Anasayfa » Rehber » Şirketler İçin Pinterest Rehberi

Şirketler İçin Pinterest Rehberi

Pinterest, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir ve bunun iyi bir sebebi vardır. Hem görsel olarak çekici hem de alaka çekici görsel içerik oluşturmak kolaydır.

Her şeyden evvel, pinlerinizin görseller ve iletiler açısından tesirli olduğundan emin olun. Takipçilerinize aynı anda çok fazla bilgi yüklemek istemezsiniz, bu sebeple her pın ile net bir ileti vermeye odaklanın. Ardından, panolarınızı iyi organize edilmiş ve takip edilmesi kolay olacak biçimde stratejik olarak tasarlayın. Bu, takipçilerinizin çok rakamda gönderi arasında dolaşmak zorunda kalmadan aradıkları bilgileri bulmalarına destekçi olacaktır.

Anahtar Kelimeler ve Hashtagler

Anahtar kelimeler ve hashtag ’ler söz mevzusu olduğunda, pinlerinizin etkileşim oranlarını artırmak için bunları usluca kullandığınızdan emin olun. Araştırmalar, emin anahtar sözcükleri ve hashtag ’leri kullanmanın pın görünümlerini% 50 ’ye kadar artırmaya destekçi olabileceğini göstermiştir. Ayrıca, ilgili anahtar kelimeler kullanmak, sunduklarınızla ilgilenen potansiyel alıcılarla irtibat kurmanıza destekçi olabilir.

Son olarak, sadece SEO emeliyle değil, aynı zamanda profil tasarımınız ve kumpasınız için en iyi neyin işe yaradığına dair geri bildirim almak için yolladığınız her pın ’in neticelerini tahlil edin. Bu, içerik stratejinizi gerektiği gibi ince ayar yapmanıza ve aynı zamanda takipçi katılım oranlarını artırmanıza imkân tanır.

Kitlenizle İrtibat Kurun

Pinterest, seyyaredeki en popüler sosyal medya platformlarından biridir ve bunun iyi bir sebebi vardır. Kullanıcıların görüntüleri toplamasına ve başkalarıyla paylaşmasına imkân tanıyan görsel bir platformdur. Pinterest, metin yerine görsellere odaklanan bir platform olduğu için bu, firmanızı pazarlamak için harika olabilir. Doğru taktikleri kullanarak, bu platformda kitlenizle irtibat kurabilir ve ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında bilgi edinmelerine destekçi olabilirsiniz.

Sistemi iyi bir biçimde kullanabilmek için Pinterest ’in eforunu ve pazarlama potansiyelini kavramak ehemmiyetlidir. Statista ’ya göre, Pinterest ’i kullananların% 83 ’ü bunun yeni ürünler veya hizmetler hakkında bilgi edinmelerine destekçi olduğunu söylüyor. Ek olarak, Pinterest ’i kullananların% 77 ’si, firmaları için yeni fikirler veya esinler bulmalarına destekçi olduğunu söylüyor. Bunun sebebi, Pinterest ’in tamamen ürün resimleri veya firmanız için fikirler olsun, fotoğraf toplamak ve paylaşmakla alakalı olmasıdır.

Platformda Varlık Yaratma

Pinterest ’in ne kadar güçlü olabileceğini kavradıktan sonra, bu platformda bir varlık yaratmanın zamanı geldi. Bunu yapmanın birkaç değişik yolu var, ancak özellikle bu platformda nasıl bir marka öyküsü oluşturulacağına odaklanacağız. Firmanızın çevresinde alaka çekici bir anlatı oluşturarak, ne yaptığınız ve onlara nasıl destekçi olabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen takipçileri sürüklemenize destekçi olacaksınız.

İçerik pazarlama sosyal medya platformlarında potansiyel alıcılara erişmenin en tesirli yollarından biridir. Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi garip bir biçimde sergileyen değerli içerikler oluşturarak görünürlüğü artıracak ve sunduklarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen takipçileri sürükleyeceksiniz. Ayrıca, zengin pinlerin öteki pinlere defineli fotoğraflar kullanılması, içeriğinizin çekici bir biçimde sunulmasına destekçi olur, böylece takipçiler daha fazla bilgi görmek için tıklamak ister.

Alıcılarınızla Etkileşim Kurmak için Pinterest Nasıl Kullanılır

Sosyal medya söz mevzusu olduğunda, Pinterest ’in ehemmiyetli bir sistem olduğu öğrenilmektedir. 700 Milyondan fazla kullanıcısı olan Pinterest, her büyüklükteki firmanın alıcılarıyla etkileşim kurması için harika bir platformdur. Bu rehberdeki ipuçlarını izleyerek, kitlenizle güçlü iletişimler oluşturmak ve potansiyel alıcıları ve satışları artırmak için Pinterest ’i kullanabilirsiniz.

Başlamak için, Pinterest ’in özelliklerine ve hünerlerine bilindik olmak anahtardır. Bu, pinlerin nasıl çalıştığını, panoların ve öykülerin nasıl çalıştığını ve içerik keşfedilebilirliğini iyileştirmek için hashtag ’lerin ve anahtar sözcüklerin nasıl kullanılabileceğini kavramayı kapsar. Ardından, nişinizde dikkat çekici bir blog veya web sitesi geliştirmek ehemmiyetlidir. Bu, kumpaslı olarak günde en az bir kere yayınlamak, sadece iletişimler yerine esin kaynağı olarak pın ’leri kullanmak, görsel olarak çekici ancak aynı zamanda kullanışlı azametli veya dağınık yerine görseller ilave etmek ve öteki firma sahipleriyle ilişkiler kurmak anlamına kazanç.

Kitlenizle irtibat kurmanın harika bir yolu, müsabakalar, armağanlar, ipuçları ve öğreticiler, Sual-Yanıt gönderileri ve daha aşırısıdır. Alakaya değer sağlayarak, alıcıların daha aşırısı için geri gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu da tutulan daha fazla potansiyel alıcıya veya yapılan satışa dönüşür.  Reklam kampanyanızdaki ilgili hashtag ’leri ve anahtar sözcükleri kullanarak emin demografileri kastederek, sunduklarınızla ilgilenen daha da fazla şahsa erişebilirsiniz.

Oy Ver