Anasayfa » Genel » Tarih Defteri Kareli Mi Çizgili Mi (En İyi Cevap)

Tarih Defteri Kareli Mi Çizgili Mi (En İyi Cevap)

Tarih defteri kareli mi çizgili mi biçiminde ziyaretçilerimizden hayli bir sual aldık. Bu içeriğimizle beraber ziyaretçilerimize tarih defteri kareli mi çizgili mi bilgi paylaşmış olacağız. Aynı zamanda alt başlıkları da kullanarak öteki bilgilerimizi sizlere ayrıntılı bir biçimde vermiş olacağız.

Mekteplerin uzaktan eğitimle devam etmesiyle gün suratına çıkan suallerden bir tanesi olan tarih defteri kareli mi yoksa çizgili mi suali hayli bir merak edilmektedir. Aynı zamanda anne ve babaların başka bir deyişle ebeveynlerin çocuklarının mektebe başlamasıyla beraber yeni alacağı kitap, defter gibi vasıta gereçlerin de Doğru bir biçimde temin edilmesi hayli ehemmiyetli bir gidişattır. Bu içeriğimiz sizlere; ‘ ’Tarih defteri kareli mi olur? Tarih defteri çizgili mi olur? ’ ’ Biçiminde bilgileri paylaşmış olacaktır.

tarih defteri çizgili mi kareli mi

Tarih Defteri Kareli Mi Yoksa Çizgili Mi?

Mektep evvelinde alışverişe başlamadan evvel en çok dikkat edilmesi gereken vakalardan bir tanesi de defterlerin Doğru bir biçimde satın alınıyor olmasıdır. Her derse göre değişiklik gösteren bu vaka talebelerin derslerde mesele yaşamasına neden olabilecek bir hadisedir.

Lise 1. Sınıftan itibaren görmeye başladığımız tarih dersi için defter genellikle çizgili olarak seçim edilmektedir. Başka Bir Deyişle tarih dersine defter alacaksanız kareli değil çizgili bir defter satın almanız gerekir. Alacağınız defterin 1 senelik eğitim öğretim seneyi için 80 veya 100 yaprak olması yeterli olacaktır. Bu sayede hem çantanızda az yer kaplamış olacak ve taşıması kolay olacaktır.

Tarih Dersi Mevzuları Nelerdir?

AYT imtihanında yer alan tarih dersi için mevzular alttaki gibidir. Başka Bir Deyişle AYT imtihanına girecek olan bir birey altta yer alan mevzular üzerinden imtihana girmiş olacaktır.

Tarih Bilimiİlk Uygarlıklarİlk Türk Devletleriİslam Tarihi ve UygarlığıTürk-İslam DevletleriOrta Çağ ve Avrupa TarihiTürkiye TarihiBeylikten Devlete 1300-1453Dünya Eforu: Osmanlı Devleti 1453-1600Osmanlı Kültür ve MedeniyetiYeni ve Yakın Çağda Avrupa TarihiArayış Seneleri 17. AsırYeni Çağda AvrupaEn Uzun Asır 1800-192220. Asır Başlarında Osmanlı DevletiDünya SavaşıMilli Gayrete Hazırlık DönemiKurtuluş Savaşı ve AntlaşmalarTBMM DönemiTürk İnkılabıAtatürkçülük ve Atatürk İlkeleriTürk Dış PolitikasıAtatürk ’nam Ölümü20. yy Başlarında Dünyaİkinci Dünya SavaşıSoğuk Savaş DönemiYumuşama Yarıyılı ve SonrasıKüreselleşen DünyaXXI. Asrın Eşiğinde Türkiye ve Dünya

Genel kategorimize göz atarak daha fazla içeriğe erişebilirsiniz.

Oy Ver