Anasayfa » Yazılım » Wildcard SSL Sertifikası Nedir?

Wildcard SSL Sertifikası Nedir?

Web sitenizin güvenliğini çoğaldırmanın başlangıç olarak en ehemmiyetli yollarından birisi de elbetteki HTTPS protokolüne geçiş sağlamak olacaktır. Buradaki en temel sorulması gereken suallerden birisi neye gereksiniminiz olduğudur? Temel bir SSL sertifikası sizin için yeterli mi yoksa Wilcard SSL sertifikasına geçmeniz gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Yalnızca bir siteniz var ve birkaç basit operasyon dışında birşey yapmıyorsanız temel bir SSL  sertifikası sizin için yeterli olacaktır. Ancak birden fazla web siteniz varsa mevzu değişiyor elbette ki. Birden fazla web siteniz varsa ve bunların güvenliğini sağlamak için Wilcard SSL sertifikasına gereksiniminiz var demektir. Aksi takdirde her web siteniz için tek tek SSL sertifikası kurmanız gerekecek. SSL sertifikasının temel emeli web site ve kullanıcı arasındaki bilgi alış verişini tehlikesiz bir biçimde sağlamayı niyetler. SSL sertifikası olmayan sitelerin tarayıcılar tarafından tehlikeli olarak işaretlendirmesinin temel sebebi de budur reelinde.

Neden Wilcard SSL Sertifikası Seçilmeli?

  Reelinde en temel sebeplerinden birisi de birden fazla web sitesi ile çalışan şahıs veya müesseselerin tüm web sitelerine aynı anda güvenliği sağlamasıdır. Böylece montaj daha kolay olacak ve tek bir noktadan idareme ihtimali elde etmiş olacaksınız. Bazı müesseseler kullandıkları web siteler ve alan isimleri değişik IP adreslerinde, değişik sunucularda veya değişik hosting şirketlerinde olabiliyor. Ortadaki bu karışıklığı gidermek ve tüm web sitelerinin güvenliğini tek bir noktadan idaremek için Wilcard SSL çok yararlı bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca maliyet açısıdan da Wilcard SSL birden fazla SSL sertifikası almaktan daha ekonomik bir sistemdir.

Maliyet Açısından Verimi Nelerdir?

  Elbetteki birden çok web sitesine sahip bireyler web sitelerini tehlikesiz halde yakalamak için SSL sertifikasına belli ölçüde para ödemesi gerekiyor. Tüm web siteleri için tek tek para ödemek yerine yalnızca Wilcard SSL sertifikası almak çok daha uygun bir maliyet sunuyor. Bu maliyet işletmeden işletmeye farklılık gösterse de her vaziyette tek tek satın alınan SSL sertifikasından çok daha ucuzdur.

Özellikleri Nelerdir?

-Sınırsız rakamda web sitesinin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

-Popüler olan veya olmayan tüm tarayıcılara geçimlidir.

-Web sitenizin adres çubuğunda yeşil renk başka bir deyişle tehlikesiz sembolü ve kilit ikonu bulunur.

-Güçlü bir SSL şifrelemesine sahiptir. Böylece zorunlu balakaların üçüncü şahısların eline geçmesi yasaklanır.

-Tamamen SEO geçimli bir yapıya sahiptir. Google da sıralama kaybetmenize neden olmaz.

 

Oy Ver