Anasayfa » Genel » Ankara Millet Bahçesi

Ankara Millet Bahçesi

Anıtkabir ’den sonra Ankara ’da dolaşılacak yerler denildi mi akla ilk gelen yerlerden bir tanesi olan Ankara ulus bahçesine Nasıl Giderim? Ankara ulus bahçesi nerededir? Bu başlıklar altında sizlere ayrıntılı bir biçimde bilgi paylaşımı yapacağız. 

700.000 metrekarelik alana heyeti olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın katılımıyla açılışı yapılan Ankara Ulus Bahçesine Nasıl Giderim? Ankara ’nın merkezinde yer alan ve kolay bir biçimde erişebileceğiniz Ankara Ulus Bahçesine özel taşıtınızla gidebildiğiniz gibi otobüsle, dolmuşla veya yürüyerek gidebilirsiniz. Her gün her yaştan binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Ankara ulus bahçesi hakkında tüm ayrıntılı bilgiler alttadır…

Ankara Ulus Bahçesi Nerede

700.000 metrekarelik alana heyeti olan Ankara Ulus Bahçesi, Ankara daha önceki hipodrom ’un yerini almıştır. Konya yolu hududuna kadar devam eden ulus bahçesi Ulus Heykel alanına kadar uzanmaktadır. 

Ankara Atatürk Kültür Merkezi Ulus Bahçesi Adresi: Zübeyde Hanım, Emniyet Epilepsiyi, 06070 Altındağ/Ankara

Ankara Ulus Bahçesine Nasıl Giderim

Ankara Ulus Bahçesine gitmek isterseniz kullanabileceğiniz birden fazla erişim taşıtı bulunmaktadır. Özel taşıtınızla ulus bahçesine kolay bir biçimde erişebildiğiniz gibi otobüsle veya yürüyerek te kolay bir biçimde erişebiliyorsunuz. Aynı zamanda metroyla da gidebiliyorsunuz.

Ankara Ulus Bahçesi Otobüs Seferleri

501 Akinci-Sihhiye 502 Kahramankazan-Sıhhiye 504 Yenikent-Sihhiye 514 Çimşit-Sihhiye 523 Sincan-Polatli 2. Cad.-Sihhiye 525 Plevne Mah.-Sihhiye 533 Elvankent-Istanbul Yolu-Sihhiye 535 Etimesgut-Ulus 536 Etimesgut – Suvari Mah. – Sıhhiye 539 SİNCAN-SİYAHLALE CADDE-POLATLI 2.CADDE-SIHHİYE 547 Topçu Semti-Ulus-Sihhiye 557 Yenikent-Ortapinar Toki-Ilksan Toki-Sihhiye 578 Dempa Sanayi Sitesi – Sıhhiye 202-7 Yenimahalle-Kızılay 297-7 Mutlu Mah.-Batıkent 504-6 Yenikent-Ortapınar Toki-İlksan Toki-Sıhhiye 505-2 Sincan-Sihhiye-M. Aksoy Sok.2.Hat 506-1 Sincan Ahi Mesud Bulvari-Beşevler 506-2 Beşevler-Sincan Ahi Mesud Bulvari 508-1 Sincan-115.Sk.-Ahi Mesud Bulvarı-Sıhhiye

Ankara Atatürk Kültür Merkezi Ulus Bahçesine en yakın otobüs durağı Ankara Megakent Belediyesi durağıdır. Megakent belediyesi otobüs durağında indikten sonra 6 dakikalık yürüyüş yaparak ulus bahçesine erişebiliyorsunuz.

Metroyla gitmek isterseniz M1, M2 veya M3 numaralı metrolara binebilirsiniz.

Oy Ver