Anasayfa » Genel » Uyuşturucuyu Vücuttan Atmanın Yolları (Doğru Cevap)

Uyuşturucuyu Vücuttan Atmanın Yolları (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde uyuşturucuyu bedenden atmanın yolları mevzusunda sual almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber kıymetli ziyaretçilerimize uyuşturucuyu bedenden atmanın yolları nedir? Sualine Doğru yanıtı verdik. Aynı zamanda uyuşturucu bedenden nasıl atılır, uyuşturucu kandan kaç günde çıkar, uyuşturucu bedenden kaç günde çıkar, uyuşturucu bedenden ne zaman gider? Başlıklarında değişik bilgiler verdik.

Tüm fertler için oldukça hasarlı olan ve tüm bedeni eriten uyuşturucu daha öncekisi kadar çok yaygın halde olmasa da günümüzün hali hazırda en ehemmiyetli problemlerinden bir tanesidir. Özellikle genç yaştaki fertler dost etrafından etkilenerek veya girdikleri etrafların tesirinde kalarak bu sıhhatsiz olaylara bulaşıyor. Peki, uyuşturucuyu bedenden atmanın yolları nelerdir? İşte sizlere Doğru yanıtı!

Uyuşturucuyu Bedenden Atmanın Yolları

Uyuşturucu Bedenden Kaç Günde Çıkar?

Kullandığınız uyuşturucu modeline bağlı olarak uyuşturucunun bedenden kaç günde kaldığı ve kaç günde bedenden atıldığı mevzusundaki vakit farklılık göstermektedir.

Uyuşturucu olarak eroin idrarda 2 – 4 gün arasında kalır. Esrar 1 -3 gün kalır veya kokain 12 – 48 saat arasında idrarda kalmaktadır. Şayet bu vakitler içerisinde idrar testi yapılırsa netice pozitif çıkacaktır. Fakat bu vakit dışında idrar testi yapılması vaziyetinde test neticeyi olumsuz çıkacaktır. Fakat testin olumsuz çıkması şahsın uyuşturucu kullanıp / kullanmadığını tamamen Doğrulamaz. İdrar ile yapılan testlerde çok az da olsa neticenin yanlış çıkma ihtimali vardır fakat beklenmeyen bir netice çıkarsa test yinelenerek yapılır ve Doğru netice elde edilmiş olunur.

Bonzai, tiner, bal, çakmak gazı gibi uyuşturucu / uçucu maddelerin her birisi idrar testiyle ortaya çıkartılamaz. Bu hasarlı maddelerin her birisini bedende tahlil etmek için karaciğer ve böbrek işlev testi yapılması gerekir.

Uyuşturucu Testleri Nelerdir?

Bedende uyuşturucuyu tespit edebilmek için kullanılabilecek yöntem sayısı birden fazladır. Sırasıyla altta sizlere uyuşturucu testlerini paylaştık.

Saç testi Kan testi İdrar testi

Saç testi yapıldığında ferdin 4 – 6 ay arasında hangi maddeyi kullandığı ortaya çıkar. Fakat saç ile yapılan uyuşturucu testlerinde saç numunesinin Doğru bir biçimde alınıyor olması gerekmektedir.

Uyuşturucu Bedenden Ne Zaman Gider?

Kullanılan maddeye bağlı olarak uyuşturucunun bedende kalma süresi farklılık gösterecektir. Esrar gibi bedene hasar veren maddelerin kullanımında bu hasarlı madde bedenden 30 günde içerisinde atılmış olacaktır. Bonzai gibi uyuşturucu maddelerin kullanılmış olması idrardan 72 saatte, saçtan 90 saatte, kandan veya tükürükten 48 saatte atılmasını gerektirecektir.

Uyuşturucunun bedende kalma süresi

Uyuşturucu Hakkında Bilgilendirme

Uyuşturucu kullanımı insanın hem parasal hem de manevi olarak eskimesine neden olacaktır. Uyuşturucu kullanmayan özendirmek, uyuşturucu satışı yapmak oldukça makûs bir olaydır. Şayet etrafınızda uyuşturucu kullanan birileri varsa onlara kızmak, haykırmak yerine rehabilitasyon yöntemleri sunmak çok Doğru bir karardır. Aynı biçimde uyuşturucu kullanan bir bireyseniz bir an evvel bu hasarlı maddelerden kurtuluyor olmanız sizin çok daha sıhhatli bir hayata, yeni bir hayata başlamanızı sağlayacaktır. Uyuşturucu kullanmak size hiçbir şey katmadığı gibi tüm bedeninizi zamanla eritecek, bedeninizle beraber dost etrafınızın, aile kıymetlerinizin giderek eskimesine neden olacaktır. Uyuşturucu hiçbir biçimde kullanmayın, kullandırtmayın. Alo 191‘i arayarak mevzuyla ilgili olarak daha fazla detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Genel kategorimize bakmayı unutmayın.

Oy Ver