Anasayfa » Genel » Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim 2022

Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim 2022

Banka hariç nereden para bulabilirim biçiminde ziyaretçilerimizden çok sık sual almaktayız. Bu içeriğimizle beraber banka hariç nereden para bulabilirim mevzusunda ziyaretçilerimize detaylı bilgi paylaşımında bulunmuş olacağız. Ana başlığımız haricinde aynı zamanda banka dışında nereden para bulabilirim, borç para nereden bulabilirim, nereden para bulabilirim alt başlıklarında da değişik bilgileri siz bedelli ziyaretçilerimizle paylaşmış olacağız.

Türkiye ekonomisinin gelmiş olduğu nokta ister istemez ülke genelindeki tüm yurttaşları fazla zorlamaktadır. Gelinen ekonomik vaziyette insanlar ailesini geçindirmekte zorlanırken bir yandan da ekonominin getirmiş olduğu güçlüklerle iş yerleri için değişik meseleler ortaya çıkıyor. İş yerine alınan mülklerin her geçen gün daha da pahalılaşması insanların borç para almasına ve borçlanmasına neden oluyor. Peki, banka hariç nereden para bulunabilir veya borç para nereden bulabilirim diyorsanız bu içeriğimizde sizlere bilgilerimizi paylaşmış olacağız…

Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim?

Banka haricinde para bulabileceğiniz ve banka dışında kredi veren yerler mevzusunda sizlere destekçi olabilecek hayli bir işletme bulunmaktadır. Bu işletmeler yeniden banka nezdinde ve banka prosedüründe çalışmakta lakin kredi verirken, bankalara oranla daha kolay bir biçimde kredi çıkartıyorlar. Böyle olması sebebiyle de bankalar yerine insanlar artık banka dışında kredi veren yerler veya şirketleri seçim ediyorlar.

Türkiye ’de borçlu insan sayısı neredeyse popülasyonun tamamına yanaşmakta. İnsanlar icralık oluyor veya borçlarını ödeyemedikleri için değişik meselelerle boğuşmak zorunda kalıyor. Fakat merak etmeyiniz, size banka haricinde destekçi olabilecek bir çok işletme bulunmaktadır. Bu şirketlerin kimilerini sizler için altta paylaştık.

Evkur FinansmanKoç FinansKoç Fiat KredisiHemenal FinansmanWolksvagen Doğuş FinansmanMercedes Benz Finansman

Borç Para Nereden Bulabilirim?

Acil paraya gereksiniminiz varsa ve bankalara müracaat yapmanıza karşın rastgele bir onay alamıyorsanız banka haricinde size borç verebilecek öbür yerlere müracaatınızı yapmanız gerekir. Bankalar, kredi puanınız düşükse veya riskli profil oluşturmuşsanız size kredi vermekten yana olmazlar. Zira kredi siciliniz düşük olur ve banka sisteminde sizin için ‘ ’bu şahıs krediyi ödeyemez ’ ’ biçiminde ihtarlar yer alır.

Borç para bulmak için müracaat etebileceğiniz yöntemler arasında ilk sırada yer alan yöntem; ‘ ’Eşinizden borç para istemektir. ’ ’ Şayet eşinizden borç para alabilecek gidişatınız yoksa bankalardan kredi sürüklemeyi sınayabilirsiniz öbür bir yöntemse araştırmalarınızı yaparak borç parayı bulabilmenizdir. Çok acil bir biçimde paraya gereksiniminiz bulunuyorsa bankanın size sunacağı önerileri göz arkasını etmeden hangi faiz oranı olursa olsun kabul faktörüz gerekir. Başka Bir Deyişle gerekli bir vaziyet değil lakin o an ki lüzumunuzu giderebilmeniz için bankaların size sunacağı önerileri iyi değerlendirmelisiniz. Şayet öneriyi yalanlarsanız banka bir daha size kredi vermeyebilir.

banka hariç nereden para bulabilirim

Acil Nakit Para Bulma

Acil nakit para bulmak istiyorsanız müracaat etebileceğiniz yöntem sayısı bir hayli fazladır. Acil lüzumlarınız için nakit para akışını sağlayabilecek birkaç yöntemi sizler için altta paylaştık.

Bankadan kredi sürüklemeyi sınayabilirsiniz.Senet ile telefon alabilirsiniz.Senet ile beyaz eşya alabilirsiniz.Faturalı hattınız üzerine telefon alabilir ve satabilirsiniz.Kuyumcuları kullanarak kredi kartınızı bozdurabilirsiniz.Faktoring firmalarıyla uyuşma sağlayarak karşılıksız çeklerinizi nakite çevirebilirsiniz.Kredi kartınızdan taksitli nakit avans sürükleyebilirsiniz.Eksi hesabınız bulunuyorsa eksi hesabınızdan para sürükleyebilirsiniz.

Tabi, tüm bu yöntemlerin her birisi size geri ödemeli olarak yansıyacaktır. Faturalı bir hat üzerine telefon alır ve satarsanız bir daha ki ay telefon hattınızın faturasına aldığınız telefonun taksiti yansıyacaktır. Mesela bu biçimde misaller verilebilir. Bu surattan bir sonraki acil nakit gereksiniminizde mesele yaşamamak istiyorsanız aldığınız mahsullerin taksitlerini zamanında ödemeniz gerekir.

Tefeciden Borç Para Almak

Günümüzde insanlar artık o kadar güç vaziyete geldiler ki geçmiş senelerde çok popüler olan tefeci olayları yeniden günümüzde çok popüler hale getirildi. Başka Bir Deyişle geçmiş zamanlarda insanlar borç para alabilmek için tefecilerle çalışırdı ve borçlarını bu biçimde öderlerdir. Günümüzde aynı yöntem yeniden bulunuyor fakat araştırma yapmanız gerekir.

Tefeciden para almak, borç para istemek çok risklidir. Bu surattan borç para için tefecilerle uyuşma sağlamayınız ve bu cins insanlarla asla irtibata geçmeyiniz. Acil nakit gereksiniminiz varsa tefeciyle iş birliği yapmak yerine rastgele bir yakınınıza giderek gidişatınızı anlatın ve borç para isteyin. Veya kredi puanınız düzgünse salt surette bankalarla çalışın. Borçlarınızı düzgün bir biçimde ödediğiniz zaman hiçbir meseleyle karşılaşmayacaksınız.

Kredi Puanı Nasıl Düzelir?

Kredi puanı nasıl düzelir veya kredi anekdotu nasıl çoğalır diyorsanız altta sizlere maddeler halinde kredi puanınızı çoğaldırabilecek yöntemleri paylaştık.

Var olan borçlarınızı kumpaslı bir biçimde ödemeye devam edin.Asgari meblağ borcunu ödemek yerine borcunuzun tamamını ödeyin.Kredi anekdotunuzu çoğaldırabilecek olaylarla ilgilenin.Borcunuz ile kazancınız her zaman aynı balansta olsun.Fatura ödemelerinizi bayilere giderek yapmak yerine kartınızla yapın.Birisine kefil olurken çok dikkatli olun.Kullanmadığınız banka hesaplarını kapatın.Bankalarla aralıksız bağlantı halinde olun.

1200 Puanla Kredi Çekilir Mi?

1200 puanla kredi çekilir mi? Diyorsanız bu vaziyet tamamen bankanın prosedürüne bağlıdır. Başka Bir Deyişle bankanın puanınızı ve sicilinizi uygun görmesi gidişatında kredinizi verecektir. Kredi verilirken yalnızca kredinize bakılmaz. Geçmiş yarıyıllardaki borçlarınıza, sicilinize, ne kadar borcunuzun olduğuna ve öbür tüm detaylara bakılarak kredi verilir. 1200 ve üzerinde puana sahip olan bireyler daha kolay bir biçimde kredi sürükleyebilirler. Zira 1200 ve bandında olan puanlar bankalar için bazen yeterli puan olmuyor.

Genel kategorimize bakmayı unutmayın.

Oy Ver