Anasayfa » Genel » Kumru Yumurtası Kaç Günde Çıkar (Doğru Cevap)

Kumru Yumurtası Kaç Günde Çıkar (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir biçimde kumru yumurtası kaç günde çıkar? Biçiminde sual almıştık. Bu içeriğimiz ayrıntılı bir biçimde ziyaretçilerimize kumru yumurtası kaç günde çıkar? Sualinin yanıtını verecektir.

Kumru kuşu öbür bir ismiyle Yusufçuk kuşu olarak ta öğrenilen bu kuş cinsinin en büyük özelliği tek eşli olmalarıdır. Eşlerine çok fazla bağlanan ve eşleri için her şeyi yapmayı göze alan kumrular ince ve ufak bir yapıya sahiptirler. Peki, tek eşli olan kumruların kumru yumurtası kaç günde çıkıyor? İşte sizlere ayrıntılı yanıtı…

Kumru Kuşu Nedir?

Kumru kuşları çok ince ve ufak bir yapıya sahiptirler. Oldukça narin bir kuş cinsi olan kumruları, güvercinlerden ayırt etmek azıcık güç olabilir. Güvercin ile değişik bir yapıya sahip olan kumruların uzun ve yuvarlık bir kuyruk yapısı bulunmaktadır. Güvercine kıyasla kumru kuşlarının ortak özelliği boyun ve sırt kısımları mavi, gri tonlarındadır.

Boyun kısmında bulunan halkalı yapıda kumru kuşunun güvercinlerden ayırt edilebilmesinde dayanakçı olabilir. Çok fazla konuşurlar ve çok sık öteler. İnsanlar ile olan irtibatları galibiyetlidir ve saldırma meylinde değillerdir. Şehir merkezlerinde, köylerde veya türevi lokasyonlarda kumrulara çok sık tesadüfebilirsiniz. Yuva yapmayı da bir hayli hoşlanırlar.

Kumru Yumurtası Kaç Günde Çıkar?

Bir kumru kuşu döllendikten sonra 14 gün içinde 2 değişik yumurtayı yuvaya vazgeçer. Yuvaya vazgeçilen yumurtaları dişi kumru kuluçkaya alır ve doğum beklenir. Dişi kuşun kuluçka yapacağı vakit vasati olarak 12 gündür ve 13. Günde yumurtadan yavrular çıkmış olurlar. Yumurtadan çıkar yavruların tüylenmeye başlaması 1 aya kadar sürebilmektedir.

kumru yumurtası kaç günde çıkar

Kumru Öterken Ne Der?

‘ ’Sübhâne Rabbiyyel-a ’lâ. ’ ’ Dediği öğrenilmektedir.

Kumru Yavrularını Vazgeçip Gider Mi?

Banal koşullarda hiçbir anne kumru yumurtalarını veya çocuklarını terk edip gitmez. Fakat bazı gidişatlarda kumruların yumurtalarını vazgeçtiği görülmektedir.

Kumrular Yuvayı Ne Zaman Terk Eder?

Kumruların kuluçka süresi bittiğinde ve yavrular yumurtadan çıktığında anne kumru yavrularını besleyebilmek için yuvaya günde 1 veya 2 kez uğrar. Şayet anne kumru geldiğinde yuvaya yanaşırsanız anne kumru size hasar verebilir. Bu surattan yuvaya yanaşırken çok dikkatli olmalısınız. Yuva içerisinde bulunan kumru yumurtalarını anne kumrudan başkasının ellemesi gerekmektedir. Şayet anne kumru, yavrularının üzerinde başka bir koku sezerse yuvasını terk edebilir.

Kumru Kuşu Özellikleri Nedir?

Kumru kuşları, insanlarla çok iyi bir biçimde uyuşabilir. Vasati olarak ömürleri 1 yıldır ve dişi bir kumru 1 senede iki kere yavru yapabilmektedir. Yumurtadan henüz yeni çıkan yavrular iki hafta sonra veya 18 gün sonra uçmaya başlayabilirler. Yavru kumruları, anneleri yalnızca güvercin sütüyle beslemektedir.

Genel kategorisine bakmayı unutmayın.

Oy Ver