagram İleti İstekleri Kapatma

Herkesten ileti almak istemiyor olabiliriz veya kimseyle bağlantıya geçmek istemiyor olabiliriz. Bunlar bizim natürel hakkımız ve Instagram ’da bu natürel hakkımızı kullanma mevzusunda bize takviyeci oluyor. Başka Bir Deyişle Instagram profiliniz üzerinden birkaç ayar yaparak çok kolay bir biçimde Instagram ileti isteklerini kapatabilirsiniz.

İleti isteklerini kapatmak için alttaki adımları uygulayınız;

Instagram uygulamasını açın.Profilinize girin ve sağ üst köşede yer alan ‘ ’Üç Çizgi ’ ’ butonuna tıklayın.Açılan sayfadan ‘ ’Ayarlar ’ ’ kısmına girin.Yeniden açılan sayfadan ‘ ’Saklılık > İletiler ’ ’ kısmına girin.‘ ’Instagram ’daki Öbür Bireyler ’ ’ kısmından ‘ ’İstek Alma ’ ’ kısmını işaretleyin.

İşte hepsi bu kadar… Yalnızca birkaç tık sayesinde Instagram ’daki istenmeyen iletilerde kurtulabiliyorsunuz. Bu adımları isterseniz Android telefonunuzdan, isterseniz de iOS işletim sistemine sahip olan telefonunuzdan yapabilirsiniz. Başka Bir Deyişle her işletim sistemi içinde aynı adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Instagram Hesabı Nasıl Saklanır?

İstenmeyen iletilerden kurtulmanın bir öbür yöntemiyse Instagram profilinizi saklıya almaktır. Saklıya alarak hem başkalarının sizin ne yaptığınızı görmesini yasaklayabilirsiniz hem de istemediğiniz bireylerin iletilerine maruz kalmamış olursunuz. Instagram hesabınızı saklaya almak için uygulamanız gereken adımları size altta hisseleştik.

Instagram uygulamasını açın.Profilinize girin ve sağ üst köşede yer alan ‘ ’Üç Çizgi ’ ’ butonuna tıklayın.‘ ’Ayarlar ’ ’ kısmına girin ve ‘ ’Saklılık ’ ’ sekmesine tıklayın.Açılan sayfadan ‘ ’Hesap Saklılığı ’ ’ kısmına girin.‘ ’Saklı Hesap ’ ’ yazısının altında yer alan butonu aktifleştirin.

Taciz Mi Ediliyorsunuz?

Son günlerde hayli bir popüler olan taciz edilme vakayı bayanlarımızı oldukça korkutuyor. İstenmeyen iletiler ile meşgul oluyorlar ve psikolojik olarak bayanlarımız eskiyor. Şayet ciddi ebatta sizi taciz eden, hakaret eden veya eşi hadiselerle ileti isteklerinde bulunan birileri varsa Siber Kabahatlerle Gayret ünitesine şikayette bulunabilirsiniz. Şayet buraya müracaat yapmanıza karşın size takviyeci olunmadıysa sizi rahatsız eden bireyi duruşmaya verebilirsiniz.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver