Anasayfa » Sosyal Medya » Instagram Remiksle Ne Demek? (Doğru Cevap)

Instagram Remiksle Ne Demek? (Doğru Cevap)

Instagram remiksle ne demek? Sualiyle sık bir biçimde karşılaşmaktayız. Bu içerik Instagram ’a dair yeni özellikler ve Instagram remiks özelliği hakkında süratli kılavuz bilgileri içerisinde barındırıyor. Dünya ’nın en çok kullanılan sosyal medya uygulamasında sizde yer alıyorsanız Instagram ’ın kendisine has terimlerini ve özelliklerini öğrenmeniz gerekiyor. İşte sizlere Doğru yanıtıyla Instagram remiksle özelliği…

Dünya ’nın en büyük bilgi tabanına sahip olan sosyal medya uygulaması Instagram, aralıksız kendi içerisinde yeni özellikleri test ediyor. Bu özelliklerle Instagram kullanıcılarının daha sevinçli, daha zevkli ve daha cümbüşlü anlar yaşamasını sağlıyor. Instagram ’ın gözde özelliklerinden olan Reels ’ler hakkında belirsiz bir çok bilgiler mevcut. Bunlardan bir tanesi de; ‘ ’Instagram remiksle ’ ’ veya ‘ ’Bu videoyu remiksle ’ ’ özelliği…

Instagram Remiksle Ne Demek?

Instagram Remiksle Ne Demek?

Instagram daha evvelinde Instagram ’a yüklenmiş olan bir videoyu remiksleme özelliğine sahip değildir. Yeni gelen aktüellemeyle beraber uygulama içerisindeki rastgele bir videoyu kendiniz yine tertip etme ihtimaline sahipsiniz.

TikTok ’un Duets özelliğine eş yapıya sahip olan Instagram Remiks özelliği, Instagram ’daki etkileşiminizi çoğaldırmanın en iyi yoludur. Bir Instagram kullanıcısı Instagram ’a yaptığı videoyu yollar. Daha sonrasında video sahibi remiks özelliğini etkin etmişse değişik Instagram kullanıcıları videoyu remikslemeye devam edebilir.

Remiks özelliği buradan da anlaşılabileceği üzere video tertip etmeye yarayan gelişmiş bir Instagram özelliğidir. Karşılaştığınız videolara tepkiler verebilmek, iş birlikleri oluşturabilmek veya yeni şekillerde sunabilmek için Instagram remiks özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Instagram Remiks Nasıl Kullanılır?

Instagram ’ın gelişmiş video tertip etme özelliği remiks özelliğini kullanmak oldukça kolaydır.

Remiks yapmak istediğiniz videoyu açın. Videonun sağ üst köşesinde yer alan üç noktaya tıklayın. ‘ ’Bu videoyu yine karıştır ’ ’ alternatifine tıklayın. Sol tarafta orijinal video, sağ taraftaysa sizin kameranız açılacak. Kayıt düğmesine basarak tepkinizi verebilir, düşüncelerinizi söyleyebilirsiniz. Sol taraftaki özelliklerden ses ilave edebilir, sürati ayarlayabilir veya giderekici koyabilirsiniz.

İşte hepsi bu kadar. Instagram ’da remikslenmiş videolar oluşturabilmek için özel bir mücadele göstermenize gerek yoktur.

Instagram Remiks Kapatma

Yayınlanan videoların her birisi tepki almak zorunda değil. Veya video paylaşan birey bu gidişattan rahatsız olacağı için Instagram remiksleri kendi profilinizde kapatabilirsiniz.

Instagram uygulamasını açın. Sağ üstteki üç çizgiye tıklayın ve Ayarları seçin. Saklılık sekmesine girin. Reels Ve Remiks sekmesine girin. Açılan sayfadan izinleri iptal edin.

Bu ayarı yeniden yüklediğiniz videolar üzerinden de süratlice kapatabilirsiniz. İsterseniz tek tek, isterseniz de tüm videolarınız için Instagram remiksle özelliğini kapatabilirsiniz.

Sosyal medya kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver