Anasayfa » Rehber » Korece Kendini Tanıtma (Doğru Cevap)

Korece Kendini Tanıtma (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde Korece kendini tanıtma mevzusunda sual almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber kıymetli ziyaretçilerimize Korece kendini tanıtma mevzusunda Doğru yanıtı verdik. Aynı zamanda Korece kendimi nasıl tanıtabilirim, Korece tanışma, Korece tanışma tümceleri başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

Kore dili günümüzün en çok yükselen ve çok sık kullanılmaya başlanan dillerinden bir tanesi haline gelmeye başlıyor. Kore dili ve edebiyatına merak salan bireyler Kore dilinde kendini nasıl tanıtabileceğini, yaşını nasıl söyleyebileceğiniz veya nerede oturduğunu nasıl söyleyebileceğini merak ediyor. Kore diline olan yeni alakanın peşinde sizlerde koşuyorsanız altta sizlere Korece kendini tanıtma metni mevzusunda Doğru yanıtı verdik.

Korece Kendini Tanıtma

Korece Kendini Tanıtma

Kore dili diğer dillere göre oldukça güç olan fakat analiz etmesi başka bir deyişle kavraması gayet kolay olan bir dildir. Kore dilinde Türkiye diline göre bir çok değişik yapı, zamir, ilgeç bulunuyor olsa da kavrayışı anladığınızda Kore dilini çok süratli bir biçimde bilebilirsiniz. Korece kendini tanıtmak istiyorsan altta yer alan metni kendine göre tertip etmen gerek.

Türkçe Tanışma Metni:

Benim adım Sohee. Ben Türkiye ’de yaşıyorum. 20 yaşındayım ve Korece biliyorum. Tanıştığımıza çok memnun oldum.

3 değişik telaffuzda Korece kendinizi nasıl tanıtabileceğinizi altta hisseleştik. Çok resmi, resmi ve gayri resmi bir biçimde kendinizi tanıtmak için alttaki tanıtma metnini kullanabilirsiniz.

Çok resmi:

안녕하세요. 제 이름은 소희입니다. 저는 터키 사람입니다. 저는 20살입니다. 저는 한국어를 배웁니다. 만나서 반갑습니다.

Resmi:

안녕하세요. 내 이름은 소희예요. 나는 터키 사람이에요. 나는 20살이에요. 나는 한국어를 배워요. 만나서 반가워요.

Millet Arasında:

안녕. 내 이름은 소희야. 나는 터키 사람이야. 나는 20살이야. 나는 한국어를 배워. 만나서 반가워.

Tanıtma veya diğer ismiyle tanışma metni arasında yer alan Sohee adını değiştirmek istiyorsanız şu kısmı değiştirmeniz gerekir; ‘ ’제 이름은 Betül입니다 ’ ’. Aynı biçimde Korece adınız bulunmuyorsa yeniden aynı kısmı değiştirerek orijinal adınızı yazmanız gerekir.

Korece Tanışma Tümceleri

Korece birisiyle tanışmak için kullanabileceğiniz hazır tanışma tümcelerini altta hisseleştik. Tümceye nasıl girebileceğiniz mevzusunda evhamlarınız varsa paylaşılan Korece tanışma tümcelerini kullanarak tüm evhamınızı giderebilirsiniz. Heyecanlanmadan kendinizi karşınızdaki bireye yeterli bir biçimde aktarın ve konuşmanın seyrini olağan bir biçimde devam ettirin.

Türkçe Tanışma Tümceleri:

Sohee: Merhaba Seok Beom: Merhaba, ismin ne? Sohee: Adım Sohee, senin ismin ne? Seok Beom: Benim adımda Seok Beom. Hangi ülkede yaşıyorsun? Sohee: Türkiye ’de. Seok Beom: Türkiye bizim kardeş ülkemiz. Kaç yaşındasın? Sohee: Öğreniyorum ve ben 20 yaşındayım. Senin yaşın kaç? Seok Beom: 26 yaşındayım. Okuyor musun? Sohee: Evet, okuyorum. Sen talebe misin? Seok Beom: Hayır, hocam. Sohee: Öyle mi? Çok memnun oldum. Seok Beom: Bende tanıştığımız için çok memnun oldum.

Korece Tanışma Tümceleri:

소희: 안녕하세요 석범: 안녕하세요. 이름이 뭐예요? 소희: 제 이름이 소희예요. 당신은요? 석범: 제 이름은 석범이에요. 어느 나라 사람이에요? 소희: 저는 터키 사람이에요. 석범: 아! 터키는 우리 형제 나라예요. 소희씨는 몇 살이에요? 소희: 예 알아요. 저는 스무스물20 살이에요. 석범씨는요? 석범: 저는 스물 여섯 살이에요. 소희씨는요 학생이에요? 소희: 네, 저는 학생이에요. 석범씨는 학생이에요? 석범: 아니요. 저는 선생이에요. 소희: 그래요? 만나서 반가워요. 석범: 저도 만나서 반가워요.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver