Floransa ’dan Roma ’ya Neyle Gidilir?

İtalya’nın en turistik şehirlerinden birisi olan Floransa’dan başkent Roma kentine Neyle Gidilir?, erişim, Yolun Tarifi, tren seferleri ve otobüsler hakkında balaka.

Floransa ’dan Roma ’ya

Floransa kentinden Roma kentine değişik erişim alternatifleri mevcuttur. Bütçenize göre hazırladığımız alternatifler tablosu alttaki gibidir.

Floransa Roma Arası Kaç Kilometre 287 kilometre Trafik yoğunluğuna göre 3 saat sürüyor Trenle Floransa’da Santa Maria Novella Tren İstasyonu ’da Tren italia’nın süratli trenlerini ya da basmakalıp 2.sınıf trenlerle Roma Termini tren istasyonuna gidebilirsiniz. Süratli trenler 45 Euro ve takribî 1.5 saat sene devam ettir.

Italo Treno isimli İtalyan şirketin trenlerini kullanırsanız şayet daha uygun maliyetlere gidebilirsiniz. Taksi Taksilerle ya da kiralık vasıtalarla gidilebilir. Ancak Euro’nun 6 lira olduğu şu günlerde cebinizi yakabilir. Otobüsle Flixbus işletmesiyle takribî olarak 10-15 Euro arasında gidebilirsiniz. Daha uygun ve ekonomik bir alternatiftir. Ben kullandım. Gayet rahattı otobüs. Yukarıyada yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen yanıtlayalım.