Anasayfa » Genel » Prime Dönemi Ne Demek? (Doğru Cevap)

Prime Dönemi Ne Demek? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde prime yarıyılı ne demek? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bedelli ziyaretçilerimize prime yarıyılı ne demek? Sualinin Doğru yanıtını verdik. Aynı zamanda prime time ne demek, prime yarıyılı nedir, prime yarıyılı erkek ne demek? Başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

Instagram, Twitter ve TikTok uygulamalarında çok sık bir biçimde gördüğümüz prime yarıyılı başka bir deyişle İngilizce ismiyle ‘ ’Prime time ’ ’ ne demek? Neredeyse her gün karşımıza çıkan ve erkekler için söylenilen lafların başında yer alan prime yarıyılı için sizlere Doğru bilgiyi altta verdik. Prime yarıyılı biten her erkeğin saçı kısalır, etrafı eksilir gibi laflarla her gün karşılaşıyorsanız işte sizlere tüm ayrıntılarıyla prime yarıyılı ne demek?

Prime Yarıyılı Ne Demek?

Prime Ne Demek?

İngilizce kelime olan prime sözcüğünün Türkçe anlamı ‘ ’ehemmiyetli ’ ’ demektir.

Prime Time Ne Demek?

Yeniden İngilizce bir tümce olan prime time tümcesinin Türkçe karşılığı ‘ ’yoğun zaman ’ ’ demektir.

Prime Yarıyılı Ne Demek?

İngilizce orijinli bir kelime olan prime sözcüğünün Türkçesi ilk, ehemmiyetli, asal demektir. Genel olarak televizyon yayıncılığında sık bir biçimde kullanılan prime sözcüğü, televizyon yayıncılığında televizyonun insanlar tarafından en çok izlenildiği saati ifade eder. Ve bu saat 20:00 – 23:00 arasıdır.

Öteki bir yandan Twitter, Instagram veya TikTok gibi uygulamalarda sık bir biçimde kullanılan prime yarıyılı bir erkek için en iyi, en harika ve en süper olduğu yarıyılı anımsatır. Pek çok alanda kullanımı mevcuttur.

Prime Yarıyılının Kullanıldığı Alanlar

Futbolcular için bir futbolcunun kariyeri süresince en iyi yarıyılının, en büyük galibiyetlere imza attığı yarıyıla prime yarıyılı denmektedir. Hayvanlar için bir hayvanın sütünün en iyi olduğu yarıyıla prime yarıyılı denir. Çiftçiler için bu yarıyıl aşırısıyla ehemmiyetlidir. Sanatçılara göre prime yarıyılı yaşamlarında yaşamış oldukları en sallayıcı, üzücü vakalardan sonra gelmektedir.

Futbolda Prime Yarıyılı Ne Demek?

Genel olarak futbolcular için kullanılan prime yarıyılı rastgele bir futbolcunun sezon arası oynamış olduğu en ehemmiyetli senelerden ibarettir. Türkiye ’de futbol denilince geçmiş yarıyılda ve şimdiki yarıyılda akla ilk gelen adlardan olan Selçuk İnan ’ın prime yarıyılı 2011 – 2014 seneleri arasıdır. 2020 senesine kadar futbol oynamaya devam eden Selçuk İnan ne yazık ki 2011 – 2014 seneleri sonrasında prime özelliğini kaybetmiştir ve performans olarak düşüşe geçmiştir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver