Anasayfa » Rehber » Burs Taahhütname Onayı Ne Zaman Yapılır? (Doğru Cevap)

Burs Taahhütname Onayı Ne Zaman Yapılır? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde burs taahhütname onayı ne zaman yapılır? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizde ziyaretçilerimize burs taahhütname onayı ne zaman yapılır? Sualine Doğru yanıtı verdik. Aynı zamanda burs taahhütname onayı nedir, burs taahhütnamesi, burs taahhütname onayı yapmadım, burs taahhütname adres farklılığı başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

KYK ve diğer burs veren vakıf / derneklerin burs neticelerinin açıklanmasıyla beraber talebelerin burs alabilmesi için burs taahhütnamesi vermesi gerekir. Taahhütname ile ilgili sualler internette bir defa daha gündeme gelerek talebelerin bu mevzu da araştırma yapmasına neden oldu. Peki burs taahhütname onayı ne zaman yapılır? İşte sizlere Doğru yanıtı!

Burs Taahhütname Onayı Ne Zaman Yapılır?

Burs Taahhütname Onayı Nedir?

KYK burs ve öğrenim kredisine müracaat yapmış talebeler şayet KYK kredisini almaya hak kazanmışlarsa e – Devlet üzerinden taahhütname onayı vermesi gerekir.  Netice ekranında çıkan burs taahhütnamesi tahsis edilen burs / kredi ihtimalinin talebeye belirlenebilmesi için lüzumlu onay ile bitirilir.

Burs taahhütnamesini verebilmek için e – devlet üzerinden KYK burs ve öğrenim kredisi kısmına girerek taahhütname onayı verilmesi gerekmektedir. Onay verildikten sonra burs isminize tahsis edilir ve onaylanmış bir biçimde KYK ’nın tanımlamış olduğu yarıyılda burs ödemeleri banka hesabınıza yatırılır.

Burs Taahhütname Onayı Ne Zaman Yapılır?

Burs taahhütname onayının yapılabilmesi için KYK burs ve öğrenim kredisine müracaat yapmanız gerekir. Yaptığınız burs ve öğrenim kredisi müracaatında size hak tanınarak KYK tarafından burs tahsis edilecek biçimde hak kazanmış gidişattaysanız e – devlet üzerinden burs taahhütname onayı vermeniz gerekir.

Taahhütname onayı vermeyen hiçbir talebe bursu almaya hak kazanamaz. Bursu veya krediyi kazanmış olsanız dahi e – devlet üzerinden vermediğiniz burs / kredi taahhütnamesi onayınız olmadığı için talebeye tahsis edilecek olan burs / kredi ödemesi ödemeleri yapılmaz.

Burs taahhütname onayı vermek için buradaki irtibata tıklayınız.

Burs Taahhütname Onayı Yapmadım Ne Olacak?

İsminize belirlenen ve hak kazandığınız burs / öğrenim kredisi için rastgele bir burs taahhütname onayı yapmadıysanız isminize ödeme yapılmaz. Bursu kazanmış olmanız veya bursun size tahsis edildiği bildirilmiş dahi olsa e – devlet üzerinden vermediğiniz onay dolayısıyla burs banka hesabınıza ödenmeyecektir. Burs taahhütnamesi onayı vermediğiniz taktirde ödemeler banka hesabınıza aktarılmayacağı için bursunuz de faal gidişata düşecektir.

Genel kategorisine bakmayı unutmayınız.

Oy Ver