Anasayfa » Trend » Tabu Oyunu Oyna Bedava (Doğru Bilgi)

Tabu Oyunu Oyna Bedava (Doğru Bilgi)

Tabu Oyunu Oyna mevzusunda sık sual alıyoruz. Tabo Oyunları, sual ve yanıt ile türkçe ve edebiyat derslerini bilmenin harika bir yoludur. Ayrıca çok da cümbüşlüdürler!

Tabu oyunu, bir grup insanın birbirleriyle oynadığı bir kelime oyunudur. Oyunun emeli, bir sözcüğü anlatmak ve öteki oyuncuların bu sözcüğü hipotez etmelerini sağlamaktır. Ancak sözcüğü anlatırken, sözcüğün kendisi veya kelime ile alakalı bazı kelimeler kullanılamaz.

Tabu Oyunu OynaTabu Oyunu Oyna

Tabu Oyunu Nedir?

Tabu oyunu genellikle iki ekip oynanır ve her ekip bir gizeme ile sözcüğü anlatmaya çalışır. Ekipler, sözcüğü anlatırken bir zaman hududu içinde olurlar ve zaman hududu aşıldığında sözcüğü hipotez edemeyen ekip oyunu kaybeder.

Tabu oyunu, dil marifetlerini geliştirmeye dayanakçı olur ve aynı zamanda cümbüşlü bir reyindir. Reyin, çocuklar ve erişkinler için de uygundur ve toplu bir aktiflikte veya konutta tek başınıza oynanabilir.

Tabu Oyunu Oyna

anlat bakalım tabu oyunu oyna

Tabu oyununu oynamaya hazırsanız, alttaki adımları izleyerek oyunu başlatabilirsiniz:

Oyunu oynayacak insanları toplayın. Reyin, en az iki şahıs ile oynanabilir ancak daha fazla şahıs ile daha cümbüşlü olur. Oyunu oynayacak bireyleri iki denk ekip halinde parçalan. Bir zaman hududu tanımlayın. Reyin sırasında sözcüğü anlatırken kullanılabilecek zamanı tanımlayın. Misalin, her kelime için 1 dakika gibi. Tabu kelime listesi hazırlayın. Her ekip için birkaç kelime tanımlayın ve sözcükleri yazın. Kelimeler, ekip dostları tarafından hipotez edilecektir. Oyunu başlatın. İlk ekibin sırası geldiğinde, sözcüğü anlatmaya başlasın. Sözcüğü anlatırken, sözcüğü anlatan şahıs sözcüğü kullanamaz ve kelime ile alakalı bazı kelimeler de kullanılamaz. Misalin, “çiçek” sözcüğünü anlatırken, “hoş”, “gül”, “renkli” gibi kelimeler kullanılamaz. Sözcüğü hipotez etmeye çalışın. Ekip dostlarınız, sözcüğü hipotez etmeye çalışın ve sözcüğü hipotez ettikleri zaman el sallayarak söylesinler. Şayet kelime hipotez edilemediyse, sözcüğü anlatan şahıs sözcüğü sarihler.

Tabu Kukla Kaç Dakika?

Tabu reyin alanı, kum saati, Tabu kuklası,102 kırmızı Banal Tabu kartı, 50 yeşil 15 Kelime kartı, 50 sarı Tabu Çizgi kartı, 50 mavi Kuklalı Tabu kartı, 2 ekip piyonu, 15 Kelime işaret piyonu ve çizim defteri bulunmaktadır. Oyunun süresi oynayan bireylerin süratine ve oyunun devamlı oynanmasına göre farklılık göstermektedir.

Tabu Oyunu Nasıl Oynanır

ilk olarak tabu oyunu oynamak için telefonunuzdan google play uygulamasından Buraya Tıklayarak Tabu Oyununu İndirebilirsiniz.

Türkçe Altyazılı Promo İzle

Oy Ver