Anasayfa » Genel » Sigara Bırakma Duası (En Etkilisi)

Sigara Bırakma Duası (En Etkilisi)

Sigara vazgeçme duası veya sigarayı vazgeçmek için dua biçiminde ziyaretçilerimiz çok sık sual sormaktaydı. Bu içeriğimizle beraber ziyaretçilerimize sigara vazgeçme duası hakkında yeni bilgiler paylaşmış olacağız. Sigarayı vazgeçmek isteyenler için paylaşacağımız bilgiler çok ehemmiyetli ve duyarlı bilgilerdir.

Sigarayı vazgeçmek için dua, ayet veya zikir arıyorsanız Doğru yerdesiniz. Son senelerde artan sigara kullanımı ve sigaraya gelen zamlarla beraber insanlar sigaradan uzaklaşmanın yollarını arıyorlar. Sigara içmenin yaşı ilköğretime kadar düşmüşken bir an evvel bu pislikten bırakmanız en Doğru karardır. Sizlerde sigarayı vazgeçmek için dua mevzusunda takviye arıyorsanız belki de bu içeriğimiz sizlere ayrıntılı bir biçimde dayanakçı olacaktır.

Sigaranın Hasarları

Sigara kullanımı sadece Türkiye ’de çok sık tesadüfülen bir hadise değildir fakat Türkiye sigara içme mevzusunda ilk sıralarda yer almaktadır. Tütün ve tütün mahsullerinin her birisi bedenimize olağanüstü hasarlar veriyorken hali hazırda sigara içme hevesiyle yanan insanların olması çok acı… İlerleyen yaşlarda çok büyük sağlık meseleleri sürüklemek istemiyorsanız kesinlikle sigara içmeyi vazgeçmelisiniz. Sigara içiyorsunuz fakat vazgeçmek için nedenler arıyorsanız sigaranın bedeninize verdiği hasarları bilmeye başlayabilirsiniz.

Kalp damar hastalıklarına neden olur.Solunum sisteminizi mahveder.Cinsel işlevlerin balansını bozar.Böbrek hastalıklarına neden olur.Depresyon meylini arttırır.Tip 2 diyabete yol açar. sigara vazgeçme duası

Sigarayı Vazgeçmenin Yararları

Tüm bedeni Doğrudan hasarlı olacak biçimde etkileyen sigara vazgeçildiği zaman beden daha önceki haline döner ve bu sayede tertemiz bir beden kazanılmış olur. Çok rakamda sistematik hastalığa neden olan sigara, hücrelerin oksijensiz kalmasına neden oluyor. Bu da Doğrudan kalp krizini tetikliyor. Tüm bunlar bir yana ‘ ’Artık sigarayı vazgeçmenin zamanı geldi! ’ ’ diyorsanız sigarayı vazgeçtikten sonra bedeninizde neler olacak işte sizlere yanıtı…

Kan tazyik bedelleriniz artık sıradana dönecek ve kan dolaşımında çoğalış yaşanacaktır.Karbonmonoksit seviyeyi sıradana inecek ve kandaki oksijenin yoğunluğu çoğalacaktır.Kalp krizi tehlikeyi 4 kat daha azalacaktır.Sinir uçlarına verilen hasar ortadan kalkacak ve tat, koku kaybının önüne geçilmiş olacaktır.Akciğer kapasitesi %30 oranında çoğalış yaşayacaktır.Kalp damar yollarında meseleler ortadan kalkacaktır.Akciğer kanserine bağlı vefat eksilmiş olacaktır.

Sigara Vazgeçme Duası

Sigarayı vazgeçmek isteyen bir bireyin zikir yapması daha Doğru olacaktır zira Kuran ’da birebir sigaradan kurtulmaya müteveccih rastgele bir dua veya ayet bulunmamaktadır. Sigarayı vazgeçmek için dua arıyorsanız her gün 100 kez tevbe istiğfar edebilirsiniz. Veya yedi tane karanfil alabilir ve bu karanfillerden bir tanesinin üzerine 19 kez besmele-i şerife okuyabilirsiniz. Okuduğunuz karanfilleri ağızda çiğneyerek yutabilirsiniz. Bu biçimde yapılacak olan operasyonlar sayesinde Allah ’ın izniyle tüm sigara alışkanlığınızdan kurtulmuş olursunuz. Fakat tüm bunların yanı gizeme sigarayı vazgeçmek için en ehemmiyetli faktör yönettir. Şayet yönetinizi cılız meblağsanız sigarayı vazgeçmek için dua veya sigara vazgeçme duası okusanız da hiçbir netice alamayacaksınız.

Sigara Vazgeçme Hattı

Türkiye Cumhuriyeti ’nin yurttaşlarına özel olarak hizmet sunan ALO Sigara Vazgeçme Hattı tüm yurttaşlara fiyatsız bir biçimde danışmanlık sağlıyor. Alacağınız danışmanlıkla sigarayı vazgeçme yolunda emin adımlarla yol kat edebilirsiniz.

Sigarayı vazgeçme hattının telefon numarası ALO 171 ’dir. Başka Bir Deyişle telefonunuzun arama kısmından 171 ’i çevirerek süratlice Sigara vazgeçme danışma hattına bağlanabilir ve sigarayı vazgeçmek için ilk adımı atabilirsiniz. Bunun haricinde Sağlık Bakanlığı ’nın kendi internet sitesini ziyaret ederek sigara hakkında daha fazla bilgiye erişim sağlayabilirsiniz.

Genel isimli kategorimizden daha fazla içerik okuyabilirsiniz.

Oy Ver