Anasayfa » Yazılım » TensorFlow Nedir, Nasıl Kurulur?

TensorFlow Nedir, Nasıl Kurulur?

Google platformunun sarih kaynaklı bilme kütüphanelerinden birisi de TensorFlow yazılımıdır. Bu yazılım koduyla derin bilme alanında bereketli çalışmalar Doğruleştirebiliyorsunuz. Böylelikle suni zihin alanında uygulamalar geliştirebilirsiniz. Elastik özellikleri sayesinde bir tek API platformu fark etmeksizin CPU ve GPU depolamanıza imkân tanır. Ayrıca hesaplamaları en ince detayına kadar derinlemesine reelleştirir.

TensorFlow yazılımının temel bileşeni ‘ ’PYTHON ’ ’ olmaktadır. Aynı zamanda birçok dili destekliyor olması da ehemmiyetli bir avantajdır. C++,C# ve Java dillerini bütün geçimli bir biçimde takviyeler. TensorFlow yazılımının en ehemmiyetli artılarından birisi de web sitenizde yer alan suni zihin modüllerini geliştirebilirsiniz. Ayrıca çok işlevli harekâtlar yapabilirsiniz. TensorFlow nesne yapmada oldukça gelişmiş bir yazılım cinsidir.

Kendinize ait suni zihin modüllerini eğitebilir ve geliştirebilirsiniz. Suni özelliklere sahip asap ağları oluşturabilirsiniz. TensorFlow kurulumuna reelleştirirken karşınıza iki alternatif çıkmaktadır. Montaj GPU ve CPU tarafından hakikatleştiriyor. İki yolla da montajı Doğruleştirebilirsiniz. Şayet ki ekran kartınız uygun özelliklere sahipse, gelişmiş yeterlilikte bir ekran kartı kullanıyorsanız GPU tarafından montajı Doğruleştirebilirsiniz.

GPU montajı CPU ’ya göre daha süratlidir. Böylelikle montaj operasyonunuz daha süratli bir biçimde Doğruleşecektir. Böylelikle zamandan tasarruf yapmış olacaksınız. NVİDİA özelliklerinden değişik boyutlarda bir ekran kartınız mevcut ise CPU montajı yapmanız nasihat edilmektedir. Montaj operasyonunu hakikatleştirmek için bazı adımları uygulamanız gerekiyor. Adımlar uyguladığınız taktirde montaj 5 dakikadan az bir zaman içerisine reelleşecektir.

TensorFlow Montaj Operasyonu!

TensorFlow montajını hakikatleştirmek istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken ‘ ’PYTHON ’ ’ kurulması gerekmektedir. Böylelikle bu montaj esnasında ‘ ’PİP ’ ’ te yüklenmiş olur. PİP ’in en ehemmiyetli görevi PYTHON bilgilerini kurmak ve idaremek için ehemmiyetlidir. TensorFlow yazılımını kurabilmek için PİP ’in son versiyonunu kurmanız gerekmektedir. Daha Önceki versiyonlarını kurarsanız yazılım yanılgılarıyla karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca PİP uygulamanızı aktüellemek için bazı kodları kullanmanız gerekmektedir. Bu kodlar; PİP install, Upgrade PİP biçimindedir. TensorFlow sanal civarda basitlikle kurulabilen bir yazılımdır. Bu operasyonları bitirdikten sonra Windows komut penceresini açınız. Komut penceresi açıldıktan sonra alttaki gibi PİP install ’ı çalıştırmanız gerekmektedir.

C: PİP  İnstall – Upgrade Tensorflow- GPU= =    1.15 biçimindedir.  Bu operasyonu reelleştirdikten sonra montaj operasyonunuz bitirilmiş olacaktır. Böylelikle TensorFlow yazılımınızı basitlikle, fiyatsız bir biçimde kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu operasyonları asıllaştırmadan evvel kesinlikle işletim sisteminize uygun bir biçimde montajı asıllaştırınız. İşletim sistemine uygun olmadan hakikatleştirilen harekâtlar ‘ ’ERROR ’ ’ meselelerine sebep olmaktadır. PYTHON ve PİP kodlarını kurmadan evvel kesinlikle ‘ ’ANACONDA ’ ’ uygulamanızı kurunuz.

Bu uygulama sayesinde TensorFlow daha bereketli bir biçimde çalışacaktır. İşletim sisteminize geçimli ‘ ’ANACONDA ’ ’ uygulamasını indirerek montaj harekâtlarınızı Doğruleştirebilirsiniz. Böylelikle bütün harekâtlarınız bitirilmiş olacak. Montaj operasyonları çok süratli olarak hakikatleşmektedir. 5 dakikadan daha az bir zaman aralığında uygun adımları uyguladığınız vaziyette montaj operasyonu Doğruleşecektir. Bundan sonrasında size yalnızca TensorFlow yazılımını kullanmak kalıyor.

Oy Ver