Anasayfa » Genel » Emoji ve Anlamları (Geniş Anlatım)

Emoji ve Anlamları (Geniş Anlatım)

Emoji ve anlamları içeriğimizle beraber Whatsapp, Instagram ve Snapchat ’in en çok kullanılan emojileri hakkında ayrıntılı bilgilendirmelerde bulunacağız. Günlük yaşamda çok sık bir biçimde kullandığımız emojilerin anlamlarını merak ediyorsanız bu içeriğimizle beraber tüm ayrıntısıyla bilmiş olacaksınız. Orijini Japonca olan emoji kelimesinin Dünya ’daki ilk kullanımı 2015 yılına reelleşmiştir. Fotoğraflı kişilikler olarak adlandırılan emojiler bugün Whatsapp, Instagram ve Snapchat gibi bir çok popüler uygulama da çok sık bir biçimde kullanılmaktadır.

Karşılıklı konuşmalarda başka bir deyişle Whatsapp iletileşmelerinde, Snapchat ve Instagram konuşmalarında kendimizi daha iyi bir biçimde ifade edebilmek için kullanılabilir. Büyüyen teknolojiyle beraber artık kendimizi uzun uzun iletilerle meşgul etmek yerine birkaç şahsiyetten oluşan ve fotoğraflı şahsiyet olarak adlandırılan emojileri kullanabiliriz.

Emojinin Anlamı Nedir?

Türkçedeki karşılığı ‘ ’Sındamga ’ ’ olan emojiler, fotoğraf ve şahsiyetten oluşturulmaktadır. 2015 senesinde yaşamımıza dahil olan emojilerin ilk kullanım seneleri hakikatine bakılırsa 1999 seneleridir. 1999 senesinde Japonya ’da çok fazla popüler olan DoCoMo isimli grup tarafından ortaya çıkartılmıştır.

Tarihin ilk emojisi 1635 senesinde Jan Ladislaides isimli bir şahıs tarafından hukuk dosyasında kullanılmıştır. Dosya içerisinde yer alan emojiyse ‘ ’

Oy Ver