Anasayfa » Genel » WhatsApp Görüntülü Konuşma Kamera Ters Gösteriyor

WhatsApp Görüntülü Konuşma Kamera Ters Gösteriyor

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde WhatsApp görüntülü konuşma kamera ters gösteriyor ile ilgili olarak sual almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber WhatsApp görüntülü konuşma kamera ters gösteriyor meselesiyle ilgili çözüm usulünü hisseleştik. Aynı zamanda WhatsApp ayna modu kapatma, WhatsApp ayna modu açma başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

Günümüzün en çok kullanılan bağlantı uygulamalarından bir tanesi olan WhatsApp ’da görüntülü ve sesli olarak görüşebilmenize imkân sağlanıyor. Türkiye dahil Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcı tarafından her gün milyarlarca ileti atılıyorken bir yandan da milyonlarca insan WhatsApp üzerinden görüntülü konuşmayı veya sesli konuşmayı seçim ediyor. Peki, WhatsApp ’da görüntülü konuşurken ortaya çıkan kameranın ters çevirişi meselesini nasıl çözeceğiz? İşte sizlere WhatsApp görüntülü konuşma kamera ters çeviriyor ile ilgili olarak çözüm usulü!

whatsapp ayna modu kapatma

WhatsApp Ayna Modu Kapatma

WhatsApp kullanıcılarına özel olarak sunulan fiyatsız görüntülü konuşma özelliği Dünya ’nın öteki bir ucunda olan WhatsApp kullanıcısıyla meselesiz bir biçimde görüntülü konuşmanızı sağlıyor. Devamlı, ek fiyat ödemeden karşılıklı görüntülü görüşebileceğiniz WhatsApp her ne kadar böylesine bizleri memnun etse de bir yandan da kamerayı ters çevirerek bizlerin mutsuz olmasını sağlıyor. WhatsApp görüntülü konuşmadaki ayna modunu kapatmak için alttaki usulleri uygulayın.

WhatsApp görüntülü konuşmada kamera ters gösteriyorsa öğrenil ki bu gidişat WhatsApp ile ilgili değil aksine dolaysız olarak telefonunuzla ilgili bir vaziyettir. WhatsApp ayarları üzerinden ters gösteren kamerayı klasiğe döndüremezsiniz. Bu surattan telefon ayarlarınız üzerinden kamera ayarı yapmanız gerekmektedir.

WhatsApp Görüntülü Konuşma Ters Gösteriyor

WhatsApp ’daki görüntülü konuşmalarınızda kameranız ters gösteriyorsa WhatsApp ayarları üzerinden kameranızın görüntüsünü ayarlayamazsınız. Görüntülü konuşmadaki görüntünüz ters gösteriliyorsa bunu ayarlayabilmek için başka bir deyişle WhatsApp ayna modunu kapatmak için telefon ayarları kısmını kullanmanız gerekir.

Telefonunda kamerayı aç,Kamera ayarlarına ulaş,“Ayna yansıması”, “Resmi ters çevir”, “Ön kamerayı yansıt”, “Fotoğrafları önizlendiği gibi kaydol” gibi bir değişik adlandırılan bir ayar bulacaksın,Bu ayarı tersine çevirdiğinde ayna özelliğini kapatmış olursun.

iPhone ve Samsung markalı uslu telefonlarda telefonunuzun ayarlar kısmına girdikten sonra ‘ ’kamera ayarları ’ ’ kısmından ‘ ’ön kamerayı yansıt ’ ’ alternatifini tersine çevirdiğinizde tüm meseleyi ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

WhatsApp Görüntülü Konuşma Kamera Açılmıyor

WhatsApp ve eşi olan uygulamalarda görüntülü bir biçimde konuşmaya çalışırken ‘ ’Kamera açılamıyor ’ ’ kusurunu almaktaysanız bu mesele dolaysız olarak WhatsApp uygulamasıyla ilgili olmayabilir. Bu meseleyi çözmek için alttaki çözüm usullerine göz atabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasını son versiyona aktüellemeniz gerekebilir.Telefonunuzu yine başlatarak tekerrür sınayabilirsiniz.Uslu telefonunuzun özellikleri beceriksiz kalıyor olabilir.Uslu telefonunuzun kamerasında zarar olabilir.WhatsApp ön hafızasını arınabilirsiniz.

Yukarıyadaki çözüm usullerini uygulamanıza karşın hali hazırda görüntülü konuşmada kameranız açılmıyorsa alttaki değişik çözüm usulünü sınayabilirsiniz.

Telefonunuzun ayarlar kısmına girin.Ayarlar kısmından Uygulamalar kategorisinden WhatsApp ’a dokunun.WhatsApp izin ayarları kısmından ‘ ’Kamera ’ ’ alternatifine tıklayın.Eğer kamera alternatifi işaretli değilse kameraya izin verin.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

1/5 - (1 Oy)