Anasayfa » Gezilecek Yerler » Taksime Neyle Gidilir??

Taksime Neyle Gidilir??

Türkiye’de ve Dünyada en çok öğrenilen alanlardan birisi olan Taksim alanına Neyle Gidilir?? Taksim nerede, hangi şehirde veya hangi ilçede gibi merak edilenlere cevap vermek istiyoruz.

Taksim Nerede?

Taksim ya da herkesin ifadesiyle Taksim alanı İstanbul şehrimizin Beyoğlu mahallesindedir. Başka Bir Deyişle İstanbul’un kalbi, en öğrenilen alanı ve ayrıca ulus tarafından yapılan tüm sosyal aktifliklerin başlangıç noktası diyebiliriz. Özellikle 20 milyonluk İstanbul’da yapılan tüm şov ve yürüyüşler bu alanda başladığı gibi rastgele bir anma ya da tiyatral sunumlarda yeniden bu alanda başlamaktadır.

Taksim Neyle Gidilir??

Taksime Neyle Gidilir? sualine yanıt verebilmek ise oldukça basittir. İstanbul kalbi Taksim alanı olduğu için neredeyse tüm metrobüs, dolmuş ve metro hizmetinin en az bir durağı Taksim alanıdır. Neredeyse her yol Taksime çıkar diyebiliriz. Kullandığınız rastgele bir erişim taşıtının rotasını araştırdığınızda genelde Taksimden geçer. Bundan dolayı rastgele bir evham yaşamamalısınız.

Ayrıca Taksime kadar geldiyseniz İstanbul şehrimizin Taksime çok yakın olan gezi noktaları İstiklal Sokağı, Galata Kulesi ve Eminönü‘ne yürüyerek geçip buraları da dolaşabilirsiniz.

Taksime Neyle Gidilir??Taksime Neyle Gidilir??

Oy Ver