Anasayfa » Genel » Telefonda Bitcoin Madenciliği Yapılır Mı?

Telefonda Bitcoin Madenciliği Yapılır Mı?

Bitcoin ağını güvence altına almak için bilgi harekât eforunu kullanma süreci olan Bitcoin madenciliğini dinlemiş olabilirsiniz. Madenciler, ağa sundukları katkıları için Bitcoin ile ödüllendirilir. Uslu telefonlar aynı zamanda bilgisayardır ve bir harekât yapma eforuna sahiptirler. Peki, bir uygulama ile cep telefonunda madencilik yapabilir misiniz? Ve yararlı olur mu?

Telefonda Bitcoin Madenciliği Yapılır Mı?

Bitcoin Madenciliği Uslu Telefonda Çalışır mı?

Hem Android aygıtlarda hem de iPhone ’larda bir uslu telefonda Bitcoin madenciliği yapmak Doğruten olasıdır. Telefonlar bir nevi bilgisayarlardır ve rastgele bir bilgisayar, karmaları hesaplamak için ayarlanabilir. Karma, bilgilerin tek güzergahlı bir mutasyonudur. Bitcoin yazılımının gerektirdiği biçimde Doğru karmayı hesaplamak, madencilerin çözmeye çalıştığı “hesaplama”dır.

Pratikte, uslu telefonlar bu iş için en iyi taşıt değildir. Tornavidayla çivi çakabilir misin diye sormak gibi. Kuramda olabilir; pratikte bir veya ikiden fazla çivi çakmakta zorlanacaksınız. Günümüzün uslu telefonları, insanları aya yollayan ilk bilgisayardan daha güçlü, ancak madencilik için daha gelişmiş ve özel bilgisayarlar seçim ediliyor.

ASIC ’lerle Rekabet Etmek

Bitcoin ’in ilk günlerinde bir PC veya dizüstü bilgisayardan madencilik yapabilir ve Bitcoin kazanabilirdiniz. O zamanlar kıymeti düşüktü, ancak bazen geçerli bir blok oluşturup ödül alan ilk birey siz olabilirdiniz. Zaman ilerledikçe rekabet arkasıydı. Madenciler, madencilik havuzlarında işbirliği yapmak ve teçhizatlarını geliştirmek gibi rekabeti yenmenin yollarını aramaya başladılar.

2013 senesinde, Bitcoin madenciliği için ASIC ’ler ilk kere ortaya çıktı. Bunlar tek bir emel için yapılmış özel bilgisayarlardır: Bitcoin madenciliği yapan ASIC ’ler için bu emel, en iyi enerji faydalılığı ile olası olduğu kadar çok karma hesaplamaktır. Ayrıca, bu vazifede müthiş olan, özel olarak planlanmış yongalar olan dijital ses kayıt makineleri için oluşturulmuş ASIC ’ler de vardır. Bir madenci olarak kârınız maliyetlerinize bağlı olduğundan, aletlerinizin olası olduğunca uygun maliyetli olmasını istersiniz. Teçhizatınız bereketsizse veya enerji maliyetleriniz çok yüksekse, kârlı olmama gibi bir tehlikeniz vardır. Aynı sebeple, şahsi bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar, hatta uslu telefonlar dahi artık madencilikte rekabet edemez bir halde.

Uslu telefon ekipmanınızı kullanarak Bitcoin madenciliği yaparak para kazanamazsınız, ancak telefonunuzdan Bitcoin madenciliğini kurabilir ve hatta hakimiyet edebilirsiniz.

Telefondan Bitcoin Madenciliğini Takip Etmek

7/24 profesyonel bir madencilik harekâtını yürütmek ve sürdürmek, büyük bir yatırımla beraber çok muhtelif marifetler gerektirir. Bu noktada makinelerinizi hakimiyet etmek için aralıksız onların bağlı olduğu bilgisayarın yanında fiziksel olarak bulunamayabilirsiniz. Böyle bir gidişatta da telefondan Bitcoin madenciliğini takip faktörün yolları aranıyor. Madencilik eforunuzu ve ödemelerinizi telefondan hakimiyet etmek için bağlı olduğunuz havuzun bir uygulamasını kullanabilirsiniz. Şayet bir havuza bağlı değil ve kendi başınıza madencilik yapıyorsanız da ekipmanınıza uygun mobil uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekecektir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver