Anasayfa » Genel » Evliliğin İlk Aylarında Neden Hamile Kalınmaz? (Doğru Cevap)

Evliliğin İlk Aylarında Neden Hamile Kalınmaz? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimiz bizlere çok sık bir biçimde evliliğin ilk aylarında neden hamile kalınmaz? Diye sualler sormaktaydı. Bu içeriğimizle beraber kıymetli ziyaretçilerimize evliliğin ilk aylarında neden hamile kalınmaz? Bu sualin cevabını vermiş olacağız. Bununla beraber sizlere yeni evlilerde hamile kalma süresi, evlendikten kaç ay sonra hamile kalınır?, evlenir evlenmez hamile kalanlar, evlendikten ne kadar sonra bebek yapılmalı? Başlıklarında da değişik bilgileri paylaşmış olacağız.

Evlilik ve hemen sonrası bebek… Bunu netlikle düşünmeyin. Başka Bir Deyişle siz çocuk bakmak için evlenmediniz. İlk evvel evliliğinizin tadını çıkartmalı, eşinizle birlikte müddet geçirmeli ve yaşayamadıklarınız yaşamalısınız. Evlendikten sonra dolaysız çocuk yapmak Doğruten usun alacağı bir olay değildir. Dolaşmak, tozmak ve eğlenmek varken dolaysız bebek yapmanız sizi pişman edebilir. Peki, evliliğin ilk aylarında neden hamile kalınmaz? İşte sizlere detaylı cevabı!

Evliliğin İlk Aylarında Neden Hamile Kalınmaz?

Evliliğin İlk Aylarında Neden Hamile Kalınmaz?

Aile kurmak, soyunuzu ilerletmek ve bir bebeğe sahip olmak herkesin istediği şeylerdir. Fakat Doğru zamanda yapılması gereken bu eylemler hayatınızı Doğrudan etkileyebilir. Henüz yeni evliyseniz sizin emeliniz ilk olarak kocanızla yaşayamadığınız şeyleri yaşamaktan yana olmalıdır.

İstediğiniz an, istediğiniz dakika veya saniyede çocuk yapabilirsiniz. Kimse size mani olmuyor fakat evliliğinizi ‘ ’Ben çocuk bakmak için evlendim! ’ ’ Diyorsanız yapın. Bize göre yeni evlenen bir çiftin ilk 1 sene içerisinde bu cins eylemlerde bulunması Doğru değildir. Tabi, bu gidişat bize göre olan bir gidişattır. Siz nasıl düşünürsünüz, ne yaparsınız öğrenemeyiz.

Çok geç kalmayın, çok erkenci de olmayın. Yaşınızla birlikte yumurtalarınız ihtiyarlayacak ve hamile kalabilme ihtimaliniz giderek düşecektir. Evliliğinizden birkaç sene sonra çocuk yapmanız çok Doğru bir karar olacaktır. Yaşınızın, bulunduğunuz civarın bu gibi kriterlerin çocuk yapmada tesiri büyüktür. Şayet yaşınız 40 ve üstüyse yeni evlenmişseniz çocuğunuzu evlendikten birkaç ay sonra yapabilirsiniz. Ama 23 – 25 yaşlarında yeni evli birisiyseniz çocuk yapmak için hiç evhama kapılmayın.

Evlendikten Kaç Ay Sonra Hamile Kalınır?

Yaşınıza, bulunduğunuz civara ve aileye bağlı olan bir gidişattır. Şayet yaşınız çok geçmiş değilse bebek yapmak için evhama kapılmanıza gerek yok. Şayet yaşınız ilerlemişse ve yumurtalarınızın artık ihtiyarladığını hissediyorsanız evlendikten birkaç ay sonra bebek yapabilirsiniz. Yaşınızın ilerlemiş olması bebek düşümüne çok daha tesirlidir.

30 yaşından daha ufak olan bayanların Dünya ’ya bebek getirme oranı bugün %50 ’dir.35 – 40 yaş aralığında olan bayanların Dünya ’ya bebek getirme oranı %25 ’dir.40 yaş ve üzerinde olan bayanların Dünya ’ya bebek getirme oranı %10 ’dur.

Sizin yumurtalarınız kadar eşinizin sperm niteliği de bebek yaradılışında çok tesirlidir. Başka Bir Deyişle eşinizin sperm niteliği, doğurganlığı düşmeye başladığı anda sizin gebelik ünsünüz dolaysız olarak etkilenmiş olur. İlerleyen yaşlarda çocuk yapan fertlerin çocuklarında zekâsal problemlerin olduğu ve otizm spektral bozuklukların ortaya çıktığı tespit etilmiştir.

Yeni Evlilerde Hamile Kalma Süresi

Yeni bir çiftseniz bebek yapmak için coşkuya kapılmayın. Yeni bir düğünden ve düğün telaşından bununla beraber ev kurmaktan başlamalısınız. Eviniz tamam, kariyeriniz tamam, düğün borcunuz veya öbür borçlarınız yok diyelim bu vaziyette bebek yapmanız için önünüzde rastgele bir mani bulunmuyor.

Günümüz koşullarında ebeveynlerin bir çoğu bebek yapma isteğini erteliyor. Zira ebeveynler ilk evvel kariyerine, işine odaklanmalıdır. Şayet rahat ve pozitif bir hayata sahip olmazsanız doğacak olan bebeğiniz bu vaziyetten dolaysız olarak etkilenecektir. İşiniz hoş, hayatınız hoş, her şeye pozitif bir biçimde bakabiliyorsunuz işte bu zamanda bebeğinizi yapabilirsiniz. Her şeye pozitif bakmak derken başka bir deyişle tasasız, gamsız bir insan olmak değil. Herkesin kendine göre bir tasayı var ama çocuğunuza bakabilmek için yeterli eforu kendinizi seziyorsanız yapabilirsiniz.

Gebelik Bulguları Nelerdir?

Gebeliğin birden fazla bulgusu bulunmaktadır. Fakat bulgular her insanda görülebilecek basmakalıp bulgulardır. Şayet hamile olduğunuzdan şüpheleniyorsanız bir an evvel hekime gidiniz. Veya eczaneden gebelik test aygıtı satın alınız. Makine size hamile olup olmadığınızı söyleyecektir. Gebeliğinizi Doğrulamak ismine de hekime danışmanızda büyük fayda vardır.

Halsizlik, bitkinlik, uyku haliDuygu gidişat değişiklikleriMemelerde hassasiyet, şişkinlikAreola ismi verilen memenin uç kısmında koyulaşmaSık idrara çıkmaBel ve kasık ağrılarıŞişkinlikKokulara karşı hassasiyetBulantı ve kusma özellikle sabahları kollanırBeden ısısında artışKalp süratinde artışÇarpıntı hissi

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver