Anasayfa » Genel » Togg Yüzde Yüz Yerli Mi? (Doğru Cevap)

Togg Yüzde Yüz Yerli Mi? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden TOGG yüzde surat yerli mi? Sualini çok kere almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bedelli ziyaretçilerimize TOGG yüzde surat yerli mi? Sualinin Doğru yanıtını verdik. Aynı zamanda TOGG özellikleri, TOGG sahibi kim, TOGG maliyet listesi, TOGG senede ne kadar üretilecek? Sualleri için farklı bilgiler verdik.

Türkiye ’nin yerli ve ulusal otomobili olarak tanıtılan TOGG hakkında internette bir çok farklı bilgiye rast gelebilirsiniz. Her bilgi Doğruyu yansıtmıyor olsa da biz sizler için bu mevzu da araştırma yaptık ve TOGG yüzde surat yerli mi? Sualinin Doğru yanıtını altta verdik. TOGG hakkında merak edilen, TOGG ’un hangi özelliklere sahip olduğu mevzusundaki araştırmalarımızın Doğru yanıtları altta…

TOGG Yüzde Surat Yerli Mi?

TOGG Yüzde Surat Yerli Mi?

TOGG elektronik vasıtanın her bir kısmı %100 yerli değildir. Vasıtanın ilk piyasaya sunulacak olan modelinde %51 oranında yerli parçalar kullanılacaktır. Daha sonraki ikinci ve üçüncü modellerinde yerli parça oranı %51 ’den %68,8 oranına kadar çıkacaktır.

Anadolu grubu, BMC, Turkcell, Zorlu Holding ve Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği ortaklığında ortaya çıkartılan TOGG yerli araba Türkiye ’nin ilk yerli ve ulusal vasıtayıdır. 2022 senesinin son çeyreğinde seri yapıma kavuşacak olan taşıt ilk defa 27 Aralık 2019 ’da Gebze ’deki aktiflikte tanıtıldı.

TOGG Teknik Özellikleri Nelerdir?

Eforunu lityum iyon bataryalardan alan TOGG tek koşul kapasitesiyle 300 KİLOMETRE ve 500 KİLOMETRE olarak 2 farklı eforda sunulacaktır. 30 dakikadan kısa zamanda şarj edilebilen TOGG, arkadan itişli 200 HP ve dört tekerden oluşmaktadır. İki farklı efordaki motora sahip olan TOGG modellerinde 200 HP ve 400 HP olarak 2 farklı model bulunuyor. Son sürati 220 kilometre/saattir.

Bununla beraber taşıt elektrikli bir taşıt olmasının yanı gizeme 4G / 5G irtibatına sahiptir. Otomatik olarak tüm aktüellemeleri alacak ve arıza gidişatında uzaktan müdahale yapılabilecek vaziyettedir. Bir yandan da vasıtanın 3. Seviye özerk sürüş tekniğine de sahip olacağı öğrenilmektedir.

TOGG Alıcı Hizmetleri Nedir?

TOGG ’a erişmek ve merak ettiğiniz her bir mevzuyu kendileriyle paylaşmak için özel olarak oluşturulan farklı bürolarına gidebilirsiniz. Veya bürolarla bağlantı numaraları üzerinden geçerek merak ettiğiniz sualleri kendilerine iletebilirsiniz.

Togg Bilişim Vadisi

Bilişim Vadisi, Muallimköy Semti Deniz Sokağı No:143/1

0850 833 33 45

Togg Gemlik Kuruluşu

Gençali Mah. Atatürk Cad. No:99

0850 833 33 45

İleri Teknoloji Merkezi

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği ETÜ Teknoloji Merkezi

Söğütözü Cad. No:43 Kat:3

TOGG Senede Ne Kadar Üretilecek?

Merak mevzusu olan değişik bir mevzuysa TOGG isimli vasıtanın senede ne kadar yapıma sahip olduğu. Yapım kuruluşunda toplamda 4.323 bireye istihdam sağlayacak olan TOGG, beş model için senede 175.000 adet taşıt üretecektir.

TOGG ’un Yüzde Kaçı Devletin?

Türkiye ’nin yerli ve ulusal olan TOGG elektrikli taşıtı, Türkiye merkezli yapıma sahipken anonim işletme üzerinden 25 Haziran 2018 tarihinde kurulmuştur. Genel merkezi Gebze, Kocaeli olan vasıtanın kilit adları Gürcan Karakaş ve Sergio Rocha ’dır.

TOGG ’un sahibi %23 ’lük payla Anadolu Grubu, %23 ’lük payla BMC, %23 ’lük payla Turkcell, %23 ’lük payla Zorlu Holding ve son olarak Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği %8 payla sahibidir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver