Anasayfa » Rehber » Telefona Gelen Reklamlar Nasıl Engellenir? (Doğru Bilgi)

Telefona Gelen Reklamlar Nasıl Engellenir? (Doğru Bilgi)

Telefona gelen reklamlar nasıl yasaklanır? Mevzusunda sık sual almaktaydık. Telefonunuza gelen iletileri yasaklamanın yollarını arıyorsanız, Doğru yere geldiniz. Bu yazıda, en ehemmiyetli şeylere odaklanabilmeniz için dikkat dağıtıcı unsurları uzak yakalamanıza takviyeci olacak bazı ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşacağım.

Öncelikle, Google İletiler veya Gmail kullanıyorsanız, ayarlarınıza girip numarayı veya bireyi yasaklananlar listenize ilave ederek muhakkak numaraları veya şahısları kolayca yasaklayabilirsiniz. İşte sizlere telefona gelen iletileri yasaklama usulü!

Telefona Gelen Reklamlar Nasıl Yasaklanır?

Telefona Gelen Reklamlar Nasıl Yasaklanır?

Gelen iletileri yasaklamanın bir başka harika yolu da Calls Blacklist gibi bir uygulama kullanmaktır. Bu kullanışlı taşıt, muhakkak numaralardan gelen aramaları ve metinleri yasaklamanıza ve tüm alan kodları veya bölgeler için kara listeler ve beyaz listeler oluşturmanıza imkân tanır. Ayrıca, gerektiğinde sadece güvendiğiniz bireylerin telefonunuz aracılığıyla sizinle irtibata geçebilmesi için bir alternatifi de sunar.

İster işle alakalı bildirimleri idaremeye çalışıyor ister özel yaşamınızda azıcık huzur ve suskunluk istiyor olun, istenmeyen aramaları ve iletileri uzak yakalamanıza takviyeci olabilecek bir hayli değişik çözüm var. Bu usullerden birini bugün deneyin ve Doğruten ehemmiyetli olan şeylerle dikkatiniz parçalamadan daha fazla zaman geçirmenin tadını çıkarın!

Telefona Gelen İletileri Yasaklama

Telefonunuza gelen iletileri yasaklamak istiyorsanız, bunu yapmanın birkaç değişik yolu vardır.

Bir alternatif de Yasaklama Modu veya Çağrı Yalanlama gibi üçüncü taraf bir uygulama kullanmaktır. Bu uygulamalar, muhakkak şahıslardan arama, ileti veya bildirim almak istemediğiniz muhakkak zamanları ve günleri ayarlamanıza imkân tanır. Misalin, gün içinde bir buluşmanız varsa ancak yeniden de mesai saatlerinden sonra aile abonelerinizden gelen aramaları kabul etmek istiyorsanız, bu uygulamalar bunu muvaffak olmanıza takviyeci olabilir.

Bir başka alternatif de telefonunuzun arama ve iletileri yasaklamak için yerleşik ayarlarını kullanmaktır. Android veya iOS işletim sistemli çoğu telefonda, istenmeyen aramaları ve kısa iletileri Doğrudan telefonunuz üzerinden yasaklamak oldukça kolaydır

Telefona Gelen Virüs İletileri

Şayet bir Android telefon kullanıyorsanız, virüs ve spam iletilerini yasaklamanın birkaç değişik yolu vardır. Alternatiflerden biri, gelen iletileri potansiyel tehditlere karşı tarayacak ve otomatik olarak yasaklayacak bir antivirüs uygulaması yüklemektir. Öteki bir alternatif ise istenmeyen iletileri ayıklamak için telefonunuzun ayarlarında yerleşik iletileşme filtrelerini kullanmaktır. Her ikisinin de nasıl yapılacağına dair adım adım direktifler için okumaya devam edin!

Android telefonunuzda virüs ve spam iletilerini yasaklamanın kolay bir yolu, potansiyel olarak riskli iletileri geldikleri anda tespit edebilen bir antivirüs uygulaması yüklemektir. Avast Mobile Security veya AVG Antivirus Free gibi, gelen iletilerinizi makûs emelli yazılımlara karşı tarayan ve gerekirse otomatik olarak yasaklayabilen bir hayli harika alternatif mevcuttur.

Resmi Animeye Çevirme içeriğimize göz atın.

Oy Ver