Anasayfa » Genel » Uyuyarak Emzirmek Sütü Eksiltir Mı?

Uyuyarak Emzirmek Sütü Eksiltir Mı?

Birden çok çeşidi bulunan emzirme cinsleri içerisinde uyuyarak emzirmek sütü eksiltir mı?  Anne sütü bebek ve anne arasındaki bağı kuvvetlendirerek özel bağ oluşmasına katkı sağlamaktadır. Anne sütünün bebeklerin üzerinde ömür boyu sürecek olan pozitif tesirleri bulunmaktadır. Emzirmenin doğru teknikle ve pozisyonla yapılması da bebeğin sütten gereken bereketi alması mevzusunda tesirli olabilmektedir.

Bebeğin emzirilmesi hususunda uyuyarak emzirmenin pek seçim edilmemesi gerektiği ve en iyi yöntem olarak da rahat pozisyonun tanımlanması gerekmektedir. Bu da oturarak emzirme olarak öğrenilmekle birlikte uyuyarak emzirmeye kıyasla daha sıhhatli ve bereketli bir emzirme biçimi olmaktadır. Bu sayede hem bebek memeyi daha rahat anlayacak hem de annenin sırt ya da bel sızıları ortaya çıkmayacaktır.

Uyuyarak Emzirmek Sütü Eksiltir Mı?

Uyuyarak Emzirme Doğru Mu?

Emzirme sürecini daha kolaya hale getirmekte olan uyuyarak emzirme doğru mu? Bu mevzuda annenin ve bebeğin kendini rahat sezmesi ve koşulların bunu gerektirmesi daha tesirli olabilmektedir. Özellikle bazı özel vaziyetler için bu pozisyon ciddi avantajlar sağlamaktadır. Yalnızca annenin dinlenmekte istediği zamanlarda dahi oldukça işe yarayan bu vaziyet hem anne hem de bebeği için mahzuru bulunmayan bir tekniktir.

Genel olarak sezaryen operasyonu sonrasında bölgenin kesi ve alt karın bölgesi acıyacağı için bu yöntem seçim edilmektedir. Geceleri emzirme esnasında da oturup emzirmek ya da doğrulmak anneye iyi gelmemekteyse bu biçimde emzirmek oldukça muhtemeldir. Annenin memeleri çok büyükse bebeği emzirmeye çalışmak uzun sürebileceği için daha rahat biçimde uyuyarak emzirebilmektedir.

En Sık Kullanılan Emzirme Tekniği Nedir?

Emzirme pozisyonları bir hayli farklı yöntemde olmakla birlikte en sık kullanılan emzirme tekniği nedir? Sualinin cevabı olarak kucaklama tekniği başta gelmektedir. Tabi ki her pozisyonun kendine göre anne ve bebeğe sağladığı basitlikler olduğu için istenilen biçimde emzirmek olası olmaktadır.

Bebeğin başı en rahat ve doğru biçimde yakalanarak annenin de rahat biçimde meme ucunu verebilmesi gerekmektedir. Bu sayede bebek sütü iyi biçimde alabilir ve karnı doyar. Bu açıdan uyuyarak emzirmek sütü eksiltir mı? gibi suallerin cevaplarına da dikkat edilerek en doğru teknik seçim edilmektedir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Değerlendirin!
Oy Ver