Anasayfa » İstanbul » Karaköye Nasıl Giderim

Karaköye Nasıl Giderim

Karaköy, Osmanlı yarıyıllarından kalan binalarıyla, çeşit çeşit mekânlarıyla oldukça popüler olan yerlerden biridir. Karaköy, tarih süresince ticaret merkezi olarak kullanılmıştır. Bu surattan evvelden kullanılan bankalar ve iş hanları da yer almaktadır. Karaköy, daha önceki Galata mahallesinin çağdaş ismi olmuştur. Karaköy, içinde zengin mimarisi ve yapılarını dikkat toplarken Karaköye Nasıl Giderim sualleri de oldukça merak edilmektedir.

Karaköy Nerede

Karaköy nerede suali oldukça merak edilenler arasında yerini alır. Karaköy, İstanbul ’da Avrupa yakasında yer alır. Marmara Denizi, İstanbul Boğazı ve Haliç ’e olan kıyısıyla beraber İstanbul ’un meşhur ilçelerinden biri olan Beyoğlu ’nun tarihi zenginliklerini barındıran bir mahalleyidir. Karaköy, Galata köprüsüyle beraber Eminönü ’ne bağlanır.

Karaköy Nasıl Giderim

Karaköy Nasıl Giderim diye merak eden şahıslar için en rahat ve süratli erişim yolu, deniz ve raylı erişim sistemleridir. Araba Vapuru, tramvay, metro, otobüs, dolmuş gibi vasıtaların da erişim sağlaması olasıdır. Bostancı, Kadıköy, Üsküdar gibi sahil mahallelerinden Karaköye deniz yoluyla erişim sağlayabilirsiniz. Bunun dışında Bağcılar- Zeytinburnu- Cevizlibağ- Kabataş hattını kullanarak tramvayla gitmeniz de olasıdır. Karaköye erişim sağlayan belediye otobüsleri de vardır. Bunlar:

Fulya 26A, Eminönü 70KE, Topkapı 28T28, Ortaköy 30D numaraları otobüslerdir.

Karaköy Otobüs Hatları

46E Eminönü / Son Durak 46e-46ç-70fe İstikameti 66 Gülbağ / Son Durak İstikameti 78 Eminönü / Son Durak 146b-33-33b-33d-78-78h-79ge İstikameti 79E Kayabaşı Kiptaş Peron / Son Durak İstikameti EM1 Eminönü EM2 Eminönü 26 Eminönü Kantarcılar 26A Eminönü Kantarcılar 28 Topkapı / Son Durak88-48a İstikameti 28T Beşiktaş Peronlar 30D Vadi 31E Eminönü 32 Cevatpaşa 33 Giyimkent 33B Giyimkent 33E Eminönü 33ES Giyimkent 33TE Eminönü 33Y Eminönü

Karaköye Metrobüsle Nasıl Giderim

Karaköye erişmek için bir hayli seçim bulunmaktadır. Bu seçimlerin yanında Karaköye metrobüsle Nasıl Giderim suali de oldukça merak edilenler arasındadır. Karaköye dolaysız giden bir metrobüs bulunmasa da aktarmalı olarak erişim sağlayabilirsiniz. Bunlar:

M2 Yenikapı- Taksim- Hacıosman metrosuyla Şişhane durağına geçebilirsiniz. Buradan da F2 Karaköy- Beyoğlu füniküleriyle Karaköye geçmeniz olasıdır. M4 Kadıköy- Kartal- Pendik metrosuyla M5 Üsküdar-Ümraniye- Sancaktepe metrosunun ardından Kadıköy- Üsküdar vapurlarıyla beraber Karaköye erişim sağlayabilirsiniz. Karaköye Nasıl Giderim

Oy Ver