Anasayfa » Genel » WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor Çözüm Usulü

WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor Çözüm Usulü

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde WhatsApp geçici olarak kullanılamıyor meselesiyle ilgili olarak sualler almaktaydık. Bu içeriğimizde WhatsApp geçici olarak kullanılamıyor meselesinin doğru biçimde çözümünü hisseleştik. Bununla beraber WhatsApp geçici olarak kullanılamıyor 5 dakika sonra tekerrür deneyin, 1 saat sonra deneyin başlıklarında da değişik bilgiler aktardık.

Günümüzün en çok kullanılan ve en büyük iletileşme uygulamalarından bir tanesi olan WhatsApp kimi zaman kullanıcı yanılgılarıyla, değişik problemler ve meselelerle karşımıza çıkıyor. Bu meselelerden bir tanesi de bizleri güçte vazgeçen ‘ ’WhatsApp geçici olarak kullanılamıyor kusuru ’ ’. Bu yanılgıyla karşılaştığınız zaman panik yapmanıza gerek yok. Kusurun neden olduğu ve nasıl çözebileceğiniz mevzusundaki tüm çözüm usullerini sizlere altta hisseleştik.

WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor

WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor Kusuru Nedir?

WhatsApp ’da sık olmasa da ara ara karşılaşabileceğiniz meselelerden bir tanesi olan WhatsApp geçici olarak kullanılamıyor kusurunun sebebi WhatsApp sunucularında yaşanan anlık sunucu kesintileri olabilmektedir. Sunucu ile internet iletişiminiz arasında kasvet yaşadığınızda bu yanılgıyı görebilmeniz mümkündür.

Yanılgıyı analiz etebilmek için internet irtibatınızı hakimiyet etkeniz gerekir. İnternet irtibatınızın doğru bir biçimde sinyal aldığını hakimiyet ettikten sonra hali hazırda WhatsApp ’da bu yanılgıyı alıyorsanız mobil bilginizi açıp kapatmayı sınayınız. Veya modeminizin yine başlatarak meseleyi giderebilirsiniz. Hali Hazırda çözüme erişemediyseniz uslu telefonunuzun uygulama mağazasına girerek WhatsApp uygulamasının son aktüellemeyi alıp almadığını hakimiyet ediniz. WhatsApp uygulamasını aktüellememiş olmanız bu yanılgıyı alabilmeniz için yeniden muhtemel bir nedendir.

WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor Kusurunun Çözümü

Uslu telefonunuzun ‘ ’Ayarlar ’ ’ kısmına girin. Ayarlar kısmından ‘ ’Uygulamalar > Whatsapp > Depolama alternatifine ’ ’ gidin. Sağ alt kısımda yer alan “Önbelleği Pakle”ye tıklayın. Afaki tüm dosyaları silerek yaşadığınız WhatsApp hatasına analiz etebilirsiniz.

WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor 5 Dakika Sonra Deneyin

WhatsApp karşılaşılan öteki bir yanılgıysa 5 dakika sonra deneyin veya 1 saat sonra deneyin kusurudur. Bu yanılgı genellikle yeni bir numara aldığımızda ve bu numarayı WhatsApp ’a kayıt ederken yaşanılır. Yanılgı cılız internet irtibatı sebebiyle veya WhatsApp uygulamasının son aktüel versiyonda olmaması sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Önbellek meseleyi de yeniden bu kusurun alana gelebilmesine neden oluyor.

1 saat sonra tekerrür deneyin gibi bir yanılgıyla karşılaşıyorsanız WhatsApp uygulamasının uslu telefonunuzda yer edinen önbelleğinizi arınmayı sınayabilirsiniz. Önbelleği arınmak için alttaki adımları uygulayın.

Aygıtınızın ana ekranına girin  ve Ayarlar butonuna tıklayın. Uygulamalar üzerine dokunun ve WhatsApp ’ınızı bulmak için azıcık alt kaydırın. Uygulamayı açın ve Depolama alternatifini arayın. “Önbelleği Pakle” öğesini bulacaksınız. Şimdi tüm önbelleği arının ve aygıtınızı yine başlatın.

WhatsApp ’ı Yine Yükleyin

Hiçbir biçimde bu meseleyi çözemiyor ve meseleniz hala devam ediyorsa uslu telefonunuzda yer alan WhatsApp uygulamasını tamamen kaldırın ve yine yükleyin.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 – 1 Birey Değerlendirdi!
Oy Ver