Anasayfa » Yazılım » Özelliklerine Göre En İyi Forum Yazılımları 2020

Özelliklerine Göre En İyi Forum Yazılımları 2020

Bu yazıda, internet üzerinde çevrimiçi internet forum sitesi oluşturmak için en iyi forum yazılımları listelendi. Bu listede fiyatsız / fiyatlı / yüksek performanslı / mobil arkadaşı gibi kaliteler dikkate alınmıştır. Forumlar, münazara ve bilgi alışverişi için ehemmiyetli ve işlevsel platformlardır. Sosyal ağlar doğduktan sonra bile, internetteki niş mevzularda sualleri yanıtlamak isteyenler için buluşma noktasıdır.

2020 Anekdotu: Bu yazının ilk halini yazalı 4 sene oldu. En iyi forum yazılımları 2020 listemiz sizlerle…

En İyi Forum Yazılımları 2020

XenForo

İlk evvel fiyatlı olanlarla başlayalım. XenForo pazardaki en iyi forum CMS ’den biri ve bir çevrimiçi platform seçerken en ehemmiyetli Doğrultularından biri olan güvenlikli istikameti ile öğrenilir. Bunun dışında, daha iyi bir tecrübe sunmak için süratli yükleniyor. XenForo, firmaların firmanızın son bilgileriyle iletişimde kalmaları için topluluklarını oluşturmaları için harika bir taşıttır. XenForo ayrıca daha rahat hale getirmek için sosyal medya ile girişi de destekler. Kullanıcılar için sunduğu basitlikler son derece iyidir.

VBulletin

VBulletin en iyi fiyatlı forum yazılımdır . Özellikle güçlü yazılımlarla profesyonel bir forum oluşturmak isteyen deneyimli kullanıcılar için harikulade bir çözümdür. Montajı çok kolaydır. Teorik olarak, daha az deneyimli kullanıcılar projelerini vBulletin ile başlatabilirler. Bu program, kullanıcıları forumu fertselleştirmek için çok rakamda uzantı ve tema kullanmalarını sağlar. Geliştirici takımının yüksek güvenlik standartları bu yazılım çözümüne bir artı sağlıyor. VBulletin için, barındırma, bakım veya aktüelleme sağlayıcı tarafından yapılır. Profesyonel forumlar için yüksek kapasiteli çözümdür. Yüksek güvenlik standartları vardır. Sistem İhtiyaçları: PHP 5.4.0 +, MySQL 5.1.5 + ’dir.

PhpBB

PhpBB forumları oluşturmak için sarih kaynaklı yazılımdır. Geniş işlev yelpazesi sayesinde, fiyatlı rastgele bir yazılıma iyi bir seçenektir. Çözülmesi gereken tek meseleyi; mobil optimizasyondur. PhpBB ’nin avantajı fiyatsız bir forum yazılımı olmasıdır. Kullanıcı arayüzü ve teknik takviyeyi iyidir. Çok kullanıcıya sahip büyük toplulukların olduğu forumlar için iyi bir seçimdir. Diğer programlarda olduğu gibi bu yazılım da değişik eklentilerle genişletilebilir.

PlushForums – Responsive

PlushForums, tehlikesiz forum platformu isteyen şirketler, üniversiteler veya diğer gruplar için harikulade bir çözümdür. Tasarım mobil makineler için hoş bir destekle profesyonel ve çağdaş bir görünüme sahiptir. PlushForums süratli ve geniş bir yelpazede özelliklerle beraber geliyor. Ehemmiyetli özellikler arasında, hakikat zamanlı müzakereler, bloglar, özel grup sohbetleri, içerikten para kazanma, spam gözetmesi, SSL takviyeyi ve daha fazla özelliği bulunmaktadır.

WoltLab Burning Board WBB 

WBB yazılımı yeni başlayanlar için harikulade bir çözümdür. Ayrıca muhtelif temalar ve eklentiler kullanılabilir. Şahsileştirmenin büyük imkânlarının yanı gizeme işlevlerinin net bir biçimde yapılandırılmasından elde edilen güvenlik etmeni kolaydır ve bu etmen yazılımı çok hünerli bir çözüm haline getirir. Aktüellemeler kumpaslı olarak yapılırsa, yüksek güvenlik standart olarak garanti altına alınmış olur. Buna ek olarak, mobil makineler için de optimize edilmiştir. Kullanıcıların Facebook veya Twitter gibi harici sayfalardan ulaşmalarını sağlayan sosyal ağların entegrasyonu da çok pratiktir. Bu yazılım, işlevlerinin spektrumu ve mevcut destek suratından para için çok tatmin edici bir kıymete sahip rahat bir vasati maliyeti vardır.

Invision Power Board IP Board

Invision Power Board tarafından sunulan bir diğer en iyi fiyatlı forum sistemidir. Kendi web sayfalarına entegre olabilecek çok rakamda modülün avantajlarından faydalanan forumlar, büyük topluluklar ve firmalar için idealdir. Bu yazılımın montajı basittir. Ancak, daha sonra indirilebilecek kullanılabilir dil kolileri olmasına karşın, forumlar sadece İngilizce olarak mevcuttur. Görsel açıdan bakıldığında, değişik tasarımlar arasında tercih yapabilir ve temel yapı eklentilerle bitirilebilir. Misalin, bir sohbet işlevi veya antispam tertip etmesi kurabilirsiniz. Invision Power Board, tercihimizde en güçlü forum yazılımlarından biridir ve bu sebeple maliyet açısından azami seviyededir. Çok kapsamlı ve talepkar topluluklar için bir çözümdür ve mobil aygıtlarda görselleştirme optimizasyonuna izin verir.

MyBB

Başlamak için bir diğer en iyi fiyatsız forum yazılımı ve ideal sistem, daha önceki My Bulletin Board olan MyBB ’dir. Bu sarih kaynaklı yazılım, çok muhtelif entegre işlevlere sahip olma avantajı sunar. Temel işlevlerini; çok rakamda eklentiyle ve çok sezgisel idare arabirimi ile genişletme imkânı vardır. Buna mesele çıktığı zaman veya sistemdeki güvenlik sarihlerinin çözülmesi için iyi bir destek mevcuttur.

Vanilla Forums

PHP ’de forumlar oluşturmak için planlanmış, çok dilli yazılım kapsamında yayınlanmıştır. Ana özelliklerinden biri, WordPress de dahil olmak üzere pek çok içerik idare sistemine sahip hemen hemen her web sitesi ile entegrasyon basitliğidir.

BBPress

WordPress için en iyi forum sistemidir. Bu eklenti, özel mesaj cinslerini ve WordPress kodunun geri kalanıyla beraber gelişmiş sınıflandırmaları kullanarak çalışır. Bu sistem, WP içerik idare sistemi ile çalışmaya aşinaysak en iyi alternatiftir.

Forum Sitesi Kurmak İçin En İyi Yazılım

Forum oluşturmaya başlamak için phpBB, fiyatsız bir forum oluşturmak için en iyi yazılımdır. Zira büyük bir yatırım olmadan, en ehemmiyetli özellikleri kapsayan çok düzgün ve yetkili bir forum oluşturabilirsiniz. Topluluk arzları ve aza rakamı çoğalırsa, WBB veya VBulletin gibi daha fazla efora sahip daha yetkin bir fiyatlı çözüm seçim faktörüz gerekebilir. Çoğu tedarikçinin, bilgi kaybı olmadan programları değiştirmeye izin veren entegre bir sistemi olması sebebiyle yazılımın değiştirilmesi, kural olarak, büyük meselelere yol açmayan kolay bir harekâttır. Proje geliştikçe ve daha fazla arz ederken, özgür bir yazılımdan profesyonellere geçmenizi sağlayan şey budur. En iyi fiyatsız ve fiyatlı forum yazılımı 2020 listesi hakkında sualleriniz için yorum kısmından ileti atabilirsiniz.

Oy Ver