Anasayfa » Dünya » Venedik

Venedik

Türk yurttaşlarının yurt dışında en çok gittikleri şehirlerden birisi olan Venedik, İtalya ’bir kenti ve gondollarıyla ünlü popüler bir turistik merkezdir.

Venedik Nerededir?

Venedik kenti yukarıyada yazdığımız gibi bir İtalyan kentidir ve Türk yurttaşlarının en çok gittikleri tatil yörelerinden birisidir.

Venedik kentine Türkiye ’den Türk Hava Yolları ile her gün 3 kez uçak kalkmaktadır. Yolculuk süresi asgari 3 saat devam ettir. Marco Polo Hava limanı‘na indikten sonra çıkışta üzerinde “Public transportation tickets” yazan bankolardan şehir merkezine giden otobüsler için bilet satın alabilirsiniz. Tek şahsiyet bilet maliyetleri ise 8 euro ortamındadır. Tabi bilet maliyetleri gittiğiniz zamana göre değişkenlik gösterebilir.

Bineceğiniz otobüslerin ise oldukça konforlu ve rahat olduğunu söylemeliyiz. Ancak otobüsler belirli bir noktaya kadar gidebilmektedir. Şehir içinde otobüslerin gezmesine izin vermedikleri için otobüsten indikten sonra yayan olarak gitmek istediğiniz yere gitmelisiniz.

Anekdot: İstanbul ’dan kendi vasıtasıyla gitmek isteyenleri ise 1700 kilometre lik bir yolculuk beklemektedir. Takribî olarak 18 saat yol devam ettir.

Venedik'e Nasıl Gidilir?Venedik ’e Nasıl Giderim?

Oy Ver