Anasayfa » İstanbul » Kadıköy ’e Nasıl Giderim (Marmaray, Metro, Metrobüs)

Kadıköy ’e Nasıl Giderim (Marmaray, Metro, Metrobüs)

Kadıköy Nerede, Kadıköye Nasıl Giderim? Şeklinde soruları olan ziyaretçilerimize yardımcı olabilecek yazımızdır. Ziyaretçilerimizin erişim taşıtları, erişim yolları, yol tarifi, adres veya bağlantı bilgilerini alabileceği geniş kapsamlı yazımızdır.

Anadolu yakasında bulunan Kadıköy, İstanbul ’un ilçesidir. Avrupa yakasından veya Anadolu yakasından herhangi bir marmarayı, metrobüs ve metroyu kullanarak Kadıköy ’e rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Kadıköy ’e Nasıl Giderim

Kadıköy ’e erişebilmenin en kolay yolu Marmaray olarak bilinmektedir. Marmaray ’a binerek Avrupa yakasından Kadıköy ’e çok kolay bir şekilde gelebilirsiniz. Marmaray her sabah saat 06:00 ila akşam 24:00 ’a kadar çalışmaktadır. Her 5 veya 10 dakika aralık ile Marmaray Kadıköy seferleri düzenlemektedir.

Kadıköy Nereye Bağlı

Kendi başına bir ilçe olan Kadıköy, İstanbul ’a bağlıdır. Avrupa yakasında bulunan Kadıköy ’nam doğusunda Maltepe, batısındaysa İstanbul Boğazı, Üsküdar ve Ataşehir bulunmaktadır. Güneyi ise komple Marmara deniziyle çevrilidir.

Kadıköy Nüfusu

Oldukça renkli bir hayata sahip olan Kadıköy aynı zamanda çok kalabalık bir nüfusa sahiptir. 2014 yılında yapılan son sayımlara göre 482.713 kişilik büyük bir nüfusa sahiptir.

Marmaray İle Kadıköye Nasıl Giderim

Kadıköy Marmaray Seferleri : Avrupa yakasında yer alan Sirkeci, Kazlıçeşme ya da Yenikapı gibi Marmaray duraklarında binerek Ayrılık çeşmesi isimli durakta ininiz. Yürüyerek Kadıköy – Kartal metrosuna geçiş yapın. Metro ile 1 durak sonra Kadıköy ’de inebilirsiniz.

Marmaray Kadıköy Durakları

Ayrılık Çeşmesi 7 dk yürüme

Metrobüsle Kadıköye Nasıl Giderim

Kadıköy Metrobüs Seferleri : Metrobüs ile gitmek isteyenler için 24 saat sürdüğü için oldukça kesintisiz ve kolay bir erişim taşıtıdır. Metrobüs numaraları 34 A Cevizlibağ – Söğütlüçeşme, 34 AS Avcılar – Söğütlüçeşme, 34 G Beylikdüzü – Söğütlüçeşme, 34 Z Zincirlikuyu – Söğütlüçeşme nolu metrobüslerinden birine binerek Söğütlüçeşme durağında ininiz. Oradan yürüyerek Kadıköye geçiş yapabilirsiniz.

Kadıköy Metro Saatleri

Kadıköy durağından başlayan M4 isimli metro Tavşantepe ’ye kadar 19 durak farklı duraktan geçiyor. Metro her gnam 00:00 ’da çalışmaya başlıyor ve 23:58 ’de kapanışını yapıyor.

Gnam Çalışma Saatleri Sıklık Pazartesi 00:00 – 23:58 6 dk Salı 00:00 – 23:58 6 dk Çarşamba 00:00 – 23:58 6 dk Perşembe 00:00 – 23:58 6 dk Cuma 00:00 – 23:58 6 dk Cumartesi 00:00 – 23:45 5 dk Pazar 00:00 – 23:45 7 dk

Kadıköy Metro Durakları

Kadıköy Ayrılık Çeşmesi Acıbadem Ünalan Göztepe Yenisahra Kozyatağı Bostancı Küçükyalı Maltepe Huzurevi Gülsuyu Esenkent Hastane-Adliye Soğanlık Kartal Yakacık-Adnan Kahveci Pendik Tavşantepe

Metroyla Kadıköye Nasıl Giderim

Kadıköy Metro Seferleri : Metro ile gelmek isteyenler için Kartal ’dan Kadıköy ’e direk metro gelmektedir. Avrupa yakasından gelmek isteyenler ise Hacıosman – Yenikapı metrosu ile Zincirlikuyu durağında inip Söğütlüçeşme durağında 34 A Cevizlibağ – Söğütlüçeşme, 34 AS Avcılar – Söğütlüçeşme, 34 G Beylikdüzü – Söğütlüçeşme veya 34 Z Zincirlikuyu – Söğütlüçeşme nolu metrobüslerden birine binerek direk Kadıköy ’e erişebilirler.

Kadıköy Sahile Nasıl Giderim

Kadıköy sahili sadece İstanbul ’da yaşayan kişilerin değil aynı zamanda Türkiye ’nin 4 bir yanından gelen misafirlerin daha Doğrusu Dünya ’nın 4 bir yanından gelen turistlerin de dikkatini çekmektedir. Kadıköy sahile gitmek için Kadıköy Rıhtım otobüslerine binebilirsiniz. Veya Kadıköy vapurları direk olarak sizleri Kadıköy rıhtıma yani Kadıköy sahile getirmiş olacaktır. Avrupa yakasından Kadıköy vapurlarına binerek sahile erişim sağlayabilirsiniz.

Kadıköy Nasıl Giderim, Kadıköy yol tarifi nedir diye soracak olursanız sizlere yanıtımız birden fazla erişim taşıtını veya yolunu kullanabileceğiniz olacaktır. Dilerseniz otobüsle dilerseniz de değişik erişim taşıtlarıyla süratli bir şekilde gidebilirsiniz.

Kadıköy Otobüs Seferleri

Otobüsle gitmek isterseniz altta yazılı olan numaralı herhangi bir otobüs hattını kullanabilirsiniz. Bir çok noktadan kalkan bu otobüs hatları sizleri en Doğru şekilde gideceğiniz konuma ulaştıracaktır. Size en uygun olan otobüs hattına binmeniz gerekmektedir.

13 Batı Ataşehir Peronlar / Peron Yönü 14M Yeni Camii / Sondurak Yönü 14Y Yavuztürk Siteler / Son Durak 11y Yönü 3 Hattat Hasan Çelebi Sokaksi MR9 Halit Bin Velit Camii 12 Kadıköy 12A Kadıköy 13B Evtaş Blokları / Üsküdar 13c Yönü 14 Yenidoğan Peronlar 14D Kazımkarabekir Cem Konutu 14F Atasoy Sokak / Üsküdar 14f S.Durak Yönü 14K Kazım Karabekir 14R Küçüksu Kasrı / Son Durak Yönü 14YK Yenidoğan Peronlar 15F Şahinkaya Garajı 19A Yenidoğan Peronlar 19FK Yeditepe Üniversitesi Alt Kapı 14A Nişantepe / Nişantepe Yönü 20Ü Tepe Üstü 2 Harem Peronlar 2 / Son Durak Yönü

Kadıköy En Yakın Otobüs Durakları

Haydarpaşa Talebe Y / Bağlarbaşı Yönü 4 dk yürüme Haydarpaşa Talebe Ytümördü 4 dk yürüme Ayrılık Çeşmesi / Tuzla E5 Yönü 7 dk yürüme Haydarpaşa Numune Hastanesi 8 dk yürüme Sarayardı Sokaksi 9 dk yürüme Koşuyolu Köprüsü / Tuzla Yönü 10 dk yürüme Haydarpaşa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi 14 dk yürüme

Kadıköy ’de Gezilecek Yerler

Kadıköye Nasıl Giderim? Bunu sizlere detaylı bir şekilde anlattık. Birde sizlere Kadıköy ’de gezilecek yerler, Kadıköy ’de gezilmesi gereken yerler neresi? Bunları kısa ve öz bir şekilde paylaşalım. Aslında Kadıköy ’de gezilmesi gereken yer tek bir tane veya çok az değildir. Kadıköy ’nam her sokağı başka bir yere çıkar ve her sokağı ayrı güzelliklere sahiptir.

Kadıköy ’de gezilmesi gereken yerleri sizler için altta listeledik.

Kadıköy Haydarpaşa garı Kadıköy Moda İskelesi Kadıköy Fenerbahçe Feneri Kadıköy Akmar Pasajı Kadıköy Boğa Heykeli Kadıköy Salı Pazarı Kadıköy Yoğurtçu Parkı Kadıköy Fenerbahçe Parkı Kadıköy Selami Çeşme Özgürlük Parkı Sokak Bostan Kültür Merkezi Barış Manço Müzesi İstanbul Oyuncak Müzesi Osman Ağa Camii Kadıköy Bit Pazarı Kadıköy Cuma Pazarı

Yukarıda saymış olduğumuz konumları gezerek Kadıköy gezinizi çok daha cümbüşlü hale getirebilirsiniz. Tabi Kadıköy ’de gidilmesi gereken yerler sadece yukarıda saydıklarımızla geçerli değildir. Sokakları gezerek, sora sora gezerek Kadıköy ’nam büyüleyici güzelliğine sizlerde tanık olabilirsiniz.

Kadıköy Belediyesi Bağlantı

Telefon: 0 216542 50 00 E – Posta: [email protected]

Kadıköy Belediyesi Şikayet Hattı

Kadıköy Belediyesine Kadıköy Belediyesi bağlantı hattı dahil bir çok yerden istek, şikayet ve tekliflerinizi iletebilirsiniz. Kadıköy Belediye Başkanı tarafından bizzat okunan istek, şikayet ve teklifler için süratli bir şekilde reaksiyon alınmaktadır. Kadıköy belediyesi şikayet hattı için altta paylaştığımız linke tıklayarak tüm istek, şikayet ve tekliflerinizi Belediye başkanına iletebilirsiniz.

Kadıköy Belediyesi Şikayet Hattı

Kadıköy Belediyesi Çalışma Saatleri

Kadıköy belediyesi çalışma saatleri konusunda ziyaretçilerimizi bilgilendirmek istedik. Kadıköy Belediyesi resmi bir devlet ktümörümü olduğu için hafta sonları yurttaşlara hizmet vermemektedir. Kadıköy Belediyesi çalışma saatleri alttaki gibidir.

Pazartesi ’den Cuma gşöhretine kadar her sabah saat 08:30 mesai başlangıç saati, 17:00 mesai bitiş saatidir. Aynı zamanda belediye her gnam öğlen 12:00 ile 13:00 arası paydos vermektedir.

Kadıköy Resimleri

Kadıköye Nasıl Gidilir Marmaray, Metro, MetrobüsKadıköye Nasıl Giderim Marmaray, Metro, Metrobüs

Youtube Kadıköy Videoları

Kadıköy belediyesinde bulunan yemekcileri, Kadıköy ’de gezilebilecek yerleri tanıtan Youtube videolarını bu içeriğimizle sizlere paylaşmak istedik.

İçeriğimizin sonuna geldik. Kadıköye Nasıl Giderim, Kadıköy marmaray, Kadıköy metro gibi başlıklarla umarız sizlere yardımcı olabilmişizdir. İsterseniz bir değişik içeriğimiz olan Sabiha Gökçen – Kadıköy isimli içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Oy Ver