Anasayfa » Türkiye » Sürücü Kursu ve Psikoteknik Fiyatları

Sürücü Kursu ve Psikoteknik Fiyatları

Psikoteknik maliyeti ne kadar? Bu belgeyi almadan evvel insanlar ne kadar bütçe ayırması gerektiğini hesaplamak için maliyetini sorabilmektedir. Psikoteknik belge maliyeti 2023 seneyi için 750 TL olarak tanımlanmıştır.

Psikoteknik belgesi, ticari taşıt sürücülerinin alması gereken belgeler arasındadır. Belge gerekiyorsa ancak şahıslar almadan işe başlamışsa işlerinden men edilebilir ya da trafik cezası alabilir. Her ne kadar daha evvel almayan şahıslar güç olarak düşünse de oldukça basittir.

Sürücü Kursu ve Psikoteknik Maliyetleri

Psikoteknik Belgesi Nasıl Alınır?

Psikoteknik belgesi nasıl alınır? Bunun için yalnızca kimlik ve ehliyet fotokopisi gerekir. Hakikatleştirilen test vasati 1 saat devam ettir ve psikolog eşliğine girilir. Şahıslara evvelinde bitkin ve uykusuz olmaması öneri edilir.

Belgeyi alabilmek için bir ekip legal kuruluşlar vardır. Şahısların bunlara başvuru etmesi, ardından tanımlanmış testlere tabi yakalanması gerekir. Bunlar için evvelinde fazla bir çalışma gerekmez. Refleks hünerleri ve yetenekler ön tasarıda yakalanır.

Böylece günlük yaşamda trafikte yönetimi ele almak, rahat hareket etmek sağlanır. İmtihana katılıp geçtikten sonra birkaç saat içinde alınabilmektedir.

Sürücü Kursu ve Psikoteknik Maliyetleri

Sürücü Kursu ve Psikoteknik Maliyetleri 750 TL olarak tanımlanmıştır. Psikoteknik belgesi, bir ekip testlere tabi yakalandıktan sonra alınır. Bunlar simülasyon biçiminde asıllaştırılır ve bu esnada motor kabiliyetleri, refleksler ölçülür. Yolculuk esnasında neler yapılabileceği, dikkat ve odağın hangi hallerde kaydığı ve psikolojik yeterlilik anlaşılır.

Bunun yan ısıra zekasal özellikler, tutum bozuklukları, hiddetlenme, tehlike alma, saldırganlık ihtimalleri de teste tabi yakalanır.  Test sırasında değişik kategoriler içerisinde şu gibi başlıklar yer alır;

Seçici Dikkat Seviyeyi Testi Aralıksız Dikkat Testi Görsel Likeni ve Hafıza Testi Görsel Devamlılık Testi Anlama ve Değerlendirme Testi Koordinasyon görüş açısı Testi Sürat ve Mesafe İdrak Etme Testi Çarpışma Zamanı Hipotez Testi Tepki Sürati determinasyon Testi Etrafsal Görüş Testi Trafiğe Ait Görüş Testleri Şahsiyet Stoku

Yapılan bu testler kapsamında, mesleksel yeterlilik seviyeleri tespit etilir. Eğer yeterli neticeler alınırsa, psikoteknik belgesi bir mesele olmadan kısa zaman zarfında alınabilir.

Oy Ver