Anasayfa » Genel » Disney Plus Görüntü Kalitesi Arttırma 2022

Disney Plus Görüntü Kalitesi Arttırma 2022

Disney Plus görüntü niteliği çoğaldırma, Disney Plus görüntü ayarları, Disney Plus görüntü meseleyi, Disney Plus görüntü niteliği ayarlama gibi başlıklarda bu içeriğimiz sizlere takviyeci olabilir. Şayet Disney+ görüntü niteliği çoğaldırma ve ayarlama mevzusunda takviyeye lüzumunuz varsa altta sizlere paylaşacağımız bilgileri uygulayarak daha iyi bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Disney Plus veya öbür ismiyle Disney+ uygulaması 14 Haziran 2022 tarihinde ülkemize giriş yaparak biz dizi / film severleri fazlasını coşturdu. Sevindirdi sevindirdi fakat bir yandan da beceriksizlikleriyle bizleri aşırısıyla üzdü. Disney Plus ’daki yetersizlikler ve meseleler yavaş yavaş gideriliyor olsa da hali hazırda Disney+ görüntü niteliği çoğaldırma ve ayarlama mevzusunda zaman zaman mesele yaşanmakta. Bu meseleyi nasıl çözebileceğiniz ve Disney+ uygulamasının hangi internet koşullarında nasıl görüntü vereceğinin tüm bilgilerini altta hisseleştik.

Bilgi: Disney Plus ’daki tüm içerikleri IMAX niteliğinde izlemek istiyorsanız Disney+ resmi internet sitesinden uygulamaya kayıt olmanız gerekmektedir.

disney plus görüntü niteliği

Disney Plus Görüntü Niteliği Ayarlama

Disney+ uygulaması görüntü bakımından öbür platformlara göre oldukça daha üst bir görüntüyü size sunmaktan yana olur. Yüksek nitelikli izleme tecrübeyi sunan Disney+ tüm beğendiğiniz programlar ve içerikler için IMAX niteliğini desteklemektedir. IMAX ile beraber öbür alt çözünürlükleri de Disney+ uygulamasından ayarlayabilirsiniz.

Disney Plus Görüntü Ayarları

Daha yüksek nitelikte tüm içerikleri izlemek istiyorsanız altta yer alan maddelere uygulamayı sınayabilirsiniz. Paylaştığımız niteliklerin her birisi telefonunuzun geçimliliğine göre sunulmaktadır. Şayet telefonunuz bu görüntü niteliğini desteklemiyorsa ne yapsanız da o niteliğe erişemezsiniz.

Full HD: Full HD videolar, 1080p çözünürlüğe sahiptir ve standart HD ’ye 720p göre daha yüksek çözünürlüklü görüntüler sunar. 4K Ultra HD: Bu format, 3840 x 2160 piksel çözünürlüğe sahiptir ve full HD videolara göre daha net görüntüler sunar. HDR10: HDR10, zannedilen HDR formatıdır. Daha geniş bir renk ve parlaklık yelpazesi sunan High Dynamic Range Yüksek Zinde Aralık anlamına kazanç. Dolby Vision: Dolby Vision, HDR ’nin daha zinde bir versiyonudur. Renkleri ve parlaklığı ayarlayarak videolardaki her karenin ekranınız için optimize edilmesini sağlar. IMAX Enhanced: Bu içerikler, görüntünün tüm ekranı kaplamasını sağlayan 1.90:1 genişletilmiş en/boy oranıyla sunulur.

Bilgi: Şayet aygıtınız yüksek nitelik video oynatmıyorsa makine üreticinizle bağlantıya geçebilirsiniz. Bununla beraber Disney+ desteklenen aygıtlar isimli içeriğimize göz atabilirsiniz.

Görüntü niteliğini çoğaldırabileceğiniz bir usulün videosunu sizlere altta hisseleştik. İzleyerek görüntü ayarlarınızı değiştirebilirsiniz fakat video ingilizcedir. Görsel takviyesiyle izleyerek uygulamanız yeterli olacaktır.

Disney Plus Video Niteliğini Ayarlama

Disney+ uygulamasında şayet bir film veya diziyi açarsanız tüm görüntü ayarları otomatik olarak karşınıza çıkar. Başka Bir Deyişle sisteminizin ve internetinizin desteklemiş olduğu biçimde görüntü ayarı karşınıza çıkmış olur. Fakat siz bu ayarları kendiniz manuel olarak değiştirmek isterseniz veya görüntü niteliğini çoğaldırmak isterseniz alttaki ayarları uygulayabilirsiniz.

Disney+ uygulamasını kapanmaya zorlayın ve yine başlatın İzleme aygıtınızın eforunu kesin ve ardından aygıtı yine başlatın İnternet irtibatınızı hakimiyet edin İzleme makinenizdeki HDMI irtibatlarını hakimiyet edin Başka bir uygulamada içerik izlemeyi deneyin Disney+ uygulamasını kaldırın ve yine yükleyin Başka bir makinede Disney+ uygulamasından içerik izlemeyi deneyin

Şayet hiçbir biçimde neticeye erişemiyorsanız Disney+ alıcı hizmetleriyle bağlantıya geçebilirsiniz. Disney+ destek merkezi size bu mevzu da takviyeci olacaktır.

Oy Ver