Anasayfa » Genel » Oroferon Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Kullananlar

Oroferon Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Kullananlar

Oroferon özellikle de kansızlık ve demir eksikliği gibi meselelerle çaba edenler tarafından sıklıkla incelenen bir ilaç olmuştur. Fakat rastgele bir ilacı reçetesiz kullanmak riskli olduğu kadar Oroferon ’u da doktor önermediği sürece kullanmak Doğru değildir. Peki Oroferon nedir, ne işe bereket ve nasıl kullanılır? Oroferon kullananlar memnun mu? Çayırk edenler için işte ayrıntılar…

Oroferon, kansızlık ve demir eksikliğine bağlı olarak kandaki kırmızı hücre rakamında düşüklüğün rehabilitasyonunda seçim edilen bir ilaç cinsidir. Toplamda 30 ambar draje kapsayan ambalajlarda satılan bu ürün demir eksikliğinden kaynaklanan kansızlık gidişatında da endikedir. Aşinayı gibi kanda demir eksikliği olması vaziyetinde kişiler yoğun oranda halsizlik, çok daha süratli yorulma, cilt renginde solukluk ve kan değerlerinin düşmesi gibi şikayetler hissetmektedirler. Söz konusu şikayetler günlük hayatı ciddi oranda negatif etkiler. Böyle gidişatlarda hekimlerin teklifi ile Oroferon kullanımı sağlanabilmektedir.

Oroferon Etken Ve Destekçi Maddeleri

Oroferon içerik açısından son derece zengin bir ilaçtır. Etken maddesi ise 1 draje için 80 miligram demire eş değer olan demir sülfat olarak öğrenilir. Oroferon içeriğindeki destekçi maddeler ise;

MukoproteozAskorbik AsitHidrojene Edilmiş Hint YağıAsetonSakkarozTalkBeyaz BalmumuTitanyum DioksitCarnauba Waxİzopropil AlkolPolivinil Pirolidon

Tüm bunların yanı gizeme ilacın imalinde kullanılan öbür maddeler ise arap zamkı, K-30, eudrogit S100, karbontetraklorür, magnezyum trisiklat, dibutil ftalat, eudrogit E 100,  nişasta, magnezyum stearat ve distile şeklinde sıralanabilecektir.

Oroferon Ne İşe Bereket?

Oroferon Nedir? Ne İşe Bereket?

Oroferon genel olarak hamilelik süreci süresince ve de doğum sonrasında demir eksikliği için seçim edilen bir ilaç olarak öğrenilir. Bunun yanı gizeme büyüme yarıyılındaki çocuklar da gençlerde mevcut demir eksikliğini gidermek, ağır adet kanamaları olan ve aralıksız olarak kan verme vaziyetinde olanlarda demir eksikliğini rehabilitasyon etmek, kan kaybına bağlı olarak demir eksikliğini gidermek ve emzirme yarıyılında demir gereksinimi karşılamak için doktor nasihati ile Oroferon ilaç kullanımı sağlanabilmektedir.

Oroferon Nasıl Kullanılır?

Oroferon içerik açısından dikkatli kullanılması gereken bir ilaçtır. Bu sebeple kullanımı genel olarak erişkinler ve 6 yaş üzerinde olan çocuklar için önerilmektedir. 6 yaştan çok daha küçük olan çocuklar için kullanımı kesinlikle önerilmez. Peki Oroferon nasıl kullanılır? Öncelikle doktor tarafından reçete edilen bu ilaç, yeniden doktorun önerdiği şekilde kullanılmalıdır. Doktor rastgele bir şekilde kullanmak teklifinde bulunmamış ise;

6 Yaş İçin Kullanımı

6 yaş üzerinde olan çocuklar için Oroferon kullanımı 1 ambar dreje şeklindedir. Öyle ki 1 ambar draje 80 miligram demir sülfat içermektedir. Kesinlikle belirtilen miligramı aşmamak gerekecektir.

Hamilelerde ve Demir Gereksiniminin Çoğaldığı Gidişatlarda

Oroferon hamileliğin 4. haftasından itibaren günde 1 ambar draje şeklinde kullanılmaktadır. Ayrıca doktor nasihati ile de iki günde bir ambar draje şeklinde kullanımı da mümkün olabilmektedir.

Uygulama Yolu

Oroferon, oral yolla tüketilen bir ilaçtır. Ambar draje halinde sunulur. Genel olarak yemeklerden evvel ya da yemek esnasında 1 bardak su ile birlikte yutulur. Drajelerin çiğnenmesi önerilmez. Kesinlikle emilmemeli ve de ağızda yakalanmamalıdır. Doğrudan su ile yutularak tüketilmelidir.

Oroferon Yan Etkisi Nedir?

Oroferon ilacının kullanımından kaynaklı bazı yan etkilerin ortaya çıkması da söz konusu olabilmektedir. Özellikle de içeriğinde yer alan bazı maddelere karşı duyarlılığı olanlar, söz konusu yan etkilerden çok daha fazla etkilenebilecektir. Söz konusu yan etkiler arasında; kabızlık, karın bölgesinde şişlik alana gelmesi, karın sızısı, dışkı renginde besbelli bir değişikliğin alana çıkması, mide bulantısı, kusma, fazla derecede kaşıntı, midede yanma,  ve hazımsızlık bulunmaktadır. Belirtilen yan etkilerden rastgele birinin ortaya çıkması vaziyetinde ise bir sağlık gidişatından destek alınması koşuldur.

Oroferon Muadili Eşdeğerleri

Oroferon aşinayı gibi demir eksikliğinde endike olan bir ilaçtır. Fakat bu ilacın temin edilememesi vaziyetinde muadili ilaçların kullanımı da mümkün olacaktır. Oroferon muadili olan ilaçlar ise;

AcmelMultı-tabs vitaminBetivol TabletDesiferol plus damlaPolıvıt C tabletBemiks C tabletAcescap

Oroferon ile eşdeğerliliği olan ilaçlardan rastgele birini de mutlaka doktor teklifi ile kullanmak koşuldur.

Oroferon Maliyeti Nedir?

Demir eksikliğinde kullanılan Oroferon, 2022 seneyi itibariyle aktüel maliyeti ile de bir hayli çayırk konusu olmuştur. Oroferon eczanelerde 19 Lira 94 Kuruşa satılmaktadır.

Oroferon Ambar Adet Geciktirir Mi?

Oroferon ilacını kullanan kadınların evham ettiği konular arasında adet geciktirmesine sebebiyet verilip vermediği olmuştur. Oroferon Ambar da dahil olmak üzere hiçbir demir hapı adet geciktirmez.

Oroferon Kilo Yapar Mı?

Oroferon, doktor teklifi ile kullanılan bir ilaçtır. Fakat kullananların kilo konusunda evham etmesine gerek yoktur. Çünkü hiçbir demir ilacı ve Oroferon kesinlikle kilo çoğalışına sebebiyet vermemektedir.

Oroferon 6 Yaş Altı çocuklar Kullanabilir Mi?

Oroferon 6 yaş altındaki çocukların kullanımı için uygun bir ilaç değildir. Bu sebeple kullanılması sihirk riskleri de birliktesi getirecektir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver