Anasayfa » Sosyal Medya » Instagram Keşfete Nasıl Düşülür? (Doğru Yöntemler)

Instagram Keşfete Nasıl Düşülür? (Doğru Yöntemler)

Instagram keşfete nasıl düşülür? Suali uslara geldiğinde keşfet sayfasında bulunarak daha fazla görünüm elde etmeyi hedeflediğinizin delilidir. Instagram ’da daha fazla görünüm kazanabilmeniz için yapmanız gereken keşfet adımları bulunmaktadır. Instagram keşfete çıkma adımlarını uygulayarak potansiyel alıcılarınıza daha süratli erişebilir veya içeriğinizle ilgili daha fazla insanı bulabilirsiniz.

İçeriğinizle ilgili daha fazla insana eriştiğinizde bu daha fazla Instagram takipçisi anlamına kazanç. Markanızı veya Instagram sayfanızı daha fazla keşfete çıkartmak için uygulayacağınız Instagram keşfete düşme adımları sizi ve Instagram sayfanızı gururlandıracak. Peki, Instagram keşfet saatleri nedir? Veya Instagram keşfet yaftaları neler? İşte sizlere tüm detaylarıyla Instagram keşfete nasıl düşülür? İçeriğimiz…

Instagram keşfete düşmeInstagram keşfete düşme

Instagram Keşfet Sayfası Nedir?

Instagram ’ın sahip olduğu algoritma, Instagram kullanıcılarına kendileriyle ilgili olan eş içerikleri, hesapları ortaya çıkartır. Keşfet sayfasında resimler, videolar ve öyküler yer alır. Bu 3 öğe Instagram ’ın algoritmasıyla çalışır ve kullanıcı karşısına algoritma sebebiyle kullanıcıların zevkleriyle eş içerikler çıkartılır. Hiçbir profilin keşfet sayfası değişik bir kullanıcının keşfet sayfasıyla aynı değildir. Bunun sebebi Instagram ’ın mükemmel keşfet algoritmasıyla Doğrudan ilgilidir.

Instagram Keşfet Nasıl Çalışır?

Instagram ’da her kullanıcıya özgün bir kullanıcı akışı ve keşfet sayfası bulunmaktadır. Bu akış ve sayfa akış sıralama sistemi üzerinden ortaya çıkar. Keşfet sayfasının algoritması kullanıcının daha evvel sevmiş, izlemiş ve bir başkasına yollamış olduğu sıralama sinyallerini toplar. Bu sayede kullanıcının karşısına ne çıkartılması gerektiğini inceleme etmiş olur.

Instagram keşfet algoritması kullanıcıların karşısına keşfet sayfasında muhtelif etkenleri baz alarak sayfanızı ve sayfa içeriklerinizi çıkartır. Bu etkenler arasında alttaki sıralı liste yer alır:

Sayfanızın ne sıklıkla aktüellendiği İçeriğinizin ne kadar nitelikli olduğu Kullanıcılarla ilgi seviyeniz Sayfa takipçilerinizin içeriğinize gösterdiği aksiyon

Instagram ’da arabalar ile ilgili bir hesap takip ettiğinizde karşınıza suratlarca otomobillerle ilgili videolar, resimler veya değişik hesaplar çıkar. Bunun sebebi algoritma gözünde kullanıcının otomobillerle ilgileniyor anlamıdır. Şayet zorunlu kriterleri sağlarsanız Instagram her cinsten her hesabı ve içeriği denk biçimde desteklemektedir.

Instagram Keşfete Nasıl Düşülür?

Instagram ’da değişik sayfalar ve markalarla baş edebilmek, onlarla rakip haline gelebilmek başta çok güç gözükür fakat hesabınızın aktüel yakaladığınızda onlara yanaşmak ve onlardan daha fazla keşfette kalabilmek muhtemel gidişattan çıkar. Aksine Instagram keşfeti size çalışarak her gönderinizi keşfete atabilir. Instagram keşfete nasıl çıkılır? Veya Instagram keşfete nasıl düşülür? Suallerine Doğru yanıtlar altta…

İlgi çekici içerikler paylaşın: Etkileşim alabilmek istiyorsanız Instagram keşfet sayfasına ilgi çekici, daha evvel kullanılmamış içerikleri sunmanız gerekir. Başka Bir Deyişle özgün ve ilgi çekici içerikler Instagram keşfete düşme de büyük önceliktir. Instagram hesabınızı açın ve içeriklerinize hedef kitleniz nasıl yanaşmış? Hakimiyet edin. En çok hangi içerikle etkileşim almışsınız ve kullanıcılar nasıl davranmış? Bu sizin keşfette yer alabilmenize büyük tesir sağlar. Keşfet sayfasının değişik gönderilerine bakın: İlgi çekici içerikler oluşturmak size güç geliyorsa keşfet sayfasındaki değişik içerikler size esin verecektir. Hedef kitlenize ilgi sürükleyen cinsten gönderiler paylaşmanız sizin esininizi Giderekilmiş Gönderiler Paylaşın: Instagram ’da bir içerik taktiği oluşturun. Şayet bir haber sayfası değilseniz sizi takip eden şahıslara emin zaman aralıklarında paylaşımlar yapın. Başka Bir Deyişle 5 dakika aralıklarla içerik paylaşmayı bir an evvel kesin. İçeriklerinizi tasarlayarak 1 saat veya 2 saat aralığıyla yapın. Sayfanızın en faal olduğu saati bulun ve içeriklerinizi o saatlerde giderek paylaşın. İçerikleriniz yeni ve nitelikli olsun: Instagram ’da makara yapılan gönderiler veya gülünçlü paylaşımlar her zamankinden çok daha fazla etkileşim alır. Şayet bir yerlerde çok fazla makarası yapılan bir vakayla karşılaşırsanız bunu ilk siz paylaşın. Özellikle reels bu mevzu da size mükemmel bir etkileşim sağlayacaktır. Instagram, Reels özelliğinin zaferli olmasını istiyor zira onu özel bir sekmede yayınlıyor. Reels size büyük miktarda artı katacaktır. Tek Bir Gönderi Cinsine Odaklanmayın: Instagram hesabınızda yalnızca gönderiler paylaşmayın. Gönderiler haricinde öyküler, reelsler, öne çıkanlar veya anketler tertip edin. Her birisi etkileşiminizi çoğaldırmada en ehemmiyetli unsurlar olarak ilk sıralarda yer almaktadır. Fiyatlı Reklamları Deneyin: Instagram sayfanıza bot takipçiler satın almayı vazgeçin. Her şeyin natürel ve organik olanı sizi Doğruya eriştirir. Aynı zamanda Instagram ’da takipçi kitlesi oluşturabilmek uzun bir zamana dayalı olduğundan daha süratli kitlenize erişebilmek için fiyatlı reklamlara yönlenin. Niteliğe Önemseyin: Instagram sayfanızdaki gönderilerin her birisi yüksek çözünürlükte olması gerekir. Kullanıcıların okuyamadığı veya anlamsız görüntülere sahip, yazılara sahip olan içeriklerin keşfette yer alabilmesi Doğru değildir. Yüksek nitelikli içerikler ile çok daha fazla ulaşıma erişin. İrtibat Sağlayın: Takipçilerinizle aktiflikler tertip ederek, onların sorduğu suallere cevap vererek büyük bir kitleye erişebilirsiniz. Takipçilerinizin isteklerinize cevap vererek ve onlarla daha fazla zaman geçirerek sayfanızı geliştirebilirsiniz. O surattan paylaştığınız içeriklerin istatistiklerine kesinlikle göz atmayı ve sohbetler kısmında takipçilerinizin size attığı iletileri hakimiyet etmeyi unutmayın.

Instagram keşfete düşebilmenin yolunda bilim insanı olabilmek geçmiyor. İyi bir içeriğe sahip olmak, giderekme ve yeni içerikleri kolay bulabilme, ilk sizin sunuyor olmanız Instagram keşfet yarışında sizi öne çıkartır. Hedef kitlenizin ne istediğini, ne görmeyi hedeflediğini iyi öğrenmeniz gerekiyor.

Instagram Keşfet Saatleri Nedir?

Instagram ’ın keşfet saatleri rastgele bir emin zaman aralığına sahip değildir fakat sayfa sahipleri bir içerik paylaşacağı zaman içeriklerini daha çok gündüz yerine akşam saatlerinde paylaşır. Gündüz saatinde Instagram uygulamasında çok fazla şahsı bulamayabilirsiniz. Bunun sebebi insanların mektepte, işte veya akşama göre daha fazla uğraşıya sahip olmasıdır. Akşam saatlerinde paylaştığınız içerik bir anda daha fazla ulaşıma sahip olacaktır.

Instagram keşfete düşmek için saat listesi:

Sabah 07:00 – 09:00 Öğlen: 11:00 – 14:00 Akşam: 20:00 – 23:00

Instagram Keşfet Yaftaları

Instagram ’da keşfet yaftaları başka bir deyişle hastagh ’leri iyi öğrenmek değişik kullanıcılara erişmede sizi daha fazla ön tasarıya çıkartır. Keşfete girebilmek için gönderilerinizin açıklama kısmını kullanabilirsiniz. Gönderilerinizin açıklama kısmına dahil edeceğiniz Instagram keşfet yaftaları, değişik insanların kullanmış olduğu en popüler yaftalara göre tertip edilir.

Keşfete düşüren hastaghler listesi:

#kesfet #keşfet #istanbul #kesfetteyiz #instagram #takip #instagood #izmir #takipçikazan #like4like #likeforlikes #likeforfollow #like4likes #instalike #ankara #gt #keşfetteyiz #sunum #kesfetteyim #like #love #tbt #follow #türkiye #takipci #ombrehair #takipet #takipcikazan #antalya #alanya

Sosyal medya kategorisine göz atmayı unutmayınız.

Oy Ver