Anasayfa » Dünya » Türkiye ’den Almanya ’ya Karayoluyla Nasıl Giderim?

Türkiye ’den Almanya ’ya Karayoluyla Nasıl Giderim?

Türkiye ’den Almanya ’ya karayoluyla Nasıl Giderim diye merak ediyorsanız bu yazımızı sizler için ayrıntılı biçimde hazırladık.
Dünyada en çok göç verdiğimiz ülkenin Almanya olduğunu öğrenmeyenimiz kalmamıştır. Bu nedenden dolayı özellikle yaz aylarında gurbetçi akrabalarımız memleketlerine ziyaretlerde bulundukları gibi Türkiye ’den Almanya ’ya akraba ziyaretine giden Türk turislerde vardır. Bazısı uçak yoluyla bazısı karayoluyla bu ziyaretlerine reelleştirmektedirler. Peki ya Almanya ’ya karayoluyla Nasıl Giderim sualini merak eden Türk turist elbette vardır. O zaman devam edelim;

Almanya ’ya Kişisel Vasıta ile Nasıl Giderim

Kişisel vasıta ile tüm yurtdışı çıkşlarında olduğu gibi ruhsat sahibi olmadan çıkış sağlayamazsınız. Taşıtın sizin ismine ruhsatlı olması gerekmektedir. Bu şartı sağlayabiliyorsanız öncelikle Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan, Çekya gibi avrupa birliği ülkelerinden geçeceğiniz için Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Vize müracaatını bitirdikten sonra ruhsat sahibi sizseniz hiçbir mani kalmamış demektir. Navigasyonların verdiği zaman vasati 24 saat göstermektedir. Buna konaklama dinlenmelerinizi ve hudut kapılarından girişlerinizde ki duraklamalarınızı hakimiyetleri ilave ettiğimizde neredeyse bütün 2 gün bir yolculuk sizi bekliyor olcaktır. Bu bilgileri göz önünde bulundurduktan sonra altta ki yol tarifi haritasına tıklayıp sevinçle Almanya ’ya Karayolu yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Almanya ’ya Otobüs ile Nasıl Giderim

Türkiye ’den Almanya ’ya otobüs ile gitmeniz için yeniden kişisel vasıta yolculuğu gibi Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Almanya-Türkiye arası sefer günde 4 sefer yapan vip otobüs işletmesi bulunmaktadır. Maliyetleri obilet sitesi üzerinden online ve aktüel olarak görebilirsiniz.

 

 

Oy Ver