Anasayfa » Sosyal Medya » Discord Ping Sorunu: Kesin Çözüm Yöntemleri

Discord Ping Sorunu: Kesin Çözüm Yöntemleri

Discord ping meseleyi, ülke genelinde sık sık yaşanan fakat sualin kaynağı olarak Discord ’a kabahat atılması hakikatinde çok yanlış. Discord ping meseleyi genel olarak Discord kaynaklı değil Discord kullanıcısı kaynaklıdır. Peki, Discord uygulamasını kullanırken çok yüksek pinge sahipsek ne yapmalıyız? İşte sizlere Discord ping meseleyi çözümü ve Discord ping düşürme ayarları!

Discord her zaman Discord kullanıcılarına süratli bağlantıyı sunmak zorundadır. Zira uygulama öbür insanlarla süratli bağlantıya geçebilmenin uygulamasıdır. Kullanıcılarının kesintiye uğradığını görmek Discord ’un en son isteyeceği problemlerden bir tanesidir. Fakat öyle zamanlar var ki Discord ping sanki çok yavaş yürüyen bir kaplumbağa…

Discord Ping Meseleyi

Discord Ping Meseleyi

Discord ping meseleyi bir çok değişik sebepten dolayı ortaya çıkar. En yaygın Discord ping meseleleri alttaki sıralı listede yer almaktadır:

Discord ’un bakıma alınması İnternet iletişiminin yavaşlaması Arka tasarıda çok fazla uygulamanın çalışıyor olması Discord ‘ ’Ekipman süratlendirme ’ ’ özelliğinin kapalı olması PTB veya Canary versiyonlarını kullanma Daha Önceki bir Discord versiyonuna sahip olmak Çok fazla önbelleklenmiş dosyaya sahip olmak

Kullanıcıların yaşamış olduğu ping meseleyi genel olarak Discord ’un bakıma alınması, internet iletişimindeki gecikmeler veya arka tasarıda çok fazla uygulamanın çalışıyor olmasıdır. Fakat öğrenebileceğiniz üzere yukarıyada rakamlı olan meselelerin bir çoğu anında çözüme kavuşturulabilir. Discord ping meseleyi veya Discord ping düşürme ayarlarını altta Doğru yanıtlarıyla hisseleştik.

Discord Ping Meseleyi Çözümü

Discord kesintisi: Discord ’da ayda bir kere büyük miktarda kesintiler oluyor. Bunun sebebi Discord ’un aralıksız olarak gelişmesi, Discord ’un yeni özellikleri uygulamaya dahil etmesi veya kritik kusurların düzenlenmesidir. Bunun için bir çözüm usulü yoktur zira bu meseleyi düzenleyebilecek olan firmanın ta kendisidir.

İnternet irtibatı meseleleri: En yaygın mesele sebebi Discord kullanıcısının kararlı bir internet iletişimine sahip olmamasıdır. İnternet irtibatı hava gidişatının bozuk olması gibi bir çok sebepten dolayı tereddüt çalışabilir. Veya fazla yüklenilmiş bir ağa sahip olmak yeniden Discord ’da ping meselesine neden olacaktır. İnternet iletişiminizin sürat testini yaparak aktüel internetinizin ne kadar süratli olduğunu bilebilirsiniz. Şayet noksan bir internete sahipseniz ISS ’niz ile bağlantıya geçin. Aynı zamanda VPN kullanıcıları yavaş bir internete sahip olacaktır. Discord kullanırken VPN kullanmayı vazgeçin.

Arka Tasarıda Çok Fazla Uygulama Çalıştırmak: Mesele Discord ’un kendisinde değil, sizde. Discord ’unuz çok fazla donuyor veya fazla yavaş yükleniyorsa arka tasarıda çalışan uygulamaları eksiltin. Tarayıcınızda çok fazla sekme sarih olursa Discord ’unuz yeniden donacaktır. Vazife idareyicisini açarak hangi işlemin fazla derece CPU ve hafıza harcadığını hakimiyet edin.

Önbellekmiş Discord: Her uygulama, uygulamanın daha süratli çalışabilmesi için telefon üzerinde önbellekleme yapar. Bu harekât uygulamaların daha süratli açılabilmesinin en iyi yoludur. Fakat çok fazla dosyaya sahip olan Discord uygulaması makinenize verim yerine hasar getirebilir. Discord uygulamasının önbelliğini aygıtınızdan arınarak daha önceki süratliliğine yine kavuşturabilirsiniz.

Discord Ping Düşürme Ayarları

Discord uygulamasında çok fazla ping alıyorsanız ve bağlantınız aralıksız kesiliyorsa mobil bilgi kullanmak yerine Wi-Fi irtibatı veya kablolu irtibat kullanmayı sınayabilirsiniz. Wi-Fi ve mobil bilgi hava yoluyla bağlantıya geçiyorken kablolu irtibat isminden de anlaşılabileceği üzere dolaysız olarak interneti makinenize aktarır.

İnternet iletişiminizi yavaşlatan uygulamaları kapatın. Arka tasarıda çalışan uygulamaları kapatın. İnterneti yalnızca siz kullandığınızdan emin olun. Modeminizi kapatın ve açın. İnternet sağlayıcınızla görüşün. Wi-Fi ile bağlanıyorsanız modemi yakınınıza getirin. VPN kullanmayın.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver