Anasayfa » Rehber » Cimer Şikayet Edince Ne Olur? (Doğru Bilgi)

Cimer Şikayet Edince Ne Olur? (Doğru Bilgi)

Cimer şikayet edince ne olur? Suali sık bir biçimde soruluyor. Cimer ’e müracaat da bulunan veya Cimer ’e şikayet edilenler arasında netice aşırısıyla merak ediliyor. Cimer ’e şikayet etmek istediğiniz şahsı E – Devlet üzerinden kolay bir biçimde şikayet edebilir, şikayet neticenize bağlı olarak sonuçlandırma alabilirsiniz. Peki, birini Cimer ’e şikayet edersek ne olur? İşte sizlere Doğru yanıtı!

Cimer, ulus ile devlet arasındaki bağlantı köprüsüdür. Bu slogana sahip olan Cimer tüm şikayetleri değerlendirmekle mükellef ve yurttaşa Doğru hizmeti aktarmakla vazifelidir. Cimer ’e şikayet arzuhali doldurabilir ve şikayetinizi tümüyle devlete aktarabilirsiniz. Aktardığınız şikayetleriniz dolaysız olarak alakalı makamlarca değerlendirilir ve değerlendirme neticesinde karar uygulanır. Cimer ’e şikayet nasıl yapılır? Veya Cimer ’e şikayet edildim ne olur? Suallerinin yanıtı Doğru yanıtlarla altta…

Cimer ’e Şikayet Edince Ne Olur?

Cimer Nedir?

Cimer, Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Merkezidir. Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Merkezinin baş harflerinden oluşan Cimer, yurttaşların şikayetlerini ve isteklerini yerine getirmekle, ilgilenmekle vazifelidir. Cimer ’e e – devlet üzerinden erişebileceğiniz gibi mail, telefon veya fiziki posta adresiyle erişebilirsiniz. 2006 senesinde açılışı yapılan servis, internet sitesi üzerinden yürütülmektedir.

Cimer Ne İşe Fayda?

Cimer, Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlığına sahip olan bireylerin e – devlet üzerinden, mail, telefon veya fiziki posta adresi üzerinden istek, şikayet ve tekliflerini iletebileceği devlet kanalıdır. Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Merkezi ’ne bağlı bir biçimde çalışır ve yurttaş olmayan şahıslar yeniden mail, telefon, fiziki posta adresi üzerinden Cimer ’i kullanabilir.

Cimer ’e Şikayet Edince Ne Olur?

Cimer ’e şikayet edilmişseniz veya birisini Cimer ’e şikayet etmişseniz mevzuyla çabuk bir biçimde aksiyon alınır. Aksiyon neticesinde zorunlu kararların uygulanabilmesi için faaliyet yürütülür. Tüm faaliyetler resmi bir biçimde sunduğunuz şikayet arzuhali, kanıtlar ve diğer kalitelerle değerlendirilerek harekâta alınır.

Şikayetinizin geçerli olduğu müessese şikayetinizle ilgilenmeye başlar. Şikayetinizle ilgili en geç 15 iş günü içerisinde geri dönüş sağlanır. Şikayetinizle ilgili olarak süreç başlar ve süreç hakkında bilgilendirme yeniden Cimer üzerinden size sağlanır.

Cimer Müracaat Neticeyi Ne Zaman Kazanç?

Cimer ’e müracaat yaptıktan sonra müracaatınızı e – devlet üzerinden dilediğiniz süre takip edebilirsiniz. Cimer ’e yaptığınız müracaatların neticeyi en geç 15 iş günü içerisinde değerlendirilerek geri dönüş sağlanır. Geri dönüş harekâtları elektronik etrafta yazılı olarak aktarılır.

Cimer ’e yolladığınız şikayet değerlendirilmeye alındıysa ve bakanlıklara bağlı olmayan değişik müesseselerin şikayeti söz mevzusuysa şikayet edilen müesseseden bilgi ve belge arz edilir. Bu gidişatta süreç topallayabilir ve geri dönüş 30 iş gününe kadar çıkabilir.

Cimer Şikayet Arzuhali Nasıl Yazılır?

Cimer ’e yapacağınız müracaat ve sonrasındaki şikayetinizde yazım diliniz, ne anlatmak istediğiniz sarih ve net bir biçimde ifade edilmelidir. Anlaşılır bir dilde yazacağınız Cimer şikayet arzuhalinizde sürecin topallamaması için kullandığınız dil kadar yazım kusurlarının olmaması da diğer bir dikkat edilmesi gereken unsurdur.

Şikayet arzuhalinizde netlikle afaki detaya yer vermeyin ve dolaysız olarak şikayetinizi Cimer ’e yapın. Kelime kalabalığından uzak durarak, yazınızı resmi bir biçimde aktarın. Yazdığınız şikayet arzuhalinin sonuna ‘ ’Gereğinin yapılmasını talep ederim ’ ’ gibi tümceler ilave etmek Doğru karardır. Küfür, hakaret, argoya yer vermemelisiniz. Aynı zamanda başka bir din, dil ve ırkı minik düşürecek söylemlerde bulunmamalısınız. Resmi bir makama resmi bir deklarasyon yaptığınızı asla unutmayın.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayın.

Oy Ver