Anasayfa » Genel » Sporda Drill Ne Demek (Doğru Cevap)

Sporda Drill Ne Demek (Doğru Cevap)

Sporda drill ne demek, drill nedir, koşu drilleri nedir biçiminde ziyaretçilerimizden hayli bir sual almaktayız. Bu içeriğimizle beraber ziyaretçilerimize sporda drill ne demek ve eşi olan her bir başlıkta ayrıntılı olarak bilgi paylaşmış olacağız. Drill mevzusunda desteğe lüzumunuz varsa bu içeriğimiz sizlere dayanakçı olabilir.

Her insan sporda ısınma, soğuma ve esneme yapmak zorundadır. Başka Bir Deyişle sporunuzu daha nitelikli hale getirmek için, mümkün sağlık problemlerinin önüne geçmek için ısınma, soğuma ve esneme gibi hareketleri yapmakla mükelleftir. Fakat önemsememe edilen bir mevzu daha bulunuyor. O ise çok ehemmiyetli olan fakat her zaman önemsememe edilen mevzulardan bir tanesi olan teknik çalışma olarak adlandırılabilecek koşu drilleridir.

Sporda Drill Ne Demek

Koşuyla uğraşıyorsanız önemsememe ettiğiniz bir çok gidişat olabilir. Isınma, soğuma, esneme ve drill rutinleri derken bir çok teknik vaka mevcuttur. Şayet çok daha süratli ve çok daha uzun bir koşuya başlayacaksanız ısınma, soğuma veya esneme gibi rutinleri yapmak zorundasınız. Sporcular genellikle bu teknik vakaları aksatır veya önemsememe etmekten yana olurlar fakat aşırısıyla ehemmiyetlidir. Netice olarak sporda drill, esneme veya soğuma gibi hareketlerin hiç birisini yapmamak Doğru bir bakış açısını yansıtmaz.

Koşu Drilleri Ne İşe Fayda

Drill bir teknik çalışmadan ibarettir ve koşuda çok sık bir biçimde karşılaşılır. Koşunuz için Doğru hareket modellerini seçme ve adale belleğine bu hareketleri yerleştirmek aşırısıyla ehemmiyetlidir. Şayet faal bir çalışma programına sahipseniz hareket modellerini ve adale belleğinizi çok Doğru bir biçimde ayarlamanız gerekir. Bu teknik hadiseler sizin daha Doğru adım atmanıza, daha bereketli olmanıza ve adımlamanıza imkân sağlar.

Drill sayesinde beyin ve bacak arasındaki bağlantıyı had safhaya çıkartırsınız. Koordinasyonunuz mucizevi bir hale kazanç ve çevikliğiniz drill hareketleri sayesinde oldukça büyür. Balansta durmada güçlük sürüklüyorsanız bu teknik vakayı asla önemsememe etmemelisiniz. Bir çok drill tekniği bulunmaktadır. Misalin temel koşu drillerinden bahsedecek olursak; ‘ ’Yüksek diz sürükleme, yüksek diz sürükleyerek atlama, kalçaya tekme, yanal koşu, yanal çapraz adımla koşu ’ ’ gibi hareketler bulunur.

Koşu Drilleri Ne Sıklıkla Yapılmalı

Drill yaparken civarınızın tartan, toprak veya çim olmasına kesinlikle dikkat edin. Koşu drillerini yalnızca ısınma sonrasında yapmanıza gerek yoktur. Isınma sonrası, idman ortası veya sonrasında da yapabilirsiniz. 3 veya 4 tekerrür olacak biçimde ayarlarsanız yararlarını aşırısıyla görürsünüz.

Şayet bir haftalık koşu programına sahipseniz bu koşu programınızın içerisine 1 veya 2 koşu egzersizi dahil edebilirsiniz. Oldukça bereketi olan bu egzersizin sizin daha çevik hale gelmenizi ve daha iyi bir koşucu olmanıza imkân sağlayacaktır. Doğru koşu formu sayesinde artık sizlerde profesyonel olma yolunda emin adımlarla ilerleyiş gösterebilirsiniz.

Oy Ver