Anasayfa » Trend » Ilk Yardım Çantasında Olması Gerekenler 2023(Deprem)

Ilk Yardım Çantasında Olması Gerekenler 2023(Deprem)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde Ilk Takviye Çantasında Olması Gerekenler mevzusunda sual almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bedelli Ilk Takviye Çantasında Olması Gerekenler mevzusunda Doğru yanıtı verdik. Aynı zamanda ilk takviye çantası fiyataları, ilk takviye çantası içindekiler başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

Zelzele Sonrası ilk takviye çantalarında bulundurulması gerekenleri sizler için derledik umarım kısa müddette zelzele enkazlarından vatantaşlarımız kurtulur.

Ilk Yardım Çantasında Olması GerekenlerIlk Takviye Çantasında Olması Gerekenler

Ilk Takviye Çantasında Olması Gerekenler

Zelzele Sonrası ilk takviye çantasında olması zorunlu şeyleri sizler için listeledik bunları kısa müddette temin etmelisiniz.

Giyecekler

İç çamaşırı Çorap Yağmurluk Abuhavaya uygun kıyafetler

Hijnik Malzemeler

Sabun ve Dezenfektanlar Diş fırçası ve macunu Islak mendil Tuvalet kâğıdı Hijyenik ped

Diğer Ehemmiyetli Malzemeler

İlk takviye çantası Uyku tulumu veya battaniye Çakı, düdük, minik makas Kâğıt, kalem Bataryalı radyo, el feneri ve yedek bataryalar dayanıklı/uzun ömürlü batarya seçilmeli

İlk takviye çantası İçinde Olması Gerekenler

Natürel afet zelzele sonrası ilk takviye çantası içerisinde sıhhatiniz için olması gerekenler

İki adet büyük boy bandaj bezi 10 cm x 3-5 m Bir kutu hidrofil gaz sterilize 10×10 cm 50 ’lik kutu Üç adet üçgen bandaj Bir adet antiseptik solüsyon 50 ml Bir adet flaster 2 cm x 5 m On adet çengelli iğne Bir adet minik boy makas paslanmaz özellikli Bir adet esmark sargıyı Bir adet turnike En az 50 cm örgülü malzemeden On adet yara bandı Bir adet alüminyum yanık örtüsü İki çift tıbbi eldiven Bir adet el feneri Hava yolu hortumu Bir adet solunum maskesi

İlk Takviye Çantası Maliyetleri

ilk takviye çantası maliyetleri vasati 50 türk ilarası ila 500 türk lirası arası içeriğine göre değişmektedir.

Oy Ver